Beatrice rääkis raskest haigusest: astmaga üksi hakkama ei saa ({{commentsTotal}})

Modell ja ärinaine Beatrice rääkis rahvusvahelisel astma päeval haigusest, mille all ta on ise kannatanud juba 40 aastat.

"See on kindlasti haigus, kus on vaja abi saada, sellega üksinda ei saa hakkama," rääkis Beatrice astmast ETV saates "Ringvaade".

Beatrice oli nõus oma loo rääkima selleks, et julgustada inimesi arsti juurde minema. Oma igapäeva tähtsaks osaks peab Beatrice just astmaravimeid, milleta ta ei kujutaks elu ettegi. "Ma oleks juba mitu korda surnud, see on täiesti kindel. Õnneks on ka selliseid ravimeid, et kui sa oled korrapäraselt kasutaja, siis sa saad oma üldenesetunnet hoida kontrolli all," kinnitas naine. 

Raske haiguse käes kannatas juba Beatrice'i vanaisa, naine ise sai haigusest teada kooli esimestes klassides. "See oli õudne, seda füüsiliselt kogeda on jube, see oli hirmus," rääkis Beatrice oma kogemustest.

Beatrice lisas, et haigusest ei tervene ta kunagi, abi pakuvad vaid erinevad ravimid. "Sa oled alati limiteeritud teatud tegevustes, ma saan muidugi ainult enda kohta rääkida, aga ma ei saanud osaleda sportimisel ja igasugune aktiivne ja füüsiline tegevus tekitab astmahoo," kirjeldas naine, kelle viimane hoog oli alles täna kell neli hommikul.

Ravimit astma vastu peab Beatrice kaasas kandma kogu aeg. "Isegi kui ma ei lähe väga kaugele kodust ja avastan poole tee peal, et olen selle unustanud, siis ma pean tagasi minema," tõdes naine.

Astma on hingamisteede krooniline põletikuline haigus. See tähendab, et hingamisteed on ühel päeval rohkem kinni kui teisel ja inimesel on väga raske hingata.

Toimetaja: Rutt ErnitsTerasmikrofoni pälvis Juss Haasma

Juba neljandat aastat jagab "Ringvaate" toimetus rahvusvahelise teatripäeva eel välja Terasmikrofoni preemia, mille pälvib nende saates põnevamaid intervjuusid andnud näitleja või lavastaja. Sel korral sai auhinna endale Juss Haasma.

Eesti passi saanud Ruslan Trochynskyi: ootasin sinist, aga on punane

Värskelt Eesti kodakondsuse saanud Ruslan Trochynskyi rääkis, kuidas on möödunud kaks kuud Eesti passiga.

Inimesed
Kohus saatis räppar Beebilõusta pooleks aastaks vangi

Harju maakohus mõistis Beebilõustana tuntud räppari Andrus Elbingu neljapäeval süüdi röövis ning karistas teda osaliselt reaalse vangistusega.

elu
Jõgeva padjalahingul loodetakse taas Guinnessi rekordit püstitada

Homme peetakse Jõgeval teist korda maha maailma suurim padjalahing.

Tele/raadio
"Plekktrumm" juhatab sisse Tartu ülikooli rektori valimise

27. märtsil on "Plekktrummis" külas Tartu ülikooli üliõpilaskonna esimees Reelika Alunurm, kellega räägitakse õppimise rollist tänapäeva üliõpilastele.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.