Iiris Vesik mõistis Londonisse kolides, kui palju võimalusi pakub Eesti ({{commentsTotal}})

Nädalavahetusel oli hetkeks kodus Iiris Vesik, kes tutvustas siin oma uut ja väga ausat plaati "Hope", kuhu on kirjutatud Londonis elamise võlud ja valud.

"Ma proovisin kirjutada nii ausalt kui võimalik kõigest, mis toimus minu elus, kui ma läksin Londonisse õppima," rääkis Iiris ETV saates "Ringvaade".

Londonis ootas lauljatari ees täiesti uus keskkond, uus keel ja mingitel hetkedel ka üksindus. "Tegelikult mul vedas, et ma ei ole tegelikult kunagi olnud täiesti üksi. Londonis mul õppimise ja elukallidusega oli raskusi, aga sellest sain üle," oli Iiris optimistlik.

Londonis elades ei ole olnud lauljatari jaoks võõras ka abi küsimine oma vanematelt. "Kui ma enda vajadusi piisavalt ei väärtustanud, andsin ma kõik ära, mul ei olnud midagi ja ma tundsin ennast suhteliselt halvasti. Mingi hetk käis plõks ära, et ma ei saa enam nii teha, see oli liiga karm," tõdes Iiris, kes tundis mingitel perioodidel sedagi, et ei taha enam midagi teha.

Iiris lisas, et on nüüdseks õppinud, kuidas ennast suurlinnas kehtestada. "Ma pidin nõudma endale paremaid tingimusi, nõuda, et mul on tegelikult vaja oma tuba, et ma saaksin üldse funktsioneerida ja olla produktiivne," kirjeldas Iiris.

Iiris lisas, et just Londonisse minnes mõistis ta lõpuks, kui palju võimalusi on talle pakkunud Eesti. "Londonis mõnes mõttes uuesti alustades nägin, kuidas mu sõbrad seda teevad - hakkavad väikestes pubides esinema ja kuidas neid koheldakse, sest Londonis uusi noori artiste ei võeta arvesse enne, kui nad on ennast tõestanud," selgitas Iiris.

Kuigi elu Londonis on Iirise sõnul väga kitsas, tahaks ta seal ka pärast kooli lõppu karjääriga jätkata.

Noor lauljatar rõhutas, et kiire elu jooksul ei tohiks unustada ka armastust. "Ma loodan, et põhisõna on ikkagi armastus. Armastage teineteist, armastage ennast, sest kui te ei armasta ennast, on nii palju raskem teisi armastada," lausus Iiris.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Laulu- ja tantsupeolisi majutatakse 44 koolimajas

Laulu- ja tantsupeole saabunud lapsed ja noored ööbivad traditsiooniliselt Tallinna koolimajades. Enam kui 19 tuhat noort mahutatakse ära 44 Tallinna ja Harjumaa kooli.

Tele/raadio
KaameradKaamerad
ERR kuulutab välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks

Eesti Rahvusringhääling koostöös Eesti Filmi Instituudi ja Eesti Kultuurkapitaliga kuulutab taas välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks.