Galerii: Vikerraadio saatejuht Kaja Kärner on VTA uue aluse "Kaja" ristiema ({{commentsTotal}})

Vaata galeriid
24 pilti
Autor: Siim Lõvi /ERR

Tallinna Hundipea sadamas pühitseti teenistusse Veeteede Ameti uus mõõdistuslaev, mis sai pidulikult nimeks "Kaja". Laeva ristiemaks on pika staažiga raadioajakirjanik Kaja Kärner.

Nii nagu hüdrograafide töös mõõdistab kajalood meresügavusi, mõõdistab Kaja Kärner Vikerraadio saatesarjas "Kajalood" tuntud persoonide mõttesügavusi.

Uus katamaraan-tüüpi mõõdistuslaev valmis Saaremaa laevaehitusfirmas Alunaut. Eriliseks teeb laeva see, et ehituslike iseärasuste tõttu on ta võimeline navigeerima ja mõõdistustöid tegema väga madalates vetes.

Kõigepealt suundubki laev tööd tegema Võrtsjärvele ja seejärel rannikumere madalamatesse osadesse.

Laeva maksimaalne kiirus on 30 sõlme ja võtab pardale kuni kuus meeskonnaliiget. Laeval on kogu vajalik navigatsioonivarustus (GPS, kajalood, radar, raadiosaatja, kaardiplotter jms).

Toimetaja: Kerttu Kaldoja"Kirsti elab Reykjavikis" peategelane rääkis elust Islandil: see on haldjamaa

Jarek Kasari laulu "Kirsti elab Reykjavikis" peategelane Kirsti Villard rääkis oma elust Islandil ja kirjeldas, kuidas sündis temast rääkiv lugu.

Aivar Mäe: ma olin halb laps

Rahvusooper Estonia juht Aivar Mäe avaldas, et oli nooruses halb laps, kelle pärast ema tihti koolis pidi käima.

Inimesed
Mart Helme mälu pandi otse-eetris proovile

"Vikerhommiku" saatejuht Taavi Libe valis eelmise nädala riigikogu istungitest kolme riigikogulase tsitaadid, et testida, kas EKRE esimees Mart Helme tunneb oma kolleegid kõigest hääle põhjal ära.

elu
Raua tänava saun tähistas 80. sünnipäeva

Tallinna üks vanemaid järjepidevalt tegutsenud avalikke saunu tähistas laupäeval 80. sünnipäeva ja sel puhul oli saunapäev veidi pidulikum.

Tele/raadio
"Meediatund" arutleb parem- ja vasakpoolsuse üle meedias

"Meediatund" toob täna raadioeetrisse parem- ja vasakpoolsuse meedias.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.