Andres Mustonen Iisraelist: kõik minu sügavamad tunded on selle maaga seotud ({{commentsTotal}})

Reporter Eeva Esse käis hiljuti Iisraelis ja palus Jeruusalemma linna tutvustada Andres Mustonenil, kes korraldab seal mitmendat aastat omanimelist muusikafestivali.

"Ma olen siin sündinud, minu olek on sündinud Iisraelis. Ma tunnen, et kõik minu sügavamad tunded on selle maaga seotud, see on maailma tsentrum, siin linnas tuksub maailma süda," rääkis Mustonen ETV saates "Ringvaade".

Ta lisas, et Jeruusalemm on dünaamiline linn, mis on kogu aeg muutumises. "Iisrael on kõige demokraatlikum maa maailmas, siin on absoluutne vabadus kõigil elada, see on hämmastav tunne," kiitis Mustonen.

Mustonen lisas, et pilt, mida püütakse Iisraelist läänemaailmale luua, on vale. "Seda on väga piinlik kuulata, kuidas seda tehakse. Ärme unustame, et üle maailma on väga paljudes riikides juudi soost juhid ja inimesed eesotsas," rääkis Mustonen, kelle sõnul on Iisraeli inimesed andnud maailmale tsivilisatsiooni- ja vaimukultuuri.

Mustonen lisas, et Iisraelis annab ühendada puhkuse, emotsionaalse, intellektuaalse ja kultuurse tegevuse. "Ei ole inimest maailmas, kes siit ei saaks mitte midagi," lausus ta.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Keskaja päevad Tallinna vanalinnasKeskaja päevad Tallinna vanalinnas
Tallinna vanalinn muutub neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks

6.- 9.juulini AD 2017 toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad õitsvaks hansalinnaks.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".