Kadriorus avati nutiseadmega töötav avastusrada ({{commentsTotal}})

Kas teie teate kui suur on müra tase Pirita tee ääres? Tallinna Ülikooli õuesõppe nädala raames avati Kadriorus uus nutiseadmega töötav avastusrada, mida Hannes Hermaküla koos vanemteaduriga avastamas käis.

Esimeseks sammuks tuleb minna retke jaoks loodud veebilehele, nutiseadmel peab olema internetiühendus ning GPS lahendus, vahendas "Ringvaade".

TLÜ Ökoloogiakeskuse vanemteadur Jaanus Terasmaa sõnul tekkis idee sellest, et üle Eesti on väga palju matkaradu, kus on infotahvlid, mille info võib olla vananenud. "Tekkis mõte, et sama asja saab ju teha virtuaalselt, jõuad punkti ja avaneb sulle mõeldud info, mis arvestab sinu vanust, huvisid, raja spetsiifikat."

Kadrioru rada on mõeldud igas vanuses inimestele, keskmiselt võtab kahe kilomeetri läbimine aega umbes tund. Selleks, et rajal küsimusi näha, tuleb olla neist vähemalt kolmekümne meetri kaugusel, ent enne seiklema hakkamist tuleb sisestada e-mail ja vastata paarile soojendusküsimusele.

Teadur Liis Puuseppa sõnul peab raja loomiseks olema seotud mõne keskkonnahariduse keskusega, paroolid saab keskkonnaametilt. Raja loomine ise on aga väga lihtne.

Toimetaja: Jaanika ValkInimesed
Heli LäätsHeli Lääts
Heli Lääts: kui hinges on kitsas, siis meri lohutab

Jaanipäeval 85aastaseks saav Heli Lääts ütles intervjuus Õhtulehele, et pole üle saanud abikaasa Peeter Sauli kaotusest kolm aastat tagasi ning et teda aitab meri.

elu
RobootikavõistlusRobootikavõistlus
Robotex jõuab esmakordselt Küprosele

Eeloleval esmaspäeval toimub tehnoloogiaalane kogupereüritus Robotex esmakordselt Küprose pealinnas Nicosias. Tegemist on esimese Robotexi üritusega väljapool Eestit.

Tele/raadio
Noorte laulu- ja tantsupidu 2011. aastal.Noorte laulu- ja tantsupidu 2011. aastal.
Noorte laulu- ja tantsupidu kajastatakse kõigis ERRi kanalites

Juuli algus toob ETV ekraanile XII noorte laulu- ja tantsupeo "Mina jään" ülekanded. 26. kuni 30. juunil on eetris traditsioonilised peo ettevalmistust näitavad 10-minutilised eelsaated "PEOLE!", mida juhivad Margus Saar, Anna Gavronski, Piret Järvis, Taavi Eilat ja väike Kase Kai Kihnust.