Laupäeval selgub "Rakett 69" võitja ({{commentsTotal}})

Jaanuaris ETV ekraanil oma kuuendat hooaega alustanud noorte teadussõu "Rakett 69" on jõudnud lõpusirgele. Viieteistkümne võistleja seast kaks - Frida Laigu ja Gregor Randla on end läbi katsumuste võidelnud superfinaali, kus peab selguma, kes neist tänavu peaauhinna koju viib.

"Rakett 69" kuuenda hooaja võitja, kes saab 10 000 euro suuruse stipendiumi, selgub Tallinnas Kultuurikatlas toimuvas ööpäevases heitluses, kui koos valitud neljaliikmelise meeskonnaga tuleb mõlemal võistlejal ehitada töötav Rube Goldbergi masin. Selle tegemine on töömahukas ja maksimaalset täpsust nõudev ülesanne, kasutusele tuleb võtta kõik teadmised ja oskused, mis meeskonnal olemas. Pooletunnisesse saatesse jõuavad finaalheitluse kõrghetked.

Frida Laigu õpib Tallinna Gustav Adolfi gümnaasiumi 11. klassis ja on tõeline multitalent: ta on osalenud matemaatika-, keemia-, lingvistika- ja füüsikaolümpiaadidel ning mängib vabal ajal sulgpalli, bridži ja loeb kõvasti. Oma tugevuseks peab ta eelkõige matemaatikat, loogikat ja keemiat, kuid puudu ei jää tüdrukul ka loovusest. Frida on tegelenud pikalt klaverimänguga ning on lõpetanud Sally stuudio kunstikooli.

Gregor Randla on Tartu Miina Härma gümnaasiumi abiturient. Ta on tõsine reaalainete fänn, kõva praktik ja loogikameister. Gregor teeb suurima heameelega sporti - mängib korvpalli ja osaleb jooksuvõistlustel. Lisaks meeldib noorele sportlasele väga fotograafia, videotöötlus ja koorilaul. Viimasega on Gregor tegelenud juba pea kümme aastat. Samuti on ta sina peal arvutite ja muude elektroonikaseadmete hingeeluga.

"Rakett 69" kõigi võistlussaadete ja finaalsaate nimel on tööd teinud enam kui 40-liikmeline teadustoimetus, mida juhib I hooaja võitja Juhan Koppel. Võistlejate sooritusi hindavad mainekad kohtunikud, põhikoosseisus PhD Mart Noorma, PhD Heli Lukner, MSc Riin Tamm. Saatejuht on MSc Aigar Vaigu.

"Rakett 69" VI hooaja finaalsaade on eetris ETV-s laupäeval, 30. aprillil kell 19.35.

Toimetaja: Kerttu KaldojaInimesed
Londonis elav Peeter Rebane: kui oma käitumist muuta, muutub ka terrorism

Kontserdikorraldaja ja filmitegija Peeter Rebane on juba aastaid elanud Londonis ning tõdes, et viimase aja terrorilaine on suures osas meedia manipulatsioon inimeste hirmudega.

elu
Maret Tamjärv: jaanitule kuma kaitses põlde, pererahvast, loomi

Maret Tamjärv vabaõhumuuseumist tutvustas Vikerraadios jaanitavasid.

Tele/raadio
TV3 uudistesaate logo.TV3 uudistesaate logo.
Vabalevist lahkumisel säilivad Kanal 2 ja TV3 piirangud ja kohustused

Vabalevist lahkumisest teatanud Kanal 2-l ja TV3-l säilib kohustus näidata vähemalt kuuel päeval nädalas uudiseid ning nad ei pääse ka reklaamimahtu ja -sisu puudutavaist piiranguist, kinnitas Tehnilise Järelevalve Ameti (TJA) side- ja meediateenuste osakonna juhataja Oliver Gailan.