Ivo Linna: igapäevaelu muutus tundidega ({{commentsTotal}})

Eesti Televisioon tähistab 20. augustil suure maratonsaatega 25 aasta möödumist Eesti iseseisvuse taastamisest, millega seoses korjab ETV inimeste lugusid. Grete Lõbu lugu on seotud Ivo Linnaga, sest räägib ühislaulmisest 1988. aastal.

"Minu lugu algas siis kui olin 10-aastane. Istusime matemaatika tunnis kui tuli klassijuhataja ja ütles, et rahvatantsijad peavad minema laulukaare alla istuma. Meile pandi lindid rinda ja anti laulusõnad. Me ei saanud aru, mis seal toimub, aga nii äge oli. Mul oli nii hea meel kui selgus, et selline asi on arhiivis olemas," meenutas "Ringvaate" saatejuht Grete Lõbu.

Grete looga ühtib Ivo Linna lugu. "Sattusin neid laule laulma ja see oli uhke aeg. Ega ju täielikku kindlust polnud, mis meie maast ja rahvast saab, iga päev tõi tohutut põnevust. Igapäevaelu muutus tundidega," meenutas Ivo Linna.

Arhiivimaterjali vaadates tuleb Linna sõnul tunne tagasi. "See meeleolu on mälus olemas."

Ivo Linna tunnistas, et tegelikult ei teadnud keegi, mis juhtuma hakkab, aga pildi tegi selgemaks 87. aastal lauldud "Ei ole üksi ükski maa" ja hiljem "Viis isamaalist laulu". "See tegi selgeks, et enam tagasiteed ei ole, juhtugu, mis juhtub. Oleks võinud minna palju verisemalt. Meie rinnad olid pühatunnet täis, kas võit või surm."

Muusikute elu hakkas muutuma, tekkisid võimalused minna Soome tööle. "Keerulistes oludes, kui meie rahval eriti raha pidutseda polnud, siis saime ikkagi tänu meie vendadele soomlastele ära elatud."

Oma loo saab saata käsikirjas aadressile Gonsiori 27 või e-mailile, kuhu tuleb lisada ka pilt. Tegemist võib olla ka videokatkendiga, kuid mitte pikem kui poolteist minutit.

Toimetaja: Jaanika ValkTerasmikrofoni pälvis Juss Haasma

Juba neljandat aastat jagab "Ringvaate" toimetus rahvusvahelise teatripäeva eel välja Terasmikrofoni preemia, mille pälvib nende saates põnevamaid intervjuusid andnud näitleja või lavastaja. Sel korral sai auhinna endale Juss Haasma.

Eesti passi saanud Ruslan Trochynskyi: ootasin sinist, aga on punane

Värskelt Eesti kodakondsuse saanud Ruslan Trochynskyi rääkis, kuidas on möödunud kaks kuud Eesti passiga.

Inimesed
Kohus saatis räppar Beebilõusta pooleks aastaks vangi

Harju maakohus mõistis Beebilõustana tuntud räppari Andrus Elbingu neljapäeval süüdi röövis ning karistas teda osaliselt reaalse vangistusega.

elu
Jõgeva padjalahingul loodetakse taas Guinnessi rekordit püstitada

Homme peetakse Jõgeval teist korda maha maailma suurim padjalahing.

Tele/raadio
"Plekktrumm" juhatab sisse Tartu ülikooli rektori valimise

27. märtsil on "Plekktrummis" külas Tartu ülikooli üliõpilaskonna esimees Reelika Alunurm, kellega räägitakse õppimise rollist tänapäeva üliõpilastele.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.