President Ilves: DJ roll on harjumatu ({{commentsTotal}})

Toomas Hendrik Ilves astus 28. aprillil DJ-na üles Soome klubis Kaiku, kus tulid esitlusele presidendi lemmikhitid aastatest 1963-1978. Koos Ilvesega esines Soomes ka rocklegend Sami Yaffa.

Klubi Kaiku on Soomes populaarne peopaik. Ümbruselt meenutab see Telliskivi loomelinnakut, vahendas "Ringvaade".

Järjekord inimestest, kes presidenti kuulama tulid, oli pikk. Inimesed ootasid kannatlikult vihma käes, et pääseda klubisse, kus kõik pidid läbima turvakontrolli.

Koos presidendiga astus DJ-na üles Ilvese endine julgeolekunõunik Andres Vosman, kelle sõnul on tegemist melomaaniga.

President ise end veel kogenud DJ-ks ei pea. "See on täiesti harjumatu asi, olen seda kolm korda teinud. Paar korda olen ka raadios olnud, täna näiteks nii Yles kui lemmikjaamas Raadio Helsingi, seal oli hästi tore. Eriti kui inimene, kellega vestled ja muusikat mängid, teab midagi samast asjast."

"See on üks asi, mis mulle eriti meeldib, saan ise midagi teha. Muidu olen statist, president on patroon, aga siin saan panna asjad kokku, see oligi idee," lisas ta.

Soomes tuntud muusiku Samy Yaffa peab Eesti presidenti huvitavaks seltskonnakaaslaseks ning maitset ühtivaks. "See mees kaldub ikka pungi poole. 79ndate alguse New York."

Küsimusele, kes Toomas Hendrik Ilvese imidžit kujundab, ütles ta, et mitte keegi. "Panin oma 39 aastat vana nahkjope selga, ma ei saanud seda 25 aastat üldse selga," ütles ta.

Presidendi sõnul ei keskendu ta ainult popmuusikale, näiteks riigivisiidil Saksamaale võttis ta kaasa nii Arvo Pärdi kui Eesti koori. "Proovin eksponeerida kõike, sest muusika on üks asi, mille erilisusest saavad inimesed aru ka siis kui keelest ei saa."

President tütre muusikamaitset ei suuna. "Lapse maitset ei tohi suunata, kuigi pean ütlema, et talle meeldib kuulata asju, mida ma ka ise kuulan." Kuna tütar alustas peale viiuli ja klaveri õppimist ka bassiga, siis on isal eriti hea meel selle üle kui tütar mängib mõnda tema lemmiklugudest.

Uut plaati president ilmselt ajanappuse tõttu välja ei anna.

Peoga toetati heategevusprojekti Minu Unistuste Päev, mis viib ellu raskelt või krooniliselt haigete laste unistusi.

Toimetaja: Jaanika ValkInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Laulu- ja tantsupeolisi majutatakse 44 koolimajas

Laulu- ja tantsupeole saabunud lapsed ja noored ööbivad traditsiooniliselt Tallinna koolimajades. Enam kui 19 tuhat noort mahutatakse ära 44 Tallinna ja Harjumaa kooli.

Tele/raadio
KaameradKaamerad
ERR kuulutab välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks

Eesti Rahvusringhääling koostöös Eesti Filmi Instituudi ja Eesti Kultuurkapitaliga kuulutab taas välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks.