Merekultuuriaasta haridusprogramm on jõudnud 7500 Eesti nooreni ({{commentsTotal}})

Vanemmehaanik Urmas Kuus Hargla põhikoolis külalistundi läbiviimas
Vanemmehaanik Urmas Kuus Hargla põhikoolis külalistundi läbiviimas Autor/allikas: Pressimaterjalid

Merekultuuriaasta haridusprogramm, mis rändab Eestis märtsist maini, on jõudnud 7500 nooreni üle Eesti.

Aprilli lõpu seisuga on toimunud kokku juba 173 külalistundi, külastatud on 82 kooli, kuut asutust ning läbi viidud kuus ekskursiooni. Haridusprogramm on jõudnud igasse Eesti maakonda vähemalt ühe korra, kaks külalistundi on toimunud ka Brüsselis.

Maikuuks on veel kokku lepitud 68 külalistundi, sh olümpiapurjetaja Ingrid Puusta külalistund 10. klassile Tallinna ühisgümnaasiumis 9. mail.

Mereakadeemia poolt koordineeritavasse haridusprogrammi on end külalisõpetajana kirja pannud 162 merenduseksperti üle Eesti.

Külalisõpetajate hulgas on laevajuhid ja kaptenid, laevamehaanikud ja -insenerid, tippjuhid ja ettevõtjad, kalanduse valdkonna eksperdid, mereajaloolased, kunstnikud, logistikud, õppejõud, purjetajad, merepäästjad, keskkonnaspetsialistid ning paljud teised inimesed, kelle töö või tegevus on seotud merendusega.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Keskaja päevad Tallinna vanalinnasKeskaja päevad Tallinna vanalinnas
Tallinna vanalinn muutub neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks

6.- 9.juulini AD 2017 toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad õitsvaks hansalinnaks.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".