Filmimees Jaak Kilmi läbis supermaratoni ({{commentsTotal}})

Filmilavastaja ja -produtsent Jaak Kilmi pani nii füüsilise- kui ka vaimse vormi proovile supermaratonil Red Bull Nordenskiöldsloppet, kus ta suusatas 200 km.

Jaak Kilmi tuli kaks nädalat tagasi Põhja-Rootsis toimunud suusamaratonilt, mille läbis 13 tunni ja 25 minutiga, vahendas "Ringvaade".

Valmistus katsumuseks kestis terve talve. Kuna Eesti talv ei olnud kõige lumerohkem, siis olid abiks ka lumelaagrid Lapimaal ning Nõmme kahekilomeetrine kunstlumering.

Küsimusele, miks mees maratoni ette võttis, vastas ta, et tegemist on võimsa eneseületusega. "Ega kõik need tuhanded, kes Tartu maratonil osalevad ja teavad, et nad poodiumile ei sa, ei lähe ju võitma, minnakse sõitma. Kuidagi ülendav on lõpuks iseendaga hakkama saada."

Võistlusel verd valada ei tulnud, kuid käed läksid nii villi, et lõpukilomeetrid sõitis Kilmi ainult pöialt ja nimetissõrme kasutades. "Kogu distantsist 190 km tuli sõita paaristõugetega, raja profiil oli selline, et see oli kõige ökonoomsem viis edasi liikumiseks. Kindlasti andis see küünarliigestele kõige korralikuma vati, milleks ma polnud valmistunud."

Võitjale kaotas filmimees neli tundi. Tegemist oli võistlusega, mis toimus esimest korda 130 aastat tagasi, mil võitja aeg oli 21 tundi. "Toona sõitsid seda mehed, kes ei olnud päevagi trenni teinud, kes olid käinud suuskadega jahil, aga kanged mehed ikkagi, sõitsid ilma rajata."

Järgmisel kevadel plaanib Kilmi võistlusest uuesti osa võtta. "See on vägev seiklus, mida tulebki otsida või mida mina otsin ekstreemsustes. Mul jäi mingisugune nostalgiline kripeldus hinge, see ongi seesama eneseületuse ilu. Olen kuulnud, et järgmisel aastal on Eesti delegatsioon palju suurem."

Toimetaja: Jaanika Valk"Kirsti elab Reykjavikis" peategelane rääkis elust Islandil: see on haldjamaa

Jarek Kasari laulu "Kirsti elab Reykjavikis" peategelane Kirsti Villard rääkis oma elust Islandil ja kirjeldas, kuidas sündis temast rääkiv lugu.

Aivar Mäe: ma olin halb laps

Rahvusooper Estonia juht Aivar Mäe avaldas, et oli nooruses halb laps, kelle pärast ema tihti koolis pidi käima.

Inimesed
Mart Helme mälu pandi otse-eetris proovile

"Vikerhommiku" saatejuht Taavi Libe valis eelmise nädala riigikogu istungitest kolme riigikogulase tsitaadid, et testida, kas EKRE esimees Mart Helme tunneb oma kolleegid kõigest hääle põhjal ära.

elu
Raua tänava saun tähistas 80. sünnipäeva

Tallinna üks vanemaid järjepidevalt tegutsenud avalikke saunu tähistas laupäeval 80. sünnipäeva ja sel puhul oli saunapäev veidi pidulikum.

Tele/raadio
"Meediatund" arutleb parem- ja vasakpoolsuse üle meedias

"Meediatund" toob täna raadioeetrisse parem- ja vasakpoolsuse meedias.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.