"Rakett 69" võitja Frida Laigu: oskan nüüd akutrelli kasutada ({{commentsTotal}})

Jaanuaris ETV ekraanil oma kuuendat hooaega alustanud noorte teadussõu "Rakett 69" jõudis laupäeva õhtul lõpusirgele. Võitja Frida Laigu ütles saates "Hommik Anuga", et põhiteooria saates osalemiseks tuleb koolist.

Tallinna Gustav Adolfi gümnaasiumi 11. klassis õppiv Frida Laigu tõdes, et tuleb tunda füüsikat ja muud koolis õpetatavat, aga lisaks on oluline silmad lahti hoida ja maailmas ringi vaadata, et aru saada, kuidas asjad toimivad.

Frida Laigu lausus, et kaalus pikalt, kas tulla saates osalema. "Aga otsustasin tulla, ja läks hästi," muheles võitja, kes lisas, et saade õpetas lisaks praktilistele oskustele, näiteks kuidas akutrelli käes hoida, ka pingelises olukorras toime tulema.

Saate peakohtunik ja saatejuht Aigar Vaigu nõustus, et tuleb vaadata igapäevaseid asju ja mõelda, milline on inseneritöö nende taga. "Loomulikul masinad teevad meie elu efektiivsemaks," sõnas Vaigu, "aga see tähendabki seda, et me võime siin rahulikult pühapäeva hommikul juttu ajada, samas, kui sada või kakssada aastat tagasi me pidanuks praegu põllul tööd tegema selleks, et süüa saada. Aga seal on see oht, et me muutume liiga laisaks. Ja sellepärast me teeme ka seda saadet, et ärgitada inimesi mõtlema, sest mõtelda on mõnus."

Toimetaja: Valner ValmeInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Keskaja päevad Tallinna vanalinnasKeskaja päevad Tallinna vanalinnas
Tallinna vanalinn muutub neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks

6.- 9.juulini AD 2017 toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad õitsvaks hansalinnaks.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".