Reet Linna läbis lennujaama ratastoolis ({{commentsTotal}})

Saatejuht Reet Linna istus eksperimendi korras ratastooli, et proovida omal nahal järele, kuidas Tallinna lennujaamas sel viisil hakkama saab.

"Tõele au andes ma ei ole elus pidanud veel kordagi selles toolis olema, aga neid inimesi on üha rohkem, kes seda vajavad," selgitas Linna ETV saates "Prillitoos".

Linnale ulatas abikäe reisiterminali juhataja Asko Kivinuk. "Kui lennupiletit osta, siis peaks piletit müüvale firmale või reisibüroole andma teada oma muredest. Oluline on meie jaoks see, kas inimene saab käia, kas ta saab pikka maad käia, trepist käia või lennukis ise liikuda," rääkis Kivinuk. Teada tasub anda ka siis, kui inimesel on mõni muu erivajadus kui liikumispuue.

Linna tõdes pärast eksperimenti, et ratastool pole põhjus, miks lennureisist loobuda. "Süda jäi rahule, võib rännata küll, kui tervis päris korras pole, kuid oled uudishimulik ja tahad maailma näha.

Kivinuk ütles, et möödunud aastal kasutas Tallinna lennujaama teenuseid 3750 liikumispuudega inimest. "Ärge kartke või häbenege seda teenust tellida," julgustas Kivinuk, kelle sõnul on oluline oma soovidest varakult teada anda.

Toimetaja: Rutt ErnitsTerasmikrofoni pälvis Juss Haasma

Juba neljandat aastat jagab "Ringvaate" toimetus rahvusvahelise teatripäeva eel välja Terasmikrofoni preemia, mille pälvib nende saates põnevamaid intervjuusid andnud näitleja või lavastaja. Sel korral sai auhinna endale Juss Haasma.

Eesti passi saanud Ruslan Trochynskyi: ootasin sinist, aga on punane

Värskelt Eesti kodakondsuse saanud Ruslan Trochynskyi rääkis, kuidas on möödunud kaks kuud Eesti passiga.

Inimesed
Kohus saatis räppar Beebilõusta pooleks aastaks vangi

Harju maakohus mõistis Beebilõustana tuntud räppari Andrus Elbingu neljapäeval süüdi röövis ning karistas teda osaliselt reaalse vangistusega.

elu
Jõgeva padjalahingul loodetakse taas Guinnessi rekordit püstitada

Homme peetakse Jõgeval teist korda maha maailma suurim padjalahing.

Tele/raadio
"Plekktrumm" juhatab sisse Tartu ülikooli rektori valimise

27. märtsil on "Plekktrummis" külas Tartu ülikooli üliõpilaskonna esimees Reelika Alunurm, kellega räägitakse õppimise rollist tänapäeva üliõpilastele.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.