ERR.ee video | Mart Normet lubab järgmise aasta Eesti Lauluks välismaa autoreid: miks mitte teha koostööd ({{commentsTotal}})

Eesti Laulu korraldustiim ei puhka ning juba praegu valmistutakse järgmise aasta lauluvõistluseks, mille sihid on muutumas aina suuremateks.

"Seekord ei olnudki üldse pausi vahel ja nii müstiline kui see ka pole, siis piletid lähevad järgmise aasta Eesti Laulule müüki varem kui Eurovisioon toimub. Me oleme ikka väga tsükliga eespool, aga see on kõik tänu sellele, et inimestele väga meeldis Eesti Laul, me saime sellest lisahoogu juurde ja teeme järgmisel aastal veel lahedamalt," rääkis ETV meelelahutustoimetuse juht Mart Normet Menule.

Normet lisas, et piletite ostmisega tasub kiirustada, sest eelmise aasta kogemuse põhjal võib öelda, et parimad kohad lähevad kiiresti. Lisaks on nii väliskülaliste kui ka laulukirjutajate huvi võistluse vastu aina kasvamas. "Me lubame teatud määral, ma ei suuda seda määra veel täpselt öelda, välisautorite osalust, sest meil toimus Eesti Laulu Akadeemia, millest võtsid osa Eesti, Rootsi, Inglismaa, Soome, Poola ja Vene laulukirjutajad. Ainuüksi sealt sündinud laulud, mõned, võiksid jõuda Eesti Laulule. Kui väljastpoolt süsteemi hakatakse välisautorite osalusega laule pakkuma, siis me mõtleme välja reegli, kui palju see osalus tohib olla, et Eesti oleks seal sees tugevalt, aga miks mitte teha koostööd," ütles Normet, kelle sõnul sünnivad parimad asjad just koostöös.

Normet lisas, et ei julge veel kindlalt lubada, et mõni Rootsi kogenud helilooja konkursile oma laulu esitab, kuid loodab seda juba värskuse mõttes. "See oleks värskendav, mitte nii, et kõik laulud on välismaal kirjutatud ja meil ei teki nendega mingit sidet või vaimset seost, aga pigem kasutada neid ära, et meie oleks need, kes on prioriteetne ja tähtis pool," selgitas Normet.

Normet, kes oli Eesti Laulu Akadeemial ka ise kohal, kinnitas, et kaheksa tunniga, mil laule kirjutati, valmisid täiesti arvestatavad palad, millel oleks hea võimalus konkursi poolfinaali jõuda. "Juba praegu on päris mitu lugu edasi arendatud, töö jätkub," lisas Normet, kelle sõnul on Eesti autorid leidnud põnevaid kontakte, kellega koostööd teha.

Normet kinnitas, et unustustehõlma pole vajunud ka Jüri Pootsmann, kes juba lähinädalatel Eurovisioonile suundub. "Mõnes mõttes on rahvusringhäälingu poolt lihtne, et tal on väga hea tiim ja ta ise on tahtmist täis. Kõik läheb plaanipäraselt, ta käib promotuuridel mööda Euroopat, tutvustab end laiemalt ja temaga on päris suured plaanid," kinnitas Normet.

Seda, millal Eesti Eurovisiooni võidab, Normet välja lubada ei julge. "Selleks ka Eesti Laulu Akadeemia sarnased üritused, koolitused ja koostöö on muusikutele vahel väga vajalik. Mõnes mõttes on nii, et kui Eesti võidaks praegu või lähiaastatel Eurovisiooni, oleks see väike ime, kerge juhus ja päris palju õnne. Sest maja tuleb ehitada vundamendist ja Eurovisiooni võit on korstna ülemine kivi. Muu maja peab olema valmis, popmuusika skene peab toimima, seal peavad olema loogiliselt asetatud tükikesed. Meie maja laseb päris palju õhku läbi," rääkis Normet, kelle sõnul on veel kohti, mida täiendada, et Eesti võiks Eurovisiooni võite jahtida sama kindlalt kui Rootsi.

Normet lisas, et töö selle nimel, et näiteks Rihanna oma järgmise laulu Eestis kirjutaks, käib. "See on kusjuures täiesti reaalne tänases maailmas. See on see, kuhu me tahaksime välja jõuda, et nimekad artistid teaksid Eestit ja käiksid siin metsade vahel kirjutamas," lausus ta."Kirsti elab Reykjavikis" peategelane rääkis elust Islandil: see on haldjamaa

Jarek Kasari laulu "Kirsti elab Reykjavikis" peategelane Kirsti Villard rääkis oma elust Islandil ja kirjeldas, kuidas sündis temast rääkiv lugu.

Aivar Mäe: ma olin halb laps

Rahvusooper Estonia juht Aivar Mäe avaldas, et oli nooruses halb laps, kelle pärast ema tihti koolis pidi käima.

Inimesed
Mart Helme mälu pandi otse-eetris proovile

"Vikerhommiku" saatejuht Taavi Libe valis eelmise nädala riigikogu istungitest kolme riigikogulase tsitaadid, et testida, kas EKRE esimees Mart Helme tunneb oma kolleegid kõigest hääle põhjal ära.

elu
Raua tänava saun tähistas 80. sünnipäeva

Tallinna üks vanemaid järjepidevalt tegutsenud avalikke saunu tähistas laupäeval 80. sünnipäeva ja sel puhul oli saunapäev veidi pidulikum.

Tele/raadio
"Meediatund" arutleb parem- ja vasakpoolsuse üle meedias

"Meediatund" toob täna raadioeetrisse parem- ja vasakpoolsuse meedias.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.