Ivo Linna: igapäevaelu muutus tundidega ({{commentsTotal}})

Eesti Televisioon tähistab 20. augustil suure maratonsaatega 25 aasta möödumist Eesti iseseisvuse taastamisest, millega seoses korjab ETV inimeste lugusid. Grete Lõbu lugu on seotud Ivo Linnaga, sest räägib ühislaulmisest 1988. aastal.

"Minu lugu algas siis kui olin 10-aastane. Istusime matemaatika tunnis kui tuli klassijuhataja ja ütles, et rahvatantsijad peavad minema laulukaare alla istuma. Meile pandi lindid rinda ja anti laulusõnad. Me ei saanud aru, mis seal toimub, aga nii äge oli. Mul oli nii hea meel kui selgus, et selline asi on arhiivis olemas," meenutas "Ringvaate" saatejuht Grete Lõbu.

Grete looga ühtib Ivo Linna lugu. "Sattusin neid laule laulma ja see oli uhke aeg. Ega ju täielikku kindlust polnud, mis meie maast ja rahvast saab, iga päev tõi tohutut põnevust. Igapäevaelu muutus tundidega," meenutas Ivo Linna.

Arhiivimaterjali vaadates tuleb Linna sõnul tunne tagasi. "See meeleolu on mälus olemas."

Ivo Linna tunnistas, et tegelikult ei teadnud keegi, mis juhtuma hakkab, aga pildi tegi selgemaks 87. aastal lauldud "Ei ole üksi ükski maa" ja hiljem "Viis isamaalist laulu". "See tegi selgeks, et enam tagasiteed ei ole, juhtugu, mis juhtub. Oleks võinud minna palju verisemalt. Meie rinnad olid pühatunnet täis, kas võit või surm."

Muusikute elu hakkas muutuma, tekkisid võimalused minna Soome tööle. "Keerulistes oludes, kui meie rahval eriti raha pidutseda polnud, siis saime ikkagi tänu meie vendadele soomlastele ära elatud."

Oma loo saab saata käsikirjas aadressile Gonsiori 27 või e-mailile, kuhu tuleb lisada ka pilt. Tegemist võib olla ka videokatkendiga, kuid mitte pikem kui poolteist minutit.

Toimetaja: Jaanika ValkInimesed
Londonis elav Peeter Rebane: kui oma käitumist muuta, muutub ka terrorism

Kontserdikorraldaja ja filmitegija Peeter Rebane on juba aastaid elanud Londonis ning tõdes, et viimase aja terrorilaine on suures osas meedia manipulatsioon inimeste hirmudega.

elu
Maret Tamjärv: jaanitule kuma kaitses põlde, pererahvast, loomi

Maret Tamjärv vabaõhumuuseumist tutvustas Vikerraadios jaanitavasid.

Tele/raadio
TV3 uudistesaate logo.TV3 uudistesaate logo.
Vabalevist lahkumisel säilivad Kanal 2 ja TV3 piirangud ja kohustused

Vabalevist lahkumisest teatanud Kanal 2-l ja TV3-l säilib kohustus näidata vähemalt kuuel päeval nädalas uudiseid ning nad ei pääse ka reklaamimahtu ja -sisu puudutavaist piiranguist, kinnitas Tehnilise Järelevalve Ameti (TJA) side- ja meediateenuste osakonna juhataja Oliver Gailan.