Jääpurikate kasvuhoone saab Lottemaal reaalsuseks ({{commentsTotal}})

Lottemaa saab hooaja alguseks juurde mitu põnevat masinat, mille autor on Heini Soobik.

Lottemaa programmijuht Hana Kivi rääkis ETV saates "Ringvaade", et oodata on Lotte teostest tuttavat jääpurikate kasvuhoonet, pasunamasinat ja isegi sigade lennumasinat. Lottemaal asub ka lutimasin, kuhu lapsed oma luti ära võivad visata.

"Kõige keerulisem on see tehnilise osa väljamõtlemine," rääkis Soobik lennumasinast ning lisas, et oma osa on ka välimusel, sest masin on siiski sea tehtud.

Leiutamine lööb Heini silmad särama, kuid ametilt on mees pillimees. Just seetõttu on Lottemaal omal kohal ka muusikariistad. "Sellel aastal tuleb meil programmi üks osa huvitavaid pille, mis meil õnnestus saada ja Heini muudab need pillid kergesti käsiteldavaks," kiitis Kivi. Seega ei pea ükski laps kartma, et ta pillimängimisega hakkama ei saa.

Naine lisas, et Heini on suurepärane leiutaja, sest hoolimata keerulistest nõudmistest suudab ta kõik teostada. "Ma tunnen, et see on minu töö. Mul on kihelus midagi leiutada lapsest saadik," tõdes Soobik.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Londonis elav Peeter Rebane: kui oma käitumist muuta, muutub ka terrorism

Kontserdikorraldaja ja filmitegija Peeter Rebane on juba aastaid elanud Londonis ning tõdes, et viimase aja terrorilaine on suures osas meedia manipulatsioon inimeste hirmudega.

elu
Maret Tamjärv: jaanitule kuma kaitses põlde, pererahvast, loomi

Maret Tamjärv vabaõhumuuseumist tutvustas Vikerraadios jaanitavasid.

Tele/raadio
TV3 uudistesaate logo.TV3 uudistesaate logo.
Vabalevist lahkumisel säilivad Kanal 2 ja TV3 piirangud ja kohustused

Vabalevist lahkumisest teatanud Kanal 2-l ja TV3-l säilib kohustus näidata vähemalt kuuel päeval nädalas uudiseid ning nad ei pääse ka reklaamimahtu ja -sisu puudutavaist piiranguist, kinnitas Tehnilise Järelevalve Ameti (TJA) side- ja meediateenuste osakonna juhataja Oliver Gailan.