Jaak Salumets: nii kaua kui kahurid kõmisesid, me sporti ei teinud ({{commentsTotal}})

Tähistamaks 25 aasta möödumist Tallinna Kalevi võidust Nõukogude Liidu korvpalli meistrivõistlustel toimub 2. juunil Saku Suurhallis suurejooneline spordishow, kus vastamisi lähevad Tallinna Kalevi ja Kaunas Žalgirise legendaarsed mängijad. "Ringvaates" oli külas legendaarne korvpallitreener Jaak Salumets.

Treeneri enda sõnul mõtleb ta 25 aastat tagasi toimunud võiduhetkele harva. "Nüüd kui tuli see idee, siis hakkasin jälle mõtlema, aga muud asjad tulevad ette ja tuleb edasi liikuda elus."

Salumetsa sõnul läheb tehtud analüüs alateadvusesse ning tuleb välja siis kui on vaja.

Kaadrist, mis on filmitud 25 aastat tagasi toimunud mängul, on näha, kuidas Salumets on emotsionaalne, kuid hiljem finaalihetkel pigem sisekaemuslik. "Aga asi oli tehtud, olin lihtsalt tühi sel hetkel, ei olnud vaja enam krapsata püsti," ütles ta seletuseks.

Oma saavutusi mees ritta ei pane, sest peab end selleks veel liiga nooreks. Küll aga oli meistritiitel treeneritöö tipp sel hetkel, sest selja taha jäi kuus aastat valu, vaeva, verd ja pisaraid.

25 aastat tagasi oli Eestis keeruline aeg kõikjal, ka spordimaailmas. "Nii kaua kui kahurid kõmisesid, nii kaua sporti me ei teinud. Aga tol hetkel hakkasid ka mängijad haistma, et pöörded tulevad ja maailm läheb lahti. Tipptasemel mängijad said juba välja liikuda. Tekkis motivatsioon minna realiseerima oma tehtud tööd."

Üleskutse!

20. augustil tähistame 25 aasta möödumist Eesti iseseisvuse taastamisest. Sel puhul tahab ETV näidata, mis on Eestis nende aastatega muutunud ja selleks on vaja kõikide vaatajate ning lugejate kaasabi.

Kirjutage meile oma lugu, kuidas teid ümbritsevas elus on toimunud 25 aasta jooksul suur muudatus ja saatke meie kodulehele.

Toimetaja: Jaanika Valk"Kirsti elab Reykjavikis" peategelane rääkis elust Islandil: see on haldjamaa

Jarek Kasari laulu "Kirsti elab Reykjavikis" peategelane Kirsti Villard rääkis oma elust Islandil ja kirjeldas, kuidas sündis temast rääkiv lugu.

Aivar Mäe: ma olin halb laps

Rahvusooper Estonia juht Aivar Mäe avaldas, et oli nooruses halb laps, kelle pärast ema tihti koolis pidi käima.

Inimesed
Mart Helme mälu pandi otse-eetris proovile

"Vikerhommiku" saatejuht Taavi Libe valis eelmise nädala riigikogu istungitest kolme riigikogulase tsitaadid, et testida, kas EKRE esimees Mart Helme tunneb oma kolleegid kõigest hääle põhjal ära.

elu
Rahva Raamatus esitletakse pressifotode aastaraamatut

Kolmapäeval, 29 märtsil kell 17.30 toimub Viru keskuse Rahva Raamatu poes Eesti Pressifoto 2017 aastaraamatu esitlus.

Tele/raadio
"Meediatund" arutleb parem- ja vasakpoolsuse üle meedias

"Meediatund" toob täna raadioeetrisse parem- ja vasakpoolsuse meedias.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.