Kadriorus avati nutiseadmega töötav avastusrada ({{commentsTotal}})

Kas teie teate kui suur on müra tase Pirita tee ääres? Tallinna Ülikooli õuesõppe nädala raames avati Kadriorus uus nutiseadmega töötav avastusrada, mida Hannes Hermaküla koos vanemteaduriga avastamas käis.

Esimeseks sammuks tuleb minna retke jaoks loodud veebilehele, nutiseadmel peab olema internetiühendus ning GPS lahendus, vahendas "Ringvaade".

TLÜ Ökoloogiakeskuse vanemteadur Jaanus Terasmaa sõnul tekkis idee sellest, et üle Eesti on väga palju matkaradu, kus on infotahvlid, mille info võib olla vananenud. "Tekkis mõte, et sama asja saab ju teha virtuaalselt, jõuad punkti ja avaneb sulle mõeldud info, mis arvestab sinu vanust, huvisid, raja spetsiifikat."

Kadrioru rada on mõeldud igas vanuses inimestele, keskmiselt võtab kahe kilomeetri läbimine aega umbes tund. Selleks, et rajal küsimusi näha, tuleb olla neist vähemalt kolmekümne meetri kaugusel, ent enne seiklema hakkamist tuleb sisestada e-mail ja vastata paarile soojendusküsimusele.

Teadur Liis Puuseppa sõnul peab raja loomiseks olema seotud mõne keskkonnahariduse keskusega, paroolid saab keskkonnaametilt. Raja loomine ise on aga väga lihtne.

Toimetaja: Jaanika ValkTanel Padari uue loo autoriõigusi saab osta igaüks

Tanel Padar andis välja uue singli peakirjaga "Parem veelgi", mis ilmus koostöös värske Eesti start-upiga Fanvestory, kelle abiga saab igaüks Tanel Padari tegevust toetades loo erinevatest õigustest osa saada ja nii omakorda raha teenida.

Andra Teede: mina "Õnne 13" viimast osa kirjutama ei hakka

"Õnne 13" stsenarist Andra Teede tunnistas, et tema ülimenukal seriaalil "Õnne 13" lõppu ei näe.

Eurovisioon
EBU: Ukrainat ohustab Eurovisioonilt kõrvalejäämine

Euroopa Ringhäälingute Liidu (EBU) direktor kinnitas, et kui Ukrainaga ei jõuta kokkuleppele seoses Venemaa eurolauliku Julia Samoilova esinemisega, siis võivad Ukrainale kaasneda saktsioonid.

Inimesed
Stilist Gerly Tinn kaalukaotusest: ma kavatsen oma sünnikaalu saavutada

"Ringvaates" oli külas stilist Gerly Tinn, kes rääkis sellest, kuidas ta on tänaseks kaotanud kakskümmend kilo.

elu
"Ringvaade" maitses militaarmatkatoitu

Saates sai aimu, millised on moodsad Eestis toodetud, pakendatud ja disainitud toidukaubad, mis on mõeldud sõjaväelastele metsas tarbimiseks. Näiteks peedisupp fetajuustuga.

Tele/raadio
ETV ekraanile jõuab suurejooneline MustonenFest Tel Aviv 2017

ETV toob täna ekraanile rikkaliku saate muusikafestivalist MustonenFest Tel Aviv 2017.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.