Galerii: Noor kunstnik jäädvustas Eesti sportlased maalidele ({{commentsTotal}})

Vaata galeriid
33 pilti
Foto: "100 päeva Rio olümpiani!ˮ Autor: Siim Lõvi /ERR
{{1461770560000 | amCalendar}}

Täna jääb Rio de Janeiro suveolümpiamängude alguseni täpselt 100 päeva. Sellel puhul sai galeriis Tallinn Art Space näha projekti ˮ100 päeva Rio olümpiani!ˮ, kus tutvustati noore kunstniku Karl-Markus Antsoni loodud maalide seeriat Eesti sportlastest.

Lõuendile jäädvustati Eesti olümpiasportlased Gerd Kanter, Mart Seim, Heiki Nabi, Rasmus Mägi, sõudmise neljapaat koosseisus Kaspar Taimsoo, Tõnu Endrekson, Allar Raja, Andrei Jämsa ja kolmikõdedest maratonijooksjad Lily, Liina ja Leila Luik.

Tõstja Mart Seim oli ETV saates "Ringvaade" teosega endast väga rahul. "Maal on väga sarnane ja väga hästi tehtud," kiitis ta.

Antson selgitas, et armastab nii sporti kui ka kunsti ning tunneb, et teemade vahele on tekkinud liialt suur lõhe. "Olles mõlema valdkonnaga palju tegelenud ja mõlemad on väga hingelähedased, tundsin, et need on rohkem sarnased kui arvatakse," selgitas noormees.

Üks maal valmis Antsoni sõnul keskmiselt 30-80 tundi. Noormehe enda lemmikmaal on Eesti sõudjatest.

Antson lisas, et tühje lõuendeid poes jätkub, mistõttu on see näitus tema jaoks alles algus.

Esitletud maalid jõuavad loodetavasti enamuste eestimaalasteni. Tänavapildis võib loodud teoseid märgata alates tänasest kuni Rio olümpiamängude lõpuni välireklaamipindadel, mille kujunduse keskseks elemendiks on just nimetatud maalid. Maalide originaalide esimene avalik väljapanek avatakse homme Montoni kaupluses Ülemiste keskuses. Maale ja neist igaühe valmimise lugu tutvustatakse sotsiaalmeedias.

Eesti olümpiakomitee presidendi Urmas Sõõrumaa sõnul on spordi mõtestamine kultuuri osana olümpiakomitee visioon. "Selle üheks kinnituseks on ka täna toimunud esitlus Tallinn Art Space galeriis. Me esitlesime maaliseeriat Eesti sportlastest. Me jagasime rõõmu spordist osana kunstis. Need maalid on teosed, mis räägivad oma lugu, näitavad suunda, jäävad kestma ja aitavad mäletada," ütles Sõõrumaa ja lisas: "Eesti olümpiakomitee peab oluliseks noorte sportlaste märkamist ja toetamist. Nende teoste autoriks on noor kunstnik Karl Markus Antson. Oma unistuste poole pürgivatele noortele tuleb anda võimalus. Nende eesmärkide täitumine tähendab meile palju rohkemat kui vaid sportlaste või kunstnike isiklike eesmärkide realiseerumine. Sport liidab ja kunst liidab. Usaldame noori ja toetame neid nende teekonnal."

Toimetaja: Rutt Ernits"Kirsti elab Reykjavikis" peategelane rääkis elust Islandil: see on haldjamaa

Jarek Kasari laulu "Kirsti elab Reykjavikis" peategelane Kirsti Villard rääkis oma elust Islandil ja kirjeldas, kuidas sündis temast rääkiv lugu.

Aivar Mäe: ma olin halb laps

Rahvusooper Estonia juht Aivar Mäe avaldas, et oli nooruses halb laps, kelle pärast ema tihti koolis pidi käima.

Inimesed
Mart Helme mälu pandi otse-eetris proovile

"Vikerhommiku" saatejuht Taavi Libe valis eelmise nädala riigikogu istungitest kolme riigikogulase tsitaadid, et testida, kas EKRE esimees Mart Helme tunneb oma kolleegid kõigest hääle põhjal ära.

elu
Raua tänava saun tähistas 80. sünnipäeva

Tallinna üks vanemaid järjepidevalt tegutsenud avalikke saunu tähistas laupäeval 80. sünnipäeva ja sel puhul oli saunapäev veidi pidulikum.

Tele/raadio
"Meediatund" arutleb parem- ja vasakpoolsuse üle meedias

"Meediatund" toob täna raadioeetrisse parem- ja vasakpoolsuse meedias.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.