Eurovisiooni ekspertžürii Eesti esindajad on teada ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Eurovisiooni ametlikul lehel kuulutati välja tänavuse aasta Eurovisiooni žürii.

Lisaks publikule on 2009. aastast kaasatud Eurovisiooni hääletusse ka žürii. Erinevate riikide žüriid koosnevad viiest muusikamaastikul tuntud inimesest.

Eestit esindavad võistlusel žürii esimees, helilooja Priit Pajusaar, laulja Els Himma, lauluõpetaja Kadri Koppel, Go Away Birdi lauljatar Hanna Parman ning Avoid Dave'i liige Taavi Paomets. Täispika tabeli žüriiliikmetega leiad SIIT.

Žürii teeb oma otsuse lavaproovi, mitte võistluse põhjal. Nende tööd jälgivad EBU esindajad, et tagada õiglane lõpptulemus. Žürii hääled liidetakse poolfinaalide ja finaali ajal publiku häältega.

Eurovisiooni lauluvõistluse poolfinaalid toimuvad 10. ja 12. mail, finaalvõistlus leiab aset 14. mail.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Londonis elav Peeter Rebane: kui oma käitumist muuta, muutub ka terrorism

Kontserdikorraldaja ja filmitegija Peeter Rebane on juba aastaid elanud Londonis ning tõdes, et viimase aja terrorilaine on suures osas meedia manipulatsioon inimeste hirmudega.

elu
Maret Tamjärv: jaanitule kuma kaitses põlde, pererahvast, loomi

Maret Tamjärv vabaõhumuuseumist tutvustas Vikerraadios jaanitavasid.

Tele/raadio
TV3 uudistesaate logo.TV3 uudistesaate logo.
Vabalevist lahkumisel säilivad Kanal 2 ja TV3 piirangud ja kohustused

Vabalevist lahkumisest teatanud Kanal 2-l ja TV3-l säilib kohustus näidata vähemalt kuuel päeval nädalas uudiseid ning nad ei pääse ka reklaamimahtu ja -sisu puudutavaist piiranguist, kinnitas Tehnilise Järelevalve Ameti (TJA) side- ja meediateenuste osakonna juhataja Oliver Gailan.