Tallinnas toimus rahvusvaheline skeptikute konverents ({{commentsTotal}})

Nädalavahetusel toimus esimene rahvusvaheline skeptikute konverents, kus käis kohal ka füüsikaõppejõud Martin Vällik.

Vällik tõdes, et konverentsile oli saabunud ka pagulasi, keda kiusatakse oma riigis taga uskmatuse tõttu, vahendas ETV saade "Ringvaade".

"Kui sa väljendad ratsionaalseid mõtteid, küsid ebamugavaid küsimusi või selgitad ära mingi ime, siis selle eest võidakse sind taga kiusata ja kiusataksegi taga," rääkis Vällik.

Vällik tõi näitena, et blogipostitus võib mõnes muus riigis lõppeda piitsahoobiga või Twitteri säuts ülespoomisega.

"Eestis elada selles valguses on lust ja lillepidu, mis ei tähenda, et meil probleeme ei oleks," ütles ta.

Mees lisas, et kuigi olukord Eestis on parem, on ka neid juhtumeid, kus inimeste isiklikud valikud on kontrolli alt väljunud ja jõudnud massidesse. "See, kuidas me vabal ajal oma meelt lahutame, on igaühe enda asi, aga need uskumused väljuvad teinekord privaatsuse piiridest. Näiteks siis, kui me teeme keerulisi otsuseid," selgitas Vällik, tuues näiteks tervise, eelkõige laste tervise.

Kui aga maagia kõrvale jätta, kutsus Vällik kõiki vaatama 20. juunil seda, kuidas täiskuu loojub Tallinna vanalinna taha. "Selle kohta on rahvusvaheliselt üles kutsutud kuufestivali pidama Tallinna. Ei mingisugust müstikaid või üleloomulikku jõudu. Kõik on puhas teadus," lausus ta.

Toimetaja: Rutt ErnitsTanel Padari uue loo autoriõigusi saab osta igaüks

Tanel Padar andis välja uue singli peakirjaga "Parem veelgi", mis ilmus koostöös värske Eesti start-upiga Fanvestory, kelle abiga saab igaüks Tanel Padari tegevust toetades loo erinevatest õigustest osa saada ja nii omakorda raha teenida.

Andra Teede: mina "Õnne 13" viimast osa kirjutama ei hakka

"Õnne 13" stsenarist Andra Teede tunnistas, et tema ülimenukal seriaalil "Õnne 13" lõppu ei näe.

Eurovisioon
EBU: Ukrainat ohustab Eurovisioonilt kõrvalejäämine

Euroopa Ringhäälingute Liidu (EBU) direktor kinnitas, et kui Ukrainaga ei jõuta kokkuleppele seoses Venemaa eurolauliku Julia Samoilova esinemisega, siis võivad Ukrainale kaasneda saktsioonid.

Inimesed
Stilist Gerly Tinn kaalukaotusest: ma kavatsen oma sünnikaalu saavutada

"Ringvaates" oli külas stilist Gerly Tinn, kes rääkis sellest, kuidas ta on tänaseks kaotanud kakskümmend kilo.

elu
"Ringvaade" maitses militaarmatkatoitu

Saates sai aimu, millised on moodsad Eestis toodetud, pakendatud ja disainitud toidukaubad, mis on mõeldud sõjaväelastele metsas tarbimiseks. Näiteks peedisupp fetajuustuga.

Tele/raadio
ETV ekraanile jõuab suurejooneline MustonenFest Tel Aviv 2017

ETV toob täna ekraanile rikkaliku saate muusikafestivalist MustonenFest Tel Aviv 2017.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.