Jääpurikate kasvuhoone saab Lottemaal reaalsuseks ({{commentsTotal}})

Lottemaa saab hooaja alguseks juurde mitu põnevat masinat, mille autor on Heini Soobik.

Lottemaa programmijuht Hana Kivi rääkis ETV saates "Ringvaade", et oodata on Lotte teostest tuttavat jääpurikate kasvuhoonet, pasunamasinat ja isegi sigade lennumasinat. Lottemaal asub ka lutimasin, kuhu lapsed oma luti ära võivad visata.

"Kõige keerulisem on see tehnilise osa väljamõtlemine," rääkis Soobik lennumasinast ning lisas, et oma osa on ka välimusel, sest masin on siiski sea tehtud.

Leiutamine lööb Heini silmad särama, kuid ametilt on mees pillimees. Just seetõttu on Lottemaal omal kohal ka muusikariistad. "Sellel aastal tuleb meil programmi üks osa huvitavaid pille, mis meil õnnestus saada ja Heini muudab need pillid kergesti käsiteldavaks," kiitis Kivi. Seega ei pea ükski laps kartma, et ta pillimängimisega hakkama ei saa.

Naine lisas, et Heini on suurepärane leiutaja, sest hoolimata keerulistest nõudmistest suudab ta kõik teostada. "Ma tunnen, et see on minu töö. Mul on kihelus midagi leiutada lapsest saadik," tõdes Soobik.

Toimetaja: Rutt Ernits"Kirsti elab Reykjavikis" peategelane rääkis elust Islandil: see on haldjamaa

Jarek Kasari laulu "Kirsti elab Reykjavikis" peategelane Kirsti Villard rääkis oma elust Islandil ja kirjeldas, kuidas sündis temast rääkiv lugu.

Aivar Mäe: ma olin halb laps

Rahvusooper Estonia juht Aivar Mäe avaldas, et oli nooruses halb laps, kelle pärast ema tihti koolis pidi käima.

Inimesed
Mart Helme mälu pandi otse-eetris proovile

"Vikerhommiku" saatejuht Taavi Libe valis eelmise nädala riigikogu istungitest kolme riigikogulase tsitaadid, et testida, kas EKRE esimees Mart Helme tunneb oma kolleegid kõigest hääle põhjal ära.

elu
Rahva Raamatus esitletakse pressifotode aastaraamatut

Kolmapäeval, 29 märtsil kell 17.30 toimub Viru keskuse Rahva Raamatu poes Eesti Pressifoto 2017 aastaraamatu esitlus.

Tele/raadio
"Meediatund" arutleb parem- ja vasakpoolsuse üle meedias

"Meediatund" toob täna raadioeetrisse parem- ja vasakpoolsuse meedias.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.