Tallinnas toimus rahvusvaheline skeptikute konverents ({{commentsTotal}})

Nädalavahetusel toimus esimene rahvusvaheline skeptikute konverents, kus käis kohal ka füüsikaõppejõud Martin Vällik.

Vällik tõdes, et konverentsile oli saabunud ka pagulasi, keda kiusatakse oma riigis taga uskmatuse tõttu, vahendas ETV saade "Ringvaade".

"Kui sa väljendad ratsionaalseid mõtteid, küsid ebamugavaid küsimusi või selgitad ära mingi ime, siis selle eest võidakse sind taga kiusata ja kiusataksegi taga," rääkis Vällik.

Vällik tõi näitena, et blogipostitus võib mõnes muus riigis lõppeda piitsahoobiga või Twitteri säuts ülespoomisega.

"Eestis elada selles valguses on lust ja lillepidu, mis ei tähenda, et meil probleeme ei oleks," ütles ta.

Mees lisas, et kuigi olukord Eestis on parem, on ka neid juhtumeid, kus inimeste isiklikud valikud on kontrolli alt väljunud ja jõudnud massidesse. "See, kuidas me vabal ajal oma meelt lahutame, on igaühe enda asi, aga need uskumused väljuvad teinekord privaatsuse piiridest. Näiteks siis, kui me teeme keerulisi otsuseid," selgitas Vällik, tuues näiteks tervise, eelkõige laste tervise.

Kui aga maagia kõrvale jätta, kutsus Vällik kõiki vaatama 20. juunil seda, kuidas täiskuu loojub Tallinna vanalinna taha. "Selle kohta on rahvusvaheliselt üles kutsutud kuufestivali pidama Tallinna. Ei mingisugust müstikaid või üleloomulikku jõudu. Kõik on puhas teadus," lausus ta.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Heli LäätsHeli Lääts
Heli Lääts: kui hinges on kitsas, siis meri lohutab

Jaanipäeval 85aastaseks saav Heli Lääts ütles intervjuus Õhtulehele, et pole üle saanud abikaasa Peeter Sauli kaotusest kolm aastat tagasi ning et teda aitab meri.

elu
RobootikavõistlusRobootikavõistlus
Robotex jõuab esmakordselt Küprosele

Eeloleval esmaspäeval toimub tehnoloogiaalane kogupereüritus Robotex esmakordselt Küprose pealinnas Nicosias. Tegemist on esimese Robotexi üritusega väljapool Eestit.

Tele/raadio
Noorte laulu- ja tantsupidu 2011. aastal.Noorte laulu- ja tantsupidu 2011. aastal.
Noorte laulu- ja tantsupidu kajastatakse kõigis ERRi kanalites

Juuli algus toob ETV ekraanile XII noorte laulu- ja tantsupeo "Mina jään" ülekanded. 26. kuni 30. juunil on eetris traditsioonilised peo ettevalmistust näitavad 10-minutilised eelsaated "PEOLE!", mida juhivad Margus Saar, Anna Gavronski, Piret Järvis, Taavi Eilat ja väike Kase Kai Kihnust.