Jaak Salumets: nii kaua kui kahurid kõmisesid, me sporti ei teinud ({{commentsTotal}})

Tähistamaks 25 aasta möödumist Tallinna Kalevi võidust Nõukogude Liidu korvpalli meistrivõistlustel toimub 2. juunil Saku Suurhallis suurejooneline spordishow, kus vastamisi lähevad Tallinna Kalevi ja Kaunas Žalgirise legendaarsed mängijad. "Ringvaates" oli külas legendaarne korvpallitreener Jaak Salumets.

Treeneri enda sõnul mõtleb ta 25 aastat tagasi toimunud võiduhetkele harva. "Nüüd kui tuli see idee, siis hakkasin jälle mõtlema, aga muud asjad tulevad ette ja tuleb edasi liikuda elus."

Salumetsa sõnul läheb tehtud analüüs alateadvusesse ning tuleb välja siis kui on vaja.

Kaadrist, mis on filmitud 25 aastat tagasi toimunud mängul, on näha, kuidas Salumets on emotsionaalne, kuid hiljem finaalihetkel pigem sisekaemuslik. "Aga asi oli tehtud, olin lihtsalt tühi sel hetkel, ei olnud vaja enam krapsata püsti," ütles ta seletuseks.

Oma saavutusi mees ritta ei pane, sest peab end selleks veel liiga nooreks. Küll aga oli meistritiitel treeneritöö tipp sel hetkel, sest selja taha jäi kuus aastat valu, vaeva, verd ja pisaraid.

25 aastat tagasi oli Eestis keeruline aeg kõikjal, ka spordimaailmas. "Nii kaua kui kahurid kõmisesid, nii kaua sporti me ei teinud. Aga tol hetkel hakkasid ka mängijad haistma, et pöörded tulevad ja maailm läheb lahti. Tipptasemel mängijad said juba välja liikuda. Tekkis motivatsioon minna realiseerima oma tehtud tööd."

Üleskutse!

20. augustil tähistame 25 aasta möödumist Eesti iseseisvuse taastamisest. Sel puhul tahab ETV näidata, mis on Eestis nende aastatega muutunud ja selleks on vaja kõikide vaatajate ning lugejate kaasabi.

Kirjutage meile oma lugu, kuidas teid ümbritsevas elus on toimunud 25 aasta jooksul suur muudatus ja saatke meie kodulehele.

Toimetaja: Jaanika ValkInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Keskaja päevad Tallinna vanalinnasKeskaja päevad Tallinna vanalinnas
Tallinna vanalinn muutub neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks

6.- 9.juulini AD 2017 toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad õitsvaks hansalinnaks.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".