Täna algab ETV2-s Keskkonnakuu ({{commentsTotal}})

Maikuu on ETV2-s Keskkonnakuu, mille raames jõuavad ekraanile keskkonnateemalised ja mõtlemapanevad dokumentaalfilmid.

"Need filmid kõik on tehtud ikkagi selle eesmärgiga, et maailma natukene paremaks muuta. Need probleemid, millest ajendatuna filmid tehtud on, on tõsised, aga enamus filme on ikkagi väga vaadatavad. Me oleme jõudnud ajajärku, kus kogu see tehnoloogiline areng on nii kiire ja inimese tahe on veelgi kiiremaks ja veelgi kõrgemale jõuda ning me ei suuda enam kohaneda nii kiiresti ja seetõttu ongi paljudel liikidel lithsalt võimalus kaduda," rääkis ETV2 peatoimetaja Marje Jurtšenko "Terevisioonis".

"Huvitav, et me oleme ikka nii enesehävituslikud. Lisaks sellele, et igaüks saab natukene muuta, oleks tegelikult vaja suuri otsuseid. Ja selle äratundmiseni nende filmide vaatamisega jõuab küll. Need filmid aitavad meil teadlikumaks saada ja see on hästi oluline ma arvan iga teema juures. Sel hetkel, kui sa oled teadlik, on sul võimalik teha valikuid ja sealt edasi on sinu otsus." 

Täna kell 22.05 alustab Keskkonnakuu dokumentaalfilmiga "Võidujooks väljasuremisega", mis on globaalne hädahüüe meie planeedi ja eri loomaliikide päästmiseks, sest teadlaste ennustuste kohaselt on selle sajandi lõpuks pool kõigist liikidest välja surnud.

Toimetaja: Madis LaurInimesed
Heli LäätsHeli Lääts
Heli Lääts: kui hinges on kitsas, siis meri lohutab

Jaanipäeval 85aastaseks saav Heli Lääts ütles intervjuus Õhtulehele, et pole üle saanud abikaasa Peeter Sauli kaotusest kolm aastat tagasi ning et teda aitab meri.

elu
RobootikavõistlusRobootikavõistlus
Robotex jõuab esmakordselt Küprosele

Eeloleval esmaspäeval toimub tehnoloogiaalane kogupereüritus Robotex esmakordselt Küprose pealinnas Nicosias. Tegemist on esimese Robotexi üritusega väljapool Eestit.

Tele/raadio
Noorte laulu- ja tantsupidu 2011. aastal.Noorte laulu- ja tantsupidu 2011. aastal.
Noorte laulu- ja tantsupidu kajastatakse kõigis ERRi kanalites

Juuli algus toob ETV ekraanile XII noorte laulu- ja tantsupeo "Mina jään" ülekanded. 26. kuni 30. juunil on eetris traditsioonilised peo ettevalmistust näitavad 10-minutilised eelsaated "PEOLE!", mida juhivad Margus Saar, Anna Gavronski, Piret Järvis, Taavi Eilat ja väike Kase Kai Kihnust.