Traffic tähistab kümnendat tegutsemisaastat: kui kõik toimib, ei ole mõtet lahku minna ({{commentsTotal}})

{{1461761970000 | amCalendar}}

Ansambel Traffic tähistab sel aastal kümnendat tegutsemisaastat ning bändiliikmed helilooja Stig Rästa ja laulja Silver Laas tunnistasid, et on aja jooksul õppinud nii mõndagi.

"Kui bändi seisukohast mõelda, siis tundub, kümme aastat on ruttu läinud, aga kui mõelda muusikaliselt, mida ma ise teinud olen, kuidas me alustasime ja kuidas ma praegu muusikat teen, siis tundub, et on väga palju aega möödas," rääkis Rästa Vikerraadio saates "Stuudios on Sten Teppan".

Rästa lisas, et kui bändi töömeetod oleks olnud juba kümme aastat tagasi selline nagu praegu, oleksid nad jõudnud oluliselt rohkem valmis teha. "Ma olen kärsitu, et me juba kümme aastat tagasi ei teinud stuudios tohutut remonti, et ma ei õppinud nii paljude teiste inimestega koos kirjutama, et kümme aastat on läinud aega selleks, et saada aru, kuidas laule kirjutatakse," ütles Rästa.

Laas lisas, et kui bändiliikmetel on keemia olemas ja kui ise tahad teha, siis pole imestada kui mõni bänd aastakümneid tegutseb. "Kui kõik toimib, ei ole mõtet ju lahku minna. Meil on läinud kuidagi eriti valutult ilma suuremate lahkarvamuste ja tülideta. Me oleme kuidagi saanud ära räägitud kõik," ütles Laas. 

Rästa lisas, et ei oska ennustada, kui pikalt Traffic veel vastu peab. "Sellist asja ei saa planeerida, et teeme 40 aastat bändi. Siiamaani oleme me hästi vastu pidanud. Oleme suht sama kambaga algusest peale sellega tulnud," kiitsid muusikud ETV saates "Ringvaade".

Inspiratsiooni koguvad bändiliikmed tihti ka üksteiselt, nii on Laas Rästa pealt õppinud, kuidas laule kirjutada. "Tema kõrvalt on väga kerge õppida, meil kõigil on ja eks ma paar enda vaimusünnitist olen sisse pressinud ka mõnele plaadile, mis küll singlivalgust ei ole näinud, ei olegi võib-olla vaja, aga nad on vähemalt kuskile ära vormistatud," tõdes ta.

Rästa lisas, et kuigi ta on laule kirjutanud ka paljudele teistele muusikutele, pole ta suurimaid hitte sihilikult ära andnud. "Lauludega on ikka see, et üldiselt tead kohe, kellele sobib," selgitas ta.

Kümnenda sünnipäeva puhul on Traffic otsustanud ka stuudiopillidelt tolmu maha pühkida ning salvestada sünnipäevale vääriline akustilises võtmes live-plaat. Plaadisalvestus toimub 28. aprillil kell 19.00 ERR Telemaja esimeses stuudios, kuhu on just selleks õhtuks ehitatud spetsiaalne lava ning tehtud heli- ja valgustehniline produktsioon vaid antud ürituse jaoks.

"Seekord üritame salvestada võtte üles nii helis kui ka pildis. Me näitame linnarahvale, kuidas plaadisalvestus käib ja köögipool, kolistamine ja müristamine nende pillidega," paljastas Rästa, mida kontserdilt oodata võib.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Keskaja päevad Tallinna vanalinnasKeskaja päevad Tallinna vanalinnas
Tallinna vanalinn muutub neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks

6.- 9.juulini AD 2017 toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad õitsvaks hansalinnaks.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".