Suvel jõuab ETV eetrisse uus päevakajaline nädalasaade ({{commentsTotal}})

Sel aastal läheb "Ringvaade" suvel puhkusele Autor: Ülo Josing / ERR

Suvine saatekava toob tänavu ETV-sse uue iganädalase päevakajalise saate, kus koos külalistega arutletakse ühiskonnas toimuva üle.

Praegu käib töö uue saate formaadiga.

"Terevisioon" äratab televaatajaid traditsiooniliselt pea jaanipäevani ja jõuab tagasi eetrisse augusti viimasest nädalast. Argipäevaõhtune meelelahutussaade "Ringvaade" saab sel suvel puhkust, vaatajate ees ollakse mai lõpuni ja tagasi septembri algusest.

Nagu teada, on tulev suvi spordisündmustest tihe, jalgpalli MM-i järel on vaatajail oodata Rios toimuvate olümpiamängude ülekandeid. Lisaks spordile panustab ETV muu programmi näitamisele, eetriaega jagub kultuurile, meelelahutusele, filmidele ja sarjadele. Tulekul on Mark Soosaare filmifestivali linateosed, suvine oodatud laulusaade, "Eesti mängu" mälumängu jagub sel suvel kaks korda pikemalt kui möödunud aastal. Oodata on häid filmiõhtuid ja südasuvist uut kvaliteetset draamasarja "A Place to Call Home", mille sündmused hargnevad teise maailmasõja järgsetel aastatel. Ettevalmistamisel on eestikeelsete sõnade päritolu selgitavad lühisaated. Aiandushuvilised saavad osa Inglismaal armastatud ja meilgi möödunud telesuvest tuntud Alan Titchmarshi saatesarjast "Armasta oma aeda".

ETV tähistab suurelt Eesti taasiseseisvumispäeva, selle päeva tähtsaid sündmusi saavad vaatajad jälgida otseülekandes. Augusti lõpus on eetris presidendivalimiste debatid.

Toimetaja: Rutt Ernits"Kirsti elab Reykjavikis" peategelane rääkis elust Islandil: see on haldjamaa

Jarek Kasari laulu "Kirsti elab Reykjavikis" peategelane Kirsti Villard rääkis oma elust Islandil ja kirjeldas, kuidas sündis temast rääkiv lugu.

Aivar Mäe: ma olin halb laps

Rahvusooper Estonia juht Aivar Mäe avaldas, et oli nooruses halb laps, kelle pärast ema tihti koolis pidi käima.

Inimesed
Mart Helme mälu pandi otse-eetris proovile

"Vikerhommiku" saatejuht Taavi Libe valis eelmise nädala riigikogu istungitest kolme riigikogulase tsitaadid, et testida, kas EKRE esimees Mart Helme tunneb oma kolleegid kõigest hääle põhjal ära.

elu
Raua tänava saun tähistas 80. sünnipäeva

Tallinna üks vanemaid järjepidevalt tegutsenud avalikke saunu tähistas laupäeval 80. sünnipäeva ja sel puhul oli saunapäev veidi pidulikum.

Tele/raadio
"Meediatund" arutleb parem- ja vasakpoolsuse üle meedias

"Meediatund" toob täna raadioeetrisse parem- ja vasakpoolsuse meedias.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.