Ivar Heinmaa kuuendat korda Tšernobõlis: Pripyati linn on kõvasti muutunud ({{commentsTotal}})

Rindeoperaator Ivar Heinmaa tuli tagasi järjekordselt tööreisilt Tšernobõlist, kus toimus viimase 30 aasta suurim katastroof.

Heinmaa käis katastroofipaigas juba kuuendat korda ning sel korral filmiti lühidokk Soome tarbeks, vahendas ETV saade "Ringvaade".

2012. aastal tegi Heinmaa dokumentaalfilmi "Tšernobõli samuraid", mis keskendub Tšernobõlis käinud meeste tervisele. "Ma olen kohtunud Ukraina likvidaatoritega, kes olid seal esimesest tunnist peale, jube paljud on surnud ja hakanud tina panema," rääkis Heinmaa meestest, kes vahetult pärast õnnetust katastroofi likvideerima saadeti.

Täna on elu Tšernobõlis aga taastunud. "Seal rahvast oli kõvasti, mingi 4,5 tuhat on tööl," rääkis Heinmaa. "Kohalike elanikega, nii palju kui me suhtlesime, siis keegi posttraumaatilist stressi ei põe," lisas ta.

Heinmaa tõdes, et võrreldes viimase korraga, kui ta õnnetuspaigas käis, on Pripyati linn kõvasti muutunud. "Paljusid inimesi majadesse sisse ei lastagi. Võtterühmasid oli palju kohapeal ja suured turistid tulid bussidega, neile öeldi kohe, et majadesse sisse ei tohi minna," kirjeldas Heinmaa.

Mees lisas, et paljud fotograafid on linna ära rikkunud aga lavastuslike võtetega, kud hoolimata sellest läheks mees hea meelega Tšernobõli tagasi. "Seal on jube põnev käia, vaadata, mida ajahammas teeb. Puud on läbi majade kasvanud," kirjeldas Heinmaa, mida paigas näha saab.

Dokumentaalfilm "Tšernobõli samuraid" on eetris homme ETV-s kell 22.40.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Keskaja päevad Tallinna vanalinnasKeskaja päevad Tallinna vanalinnas
Tallinna vanalinn muutub neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks

6.- 9.juulini AD 2017 toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad õitsvaks hansalinnaks.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".