Mat Hoffman: surma ei tohi karta, elada tuleb täiel rinnal ({{commentsTotal}})

Armasta seda, mida sa teed ja tunne sellest mõnu - vaid nii on võimalik saada parimaks, annab üks trikirattamaailma enim mõjutanud mehi Mat Hoffman "Aktuaalse kaamera" nädalalisale antud intervjuus noortele soovituse.

Ekstreemseimaks ekstreemsportlaseks peetav rattalegend hüüdnimega Kondor hindas sel nädalavahetusel peetud Simple Sessionil üles astunud võistlejaid.

Kuigi 900-kraadise ehk kahe ja poolekordse pöördega triki Hoffman ise juba 1989. aastal, kui ta oli kõigest 17-aastane, kulus tal veel 13 aastat, et lasta ka käed selle triki ajal lenksust lahti ning õnnelikult maanduda. Senini on vaid üks rattur maailmas, kes on seda trikki korranud.

Hoffman ütleb, et rattasõidu juures meeldibki talle see, et sa saad teha võimatu võimalikuks.

"Selle triki juures on keeruline saada pöörlemiseks piisavalt energiat ja siis kontrollida ratast ilma käteta. Tähtis on ka maandumise täpne ajastamine, sest kui see läheb viltu, läheb kogu energia sulle pähe ja see lööb sind teadvusetuks," rääkis Hoffman.

Mat Hoffman on leiutanud üle saja triki ja nende kombinatsioonid või edasiarendused on pea kogu BMX-i-maailma ratturite arsenalis.

"Ma lihtsalt sõidan ja kui tuleb idee, siis katsetan seda. Mõnikord on mul idee, et tahan mingit trikki teha, töötan selle kallal, kuid keeran selle kihva ja see muutub hoopis uueks trikiks. Ning siis mõtlen, et oo, ma teengi hoopis seda trikki," rääkis ta.

Tallinnas ekstreemspordivõistlusel Simple Session oli Hoffman kohtuniku rollis. Kuigi ta võttis oma ratta Ameerikast kaasa, saab ta sellega praegu vaid rahulikult pedaalida, mitte hüpata, sest vigastas läinud laupäeval tiibkostüümiga lennukist hüpates maandumisel tugevalt oma kaela.

12-aastaselt BMX-iga sõitma hakanud ning juba 3 aastat hiljem profiratturiks saanud Hoffmanil on olnud üle saja peapõrutuse, poolsada luumurdu ning veerandsada operatsiooni.

Küsimusele, kas te ei karda surma, vastas Hoffman: "Elada tuleb täiel rinnal, surma ei tohi karta. Tavaliselt juhtubki see, millele sa mõtled .Nii et ma lihtsalt ei mõtle sellele."

Toimetaja: Priit Luts"Kirsti elab Reykjavikis" peategelane rääkis elust Islandil: see on haldjamaa

Jarek Kasari laulu "Kirsti elab Reykjavikis" peategelane Kirsti Villard rääkis oma elust Islandil ja kirjeldas, kuidas sündis temast rääkiv lugu.

Aivar Mäe: ma olin halb laps

Rahvusooper Estonia juht Aivar Mäe avaldas, et oli nooruses halb laps, kelle pärast ema tihti koolis pidi käima.

Inimesed
Mart Helme mälu pandi otse-eetris proovile

"Vikerhommiku" saatejuht Taavi Libe valis eelmise nädala riigikogu istungitest kolme riigikogulase tsitaadid, et testida, kas EKRE esimees Mart Helme tunneb oma kolleegid kõigest hääle põhjal ära.

elu
Raua tänava saun tähistas 80. sünnipäeva

Tallinna üks vanemaid järjepidevalt tegutsenud avalikke saunu tähistas laupäeval 80. sünnipäeva ja sel puhul oli saunapäev veidi pidulikum.

Tele/raadio
"Meediatund" arutleb parem- ja vasakpoolsuse üle meedias

"Meediatund" toob täna raadioeetrisse parem- ja vasakpoolsuse meedias.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.