Andres Mustonen Iisraelist: kõik minu sügavamad tunded on selle maaga seotud ({{commentsTotal}})

Reporter Eeva Esse käis hiljuti Iisraelis ja palus Jeruusalemma linna tutvustada Andres Mustonenil, kes korraldab seal mitmendat aastat omanimelist muusikafestivali.

"Ma olen siin sündinud, minu olek on sündinud Iisraelis. Ma tunnen, et kõik minu sügavamad tunded on selle maaga seotud, see on maailma tsentrum, siin linnas tuksub maailma süda," rääkis Mustonen ETV saates "Ringvaade".

Ta lisas, et Jeruusalemm on dünaamiline linn, mis on kogu aeg muutumises. "Iisrael on kõige demokraatlikum maa maailmas, siin on absoluutne vabadus kõigil elada, see on hämmastav tunne," kiitis Mustonen.

Mustonen lisas, et pilt, mida püütakse Iisraelist läänemaailmale luua, on vale. "Seda on väga piinlik kuulata, kuidas seda tehakse. Ärme unustame, et üle maailma on väga paljudes riikides juudi soost juhid ja inimesed eesotsas," rääkis Mustonen, kelle sõnul on Iisraeli inimesed andnud maailmale tsivilisatsiooni- ja vaimukultuuri.

Mustonen lisas, et Iisraelis annab ühendada puhkuse, emotsionaalse, intellektuaalse ja kultuurse tegevuse. "Ei ole inimest maailmas, kes siit ei saaks mitte midagi," lausus ta.

Toimetaja: Rutt ErnitsTerasmikrofoni pälvis Juss Haasma

Juba neljandat aastat jagab "Ringvaate" toimetus rahvusvahelise teatripäeva eel välja Terasmikrofoni preemia, mille pälvib nende saates põnevamaid intervjuusid andnud näitleja või lavastaja. Sel korral sai auhinna endale Juss Haasma.

Eesti passi saanud Ruslan Trochynskyi: ootasin sinist, aga on punane

Värskelt Eesti kodakondsuse saanud Ruslan Trochynskyi rääkis, kuidas on möödunud kaks kuud Eesti passiga.

Inimesed
Kohus saatis räppar Beebilõusta pooleks aastaks vangi

Harju maakohus mõistis Beebilõustana tuntud räppari Andrus Elbingu neljapäeval süüdi röövis ning karistas teda osaliselt reaalse vangistusega.

elu
Jõgeva padjalahingul loodetakse taas Guinnessi rekordit püstitada

Homme peetakse Jõgeval teist korda maha maailma suurim padjalahing.

Tele/raadio
"Plekktrumm" juhatab sisse Tartu ülikooli rektori valimise

27. märtsil on "Plekktrummis" külas Tartu ülikooli üliõpilaskonna esimees Reelika Alunurm, kellega räägitakse õppimise rollist tänapäeva üliõpilastele.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.