Mat Hoffman: surma ei tohi karta, elada tuleb täiel rinnal ({{commentsTotal}})

Armasta seda, mida sa teed ja tunne sellest mõnu - vaid nii on võimalik saada parimaks, annab üks trikirattamaailma enim mõjutanud mehi Mat Hoffman "Aktuaalse kaamera" nädalalisale antud intervjuus noortele soovituse.

Ekstreemseimaks ekstreemsportlaseks peetav rattalegend hüüdnimega Kondor hindas sel nädalavahetusel peetud Simple Sessionil üles astunud võistlejaid.

Kuigi 900-kraadise ehk kahe ja poolekordse pöördega triki Hoffman ise juba 1989. aastal, kui ta oli kõigest 17-aastane, kulus tal veel 13 aastat, et lasta ka käed selle triki ajal lenksust lahti ning õnnelikult maanduda. Senini on vaid üks rattur maailmas, kes on seda trikki korranud.

Hoffman ütleb, et rattasõidu juures meeldibki talle see, et sa saad teha võimatu võimalikuks.

"Selle triki juures on keeruline saada pöörlemiseks piisavalt energiat ja siis kontrollida ratast ilma käteta. Tähtis on ka maandumise täpne ajastamine, sest kui see läheb viltu, läheb kogu energia sulle pähe ja see lööb sind teadvusetuks," rääkis Hoffman.

Mat Hoffman on leiutanud üle saja triki ja nende kombinatsioonid või edasiarendused on pea kogu BMX-i-maailma ratturite arsenalis.

"Ma lihtsalt sõidan ja kui tuleb idee, siis katsetan seda. Mõnikord on mul idee, et tahan mingit trikki teha, töötan selle kallal, kuid keeran selle kihva ja see muutub hoopis uueks trikiks. Ning siis mõtlen, et oo, ma teengi hoopis seda trikki," rääkis ta.

Tallinnas ekstreemspordivõistlusel Simple Session oli Hoffman kohtuniku rollis. Kuigi ta võttis oma ratta Ameerikast kaasa, saab ta sellega praegu vaid rahulikult pedaalida, mitte hüpata, sest vigastas läinud laupäeval tiibkostüümiga lennukist hüpates maandumisel tugevalt oma kaela.

12-aastaselt BMX-iga sõitma hakanud ning juba 3 aastat hiljem profiratturiks saanud Hoffmanil on olnud üle saja peapõrutuse, poolsada luumurdu ning veerandsada operatsiooni.

Küsimusele, kas te ei karda surma, vastas Hoffman: "Elada tuleb täiel rinnal, surma ei tohi karta. Tavaliselt juhtubki see, millele sa mõtled .Nii et ma lihtsalt ei mõtle sellele."

Toimetaja: Priit LutsInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Valgus kõnnib KadriorusValgus kõnnib Kadriorus
Kadrioru park pakub suvel giidiekskursioone ja muusikat

Homme, 29. juunil toimub selle suve esimene jalutuskäik Kadrioru pargis koos giidiga, mis jätkub sariüritusena kuni hooaja lõpuni.

Tele/raadio
KaameradKaamerad
ERR kuulutab välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks

Eesti Rahvusringhääling koostöös Eesti Filmi Instituudi ja Eesti Kultuurkapitaliga kuulutab taas välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks.