Filmimees Jaak Kilmi läbis supermaratoni ({{commentsTotal}})

Filmilavastaja ja -produtsent Jaak Kilmi pani nii füüsilise- kui ka vaimse vormi proovile supermaratonil Red Bull Nordenskiöldsloppet, kus ta suusatas 200 km.

Jaak Kilmi tuli kaks nädalat tagasi Põhja-Rootsis toimunud suusamaratonilt, mille läbis 13 tunni ja 25 minutiga, vahendas "Ringvaade".

Valmistus katsumuseks kestis terve talve. Kuna Eesti talv ei olnud kõige lumerohkem, siis olid abiks ka lumelaagrid Lapimaal ning Nõmme kahekilomeetrine kunstlumering.

Küsimusele, miks mees maratoni ette võttis, vastas ta, et tegemist on võimsa eneseületusega. "Ega kõik need tuhanded, kes Tartu maratonil osalevad ja teavad, et nad poodiumile ei sa, ei lähe ju võitma, minnakse sõitma. Kuidagi ülendav on lõpuks iseendaga hakkama saada."

Võistlusel verd valada ei tulnud, kuid käed läksid nii villi, et lõpukilomeetrid sõitis Kilmi ainult pöialt ja nimetissõrme kasutades. "Kogu distantsist 190 km tuli sõita paaristõugetega, raja profiil oli selline, et see oli kõige ökonoomsem viis edasi liikumiseks. Kindlasti andis see küünarliigestele kõige korralikuma vati, milleks ma polnud valmistunud."

Võitjale kaotas filmimees neli tundi. Tegemist oli võistlusega, mis toimus esimest korda 130 aastat tagasi, mil võitja aeg oli 21 tundi. "Toona sõitsid seda mehed, kes ei olnud päevagi trenni teinud, kes olid käinud suuskadega jahil, aga kanged mehed ikkagi, sõitsid ilma rajata."

Järgmisel kevadel plaanib Kilmi võistlusest uuesti osa võtta. "See on vägev seiklus, mida tulebki otsida või mida mina otsin ekstreemsustes. Mul jäi mingisugune nostalgiline kripeldus hinge, see ongi seesama eneseületuse ilu. Olen kuulnud, et järgmisel aastal on Eesti delegatsioon palju suurem."

Toimetaja: Jaanika ValkInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Keskaja päevad Tallinna vanalinnasKeskaja päevad Tallinna vanalinnas
Tallinna vanalinn muutub neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks

6.- 9.juulini AD 2017 toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad õitsvaks hansalinnaks.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".