Sünoptik Taimi Paljak: suvi tuleb ({{commentsTotal}})

"Ringvaate" stuudios oli külas sünoptik Taimi Paljak, kes rääkis ilmast ja sellest, millal tuleb suvi.

Taimi Paljaku sõnul ei saa mitu kuud ette ära öelda, millal puhata tasub. "Võib-olla on loodusel kindlaid märke, et nii ta just läheb, aga paraku mingil hetkel teeb ilm ikka mingi riuka ja see ei lähe nii nagu on läinud varasematel aastatel."

"Praegu on näha tendentsina, et kõigi oodatud soe tuleb. Maikuu võib pakkuda väga ilusaid sooje ilmasid," ütles sünoptik. "Võib tulla soojalaineid nõnda, et kuu esimene pool kujunebki väga ilusaks, soojaks ja tavalisest kuivemaks."

Jaanipäeva ilma mitu kuud ette prognoosida ei saa. Küll aga võib Paljaku sõnul jahedaks valmis olla. "Jaanipäeval on ikka sadanud, inimesed on sellega harjunud."

Praeguste prognooside põhjal peaks juuli tulema ilus soe suvekuu. August aga võib tulla vihmadega ning jahedam.

Ilm ei allu alati prognoosile, et mitte liigselt muretseda, kinnitab sünoptik, et suvi tuleb kindlasti.

Toimetaja: Jaanika ValkTerasmikrofoni pälvis Juss Haasma

Juba neljandat aastat jagab "Ringvaate" toimetus rahvusvahelise teatripäeva eel välja Terasmikrofoni preemia, mille pälvib nende saates põnevamaid intervjuusid andnud näitleja või lavastaja. Sel korral sai auhinna endale Juss Haasma.

Eesti passi saanud Ruslan Trochynskyi: ootasin sinist, aga on punane

Värskelt Eesti kodakondsuse saanud Ruslan Trochynskyi rääkis, kuidas on möödunud kaks kuud Eesti passiga.

Inimesed
Kohus saatis räppar Beebilõusta pooleks aastaks vangi

Harju maakohus mõistis Beebilõustana tuntud räppari Andrus Elbingu neljapäeval süüdi röövis ning karistas teda osaliselt reaalse vangistusega.

elu
Jõgeva padjalahingul loodetakse taas Guinnessi rekordit püstitada

Homme peetakse Jõgeval teist korda maha maailma suurim padjalahing.

Tele/raadio
"Plekktrumm" juhatab sisse Tartu ülikooli rektori valimise

27. märtsil on "Plekktrummis" külas Tartu ülikooli üliõpilaskonna esimees Reelika Alunurm, kellega räägitakse õppimise rollist tänapäeva üliõpilastele.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.