Jüri Muttikast valmis äpp Muttify ({{commentsTotal}})

Eestis käib parima mobiilrakenduse konkurss. Jüri Muttika proovis, kas rakenduse tegemiseks piisab ühest päevast.

Mooncascade juhatuse liige Asko Seeba pakkus välja rakenduse, kus saab enda pildile lisada Muttika näo ning siis see Facebooki postitada, vahendas "Ringvaade".

Teiseks variandiks aga kasutati ära arenguid tehisintellektivaldkonnas. "Saame teha äpi, kus teeme kaameraga pildi ja telefon loeb ette, mis foto peal toimub."

Jüri Muttika ise sai nii palju abiks olla, et poseeris pildi jaoks ning mõtles välja kirjelduse, millega äppi kasutajatele müüa. Äpp Muttify on Google Play poest tasuta allalaetav.

Lihtne ja üsna kasutu äpp on Seeba sõnul selline, mida on võimalik seitsme tunniga valmis teha. Raha sellega aga teenima minna ei saa. "Kui oleks aega, siis saaks selle võimsamaks arendada, lisada funktsioone."

Riiklik äpikonkurss lõpeb täna keskööl, nüüd aga on hilja alustada. Konkursil saavad osaleda äpid, mis on juba veebipoest kättesaadavad.

Konkursi korraldab Riigi Infosüsteemide Amet, eesmärk on julgustada inimesi katsetama. "Parimad valitakse välja, neid tunnustatakse ja nad saavad sellega avalikkuse tähelepanu. Parimad pääsevad ka rahvusvahelisele konkursile," ütles Seeba ettevõtlust toetava ürituse kohta.

Parimat äppi, milleta elada ei saa, Seeba välja tuua ei osanud. "Määratlus, ilma milleta hakkama ei saa, on subjektiivne. Kõik oleneb harjumustest."

Toimetaja: Jaanika ValkInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Keskaja päevad Tallinna vanalinnasKeskaja päevad Tallinna vanalinnas
Tallinna vanalinn muutub neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks

6.- 9.juulini AD 2017 toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad õitsvaks hansalinnaks.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".