Galerii: Vikerraadio saatejuht Kaja Kärner on VTA uue aluse "Kaja" ristiema ({{commentsTotal}})

Tallinna Hundipea sadamas pühitseti teenistusse Veeteede Ameti uus mõõdistuslaev, mis sai pidulikult nimeks "Kaja". Laeva ristiemaks on pika staažiga raadioajakirjanik Kaja Kärner.

Nii nagu hüdrograafide töös mõõdistab kajalood meresügavusi, mõõdistab Kaja Kärner Vikerraadio saatesarjas "Kajalood" tuntud persoonide mõttesügavusi.

Uus katamaraan-tüüpi mõõdistuslaev valmis Saaremaa laevaehitusfirmas Alunaut. Eriliseks teeb laeva see, et ehituslike iseärasuste tõttu on ta võimeline navigeerima ja mõõdistustöid tegema väga madalates vetes.

Kõigepealt suundubki laev tööd tegema Võrtsjärvele ja seejärel rannikumere madalamatesse osadesse.

Laeva maksimaalne kiirus on 30 sõlme ja võtab pardale kuni kuus meeskonnaliiget. Laeval on kogu vajalik navigatsioonivarustus (GPS, kajalood, radar, raadiosaatja, kaardiplotter jms).

Toimetaja: Kerttu KaldojaInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Valgus kõnnib KadriorusValgus kõnnib Kadriorus
Kadrioru park pakub suvel giidiekskursioone ja muusikat

Homme, 29. juunil toimub selle suve esimene jalutuskäik Kadrioru pargis koos giidiga, mis jätkub sariüritusena kuni hooaja lõpuni.

Tele/raadio
KaameradKaamerad
ERR kuulutab välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks

Eesti Rahvusringhääling koostöös Eesti Filmi Instituudi ja Eesti Kultuurkapitaliga kuulutab taas välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks.