Täna algab ETV2-s Keskkonnakuu ({{commentsTotal}})

Maikuu on ETV2-s Keskkonnakuu, mille raames jõuavad ekraanile keskkonnateemalised ja mõtlemapanevad dokumentaalfilmid.

"Need filmid kõik on tehtud ikkagi selle eesmärgiga, et maailma natukene paremaks muuta. Need probleemid, millest ajendatuna filmid tehtud on, on tõsised, aga enamus filme on ikkagi väga vaadatavad. Me oleme jõudnud ajajärku, kus kogu see tehnoloogiline areng on nii kiire ja inimese tahe on veelgi kiiremaks ja veelgi kõrgemale jõuda ning me ei suuda enam kohaneda nii kiiresti ja seetõttu ongi paljudel liikidel lithsalt võimalus kaduda," rääkis ETV2 peatoimetaja Marje Jurtšenko "Terevisioonis".

"Huvitav, et me oleme ikka nii enesehävituslikud. Lisaks sellele, et igaüks saab natukene muuta, oleks tegelikult vaja suuri otsuseid. Ja selle äratundmiseni nende filmide vaatamisega jõuab küll. Need filmid aitavad meil teadlikumaks saada ja see on hästi oluline ma arvan iga teema juures. Sel hetkel, kui sa oled teadlik, on sul võimalik teha valikuid ja sealt edasi on sinu otsus." 

Täna kell 22.05 alustab Keskkonnakuu dokumentaalfilmiga "Võidujooks väljasuremisega", mis on globaalne hädahüüe meie planeedi ja eri loomaliikide päästmiseks, sest teadlaste ennustuste kohaselt on selle sajandi lõpuks pool kõigist liikidest välja surnud.

Toimetaja: Madis LaurTanel Padari uue loo autoriõigusi saab osta igaüks

Tanel Padar andis välja uue singli peakirjaga "Parem veelgi", mis ilmus koostöös värske Eesti start-upiga Fanvestory, kelle abiga saab igaüks Tanel Padari tegevust toetades loo erinevatest õigustest osa saada ja nii omakorda raha teenida.

Andra Teede: mina "Õnne 13" viimast osa kirjutama ei hakka

"Õnne 13" stsenarist Andra Teede tunnistas, et tema ülimenukal seriaalil "Õnne 13" lõppu ei näe.

Eurovisioon
EBU: Ukrainat ohustab Eurovisioonilt kõrvalejäämine

Euroopa Ringhäälingute Liidu (EBU) direktor kinnitas, et kui Ukrainaga ei jõuta kokkuleppele seoses Venemaa eurolauliku Julia Samoilova esinemisega, siis võivad Ukrainale kaasneda saktsioonid.

Inimesed
Stilist Gerly Tinn kaalukaotusest: ma kavatsen oma sünnikaalu saavutada

"Ringvaates" oli külas stilist Gerly Tinn, kes rääkis sellest, kuidas ta on tänaseks kaotanud kakskümmend kilo.

elu
"Ringvaade" maitses militaarmatkatoitu

Saates sai aimu, millised on moodsad Eestis toodetud, pakendatud ja disainitud toidukaubad, mis on mõeldud sõjaväelastele metsas tarbimiseks. Näiteks peedisupp fetajuustuga.

Tele/raadio
ETV ekraanile jõuab suurejooneline MustonenFest Tel Aviv 2017

ETV toob täna ekraanile rikkaliku saate muusikafestivalist MustonenFest Tel Aviv 2017.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.