Beatrice rääkis raskest haigusest: astmaga üksi hakkama ei saa ({{commentsTotal}})

Modell ja ärinaine Beatrice rääkis rahvusvahelisel astma päeval haigusest, mille all ta on ise kannatanud juba 40 aastat.

"See on kindlasti haigus, kus on vaja abi saada, sellega üksinda ei saa hakkama," rääkis Beatrice astmast ETV saates "Ringvaade".

Beatrice oli nõus oma loo rääkima selleks, et julgustada inimesi arsti juurde minema. Oma igapäeva tähtsaks osaks peab Beatrice just astmaravimeid, milleta ta ei kujutaks elu ettegi. "Ma oleks juba mitu korda surnud, see on täiesti kindel. Õnneks on ka selliseid ravimeid, et kui sa oled korrapäraselt kasutaja, siis sa saad oma üldenesetunnet hoida kontrolli all," kinnitas naine. 

Raske haiguse käes kannatas juba Beatrice'i vanaisa, naine ise sai haigusest teada kooli esimestes klassides. "See oli õudne, seda füüsiliselt kogeda on jube, see oli hirmus," rääkis Beatrice oma kogemustest.

Beatrice lisas, et haigusest ei tervene ta kunagi, abi pakuvad vaid erinevad ravimid. "Sa oled alati limiteeritud teatud tegevustes, ma saan muidugi ainult enda kohta rääkida, aga ma ei saanud osaleda sportimisel ja igasugune aktiivne ja füüsiline tegevus tekitab astmahoo," kirjeldas naine, kelle viimane hoog oli alles täna kell neli hommikul.

Ravimit astma vastu peab Beatrice kaasas kandma kogu aeg. "Isegi kui ma ei lähe väga kaugele kodust ja avastan poole tee peal, et olen selle unustanud, siis ma pean tagasi minema," tõdes naine.

Astma on hingamisteede krooniline põletikuline haigus. See tähendab, et hingamisteed on ühel päeval rohkem kinni kui teisel ja inimesel on väga raske hingata.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Londonis elav Peeter Rebane: kui oma käitumist muuta, muutub ka terrorism

Kontserdikorraldaja ja filmitegija Peeter Rebane on juba aastaid elanud Londonis ning tõdes, et viimase aja terrorilaine on suures osas meedia manipulatsioon inimeste hirmudega.

elu
Maret Tamjärv: jaanitule kuma kaitses põlde, pererahvast, loomi

Maret Tamjärv vabaõhumuuseumist tutvustas Vikerraadios jaanitavasid.

Tele/raadio
TV3 uudistesaate logo.TV3 uudistesaate logo.
Vabalevist lahkumisel säilivad Kanal 2 ja TV3 piirangud ja kohustused

Vabalevist lahkumisest teatanud Kanal 2-l ja TV3-l säilib kohustus näidata vähemalt kuuel päeval nädalas uudiseid ning nad ei pääse ka reklaamimahtu ja -sisu puudutavaist piiranguist, kinnitas Tehnilise Järelevalve Ameti (TJA) side- ja meediateenuste osakonna juhataja Oliver Gailan.