Lexsoul Dancemachine: davai, tantsime, teeme midagi ({{commentsTotal}})

Anu Välba võõrustas oma saates "Hommik Anuga" viimase aasta komeeti Eesti popmuusikataevas: ansamblit Lexsoul Dancemachine.

"Põhiliseks tõukejõuks on see, et inimestel oleks hea olla, kui nad tulevad kontserdile või kuulavad muusikat plaadilt," ütles soilist Robert Linna. "Ja kui sa näed, et inimestel hakkavad silmad särama ja pea käima, nagu funkmuusikaga enamasti on, sest see on nii rütmipõhine, siis hakkab endal sama asi käima ja need kogemused eskaleeruvad hullumeelseks. Kõik algab sellest, et kui ma lähen esinema, siis ma vaatan sulle silma ja ütlen: davai, tantsime, teeme midagi."

Linna võrdles ka kogemusi esinemistest rock-kontsertidel. "Lexsouli kitarrist Jürgen Kütner on ehtne progerokkar ja tema avastas juba esimesel Lexsouli kontserdil, mis vahe on progerockil ja funk'il: funkbändil on lava ees tüdrukud ka."

Klahvpillimängija Joonas Mattias Sarapuu ja bassimees Martin Laksberg nõustusid saatejuhiga ansambli nime pikkuse ja keerulisuse osas, nentides, et see on hea lakmuspaber piisava tuntuse suhtes, kui inimestele nende nimi juba meelde jääma hakkab, ent eitasid seoseid LSD-ga: nagu märkis Anu Välba, saab grupi nime suurepäraselt lühendada ka LSD Machine. "See on kogemata," ütles bänd.

Oma suurimaks saavutuseks peab Lexsoul Dancemachine seni kõlamist BBC 6 Music'us funk-guru Craig Charlesi saates.

Vaadake meeleolukat videot ise.

Toimetaja: Valner Valme"Kirsti elab Reykjavikis" peategelane rääkis elust Islandil: see on haldjamaa

Jarek Kasari laulu "Kirsti elab Reykjavikis" peategelane Kirsti Villard rääkis oma elust Islandil ja kirjeldas, kuidas sündis temast rääkiv lugu.

Aivar Mäe: ma olin halb laps

Rahvusooper Estonia juht Aivar Mäe avaldas, et oli nooruses halb laps, kelle pärast ema tihti koolis pidi käima.

Inimesed
Mart Helme mälu pandi otse-eetris proovile

"Vikerhommiku" saatejuht Taavi Libe valis eelmise nädala riigikogu istungitest kolme riigikogulase tsitaadid, et testida, kas EKRE esimees Mart Helme tunneb oma kolleegid kõigest hääle põhjal ära.

elu
Raua tänava saun tähistas 80. sünnipäeva

Tallinna üks vanemaid järjepidevalt tegutsenud avalikke saunu tähistas laupäeval 80. sünnipäeva ja sel puhul oli saunapäev veidi pidulikum.

Tele/raadio
"Meediatund" arutleb parem- ja vasakpoolsuse üle meedias

"Meediatund" toob täna raadioeetrisse parem- ja vasakpoolsuse meedias.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.