Galerii: Noor kunstnik jäädvustas Eesti sportlased maalidele ({{commentsTotal}})

{{1461770560000 | amCalendar}}

Täna jääb Rio de Janeiro suveolümpiamängude alguseni täpselt 100 päeva. Sellel puhul sai galeriis Tallinn Art Space näha projekti ˮ100 päeva Rio olümpiani!ˮ, kus tutvustati noore kunstniku Karl-Markus Antsoni loodud maalide seeriat Eesti sportlastest.

Lõuendile jäädvustati Eesti olümpiasportlased Gerd Kanter, Mart Seim, Heiki Nabi, Rasmus Mägi, sõudmise neljapaat koosseisus Kaspar Taimsoo, Tõnu Endrekson, Allar Raja, Andrei Jämsa ja kolmikõdedest maratonijooksjad Lily, Liina ja Leila Luik.

Tõstja Mart Seim oli ETV saates "Ringvaade" teosega endast väga rahul. "Maal on väga sarnane ja väga hästi tehtud," kiitis ta.

Antson selgitas, et armastab nii sporti kui ka kunsti ning tunneb, et teemade vahele on tekkinud liialt suur lõhe. "Olles mõlema valdkonnaga palju tegelenud ja mõlemad on väga hingelähedased, tundsin, et need on rohkem sarnased kui arvatakse," selgitas noormees.

Üks maal valmis Antsoni sõnul keskmiselt 30-80 tundi. Noormehe enda lemmikmaal on Eesti sõudjatest.

Antson lisas, et tühje lõuendeid poes jätkub, mistõttu on see näitus tema jaoks alles algus.

Esitletud maalid jõuavad loodetavasti enamuste eestimaalasteni. Tänavapildis võib loodud teoseid märgata alates tänasest kuni Rio olümpiamängude lõpuni välireklaamipindadel, mille kujunduse keskseks elemendiks on just nimetatud maalid. Maalide originaalide esimene avalik väljapanek avatakse homme Montoni kaupluses Ülemiste keskuses. Maale ja neist igaühe valmimise lugu tutvustatakse sotsiaalmeedias.

Eesti olümpiakomitee presidendi Urmas Sõõrumaa sõnul on spordi mõtestamine kultuuri osana olümpiakomitee visioon. "Selle üheks kinnituseks on ka täna toimunud esitlus Tallinn Art Space galeriis. Me esitlesime maaliseeriat Eesti sportlastest. Me jagasime rõõmu spordist osana kunstis. Need maalid on teosed, mis räägivad oma lugu, näitavad suunda, jäävad kestma ja aitavad mäletada," ütles Sõõrumaa ja lisas: "Eesti olümpiakomitee peab oluliseks noorte sportlaste märkamist ja toetamist. Nende teoste autoriks on noor kunstnik Karl Markus Antson. Oma unistuste poole pürgivatele noortele tuleb anda võimalus. Nende eesmärkide täitumine tähendab meile palju rohkemat kui vaid sportlaste või kunstnike isiklike eesmärkide realiseerumine. Sport liidab ja kunst liidab. Usaldame noori ja toetame neid nende teekonnal."

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Londonis elav Peeter Rebane: kui oma käitumist muuta, muutub ka terrorism

Kontserdikorraldaja ja filmitegija Peeter Rebane on juba aastaid elanud Londonis ning tõdes, et viimase aja terrorilaine on suures osas meedia manipulatsioon inimeste hirmudega.

elu
Maret Tamjärv: jaanitule kuma kaitses põlde, pererahvast, loomi

Maret Tamjärv vabaõhumuuseumist tutvustas Vikerraadios jaanitavasid.

Tele/raadio
TV3 uudistesaate logo.TV3 uudistesaate logo.
Vabalevist lahkumisel säilivad Kanal 2 ja TV3 piirangud ja kohustused

Vabalevist lahkumisest teatanud Kanal 2-l ja TV3-l säilib kohustus näidata vähemalt kuuel päeval nädalas uudiseid ning nad ei pääse ka reklaamimahtu ja -sisu puudutavaist piiranguist, kinnitas Tehnilise Järelevalve Ameti (TJA) side- ja meediateenuste osakonna juhataja Oliver Gailan.