Eurovisiooni lava on võistluseks valmis, varsti alustatakse proovidega ({{commentsTotal}})

Eurovisioon toimub tänavu Stockholmis Autor: AFP/Scanpix

Stockholmis on Ericsson Globe kontserdihalli üles seatud Eurovisiooni võistluse lava valmis saanud ja varsti hakatakse kohatäitjatega, kes on ära õppinud kõik lood ja nende koreograafiad, tegema esimesi lavaproove.

"Kohatäitjad on ära õppinud kõik laulud ja nende koreograafiad, teeme proovi täpselt nii, nagu võistlusel lavašõud mõeldud on, salvestame need ja saadame delegatsioonidele vaatamiseks," selgitas ­Eurovisiooni tehniline direktor Ola Melzig Õhtulehele. "Nad saavad veel enne siiatulekut kommentaare ja täiendusi saata, seega me võidame endale terve lisanädala, et asju parandada."

Tänavune lava on hiigelsuur – kokku on lavaseintel ja -põrandal ligi 900 ruutmeetrit LED-ekraane, 1800 liikuvat valgustit, šõu võtab üles 28 kaamerat, kogu maja peale lookleb 145 kilomeetrit kaableid ja produktsiooni juures töötab 250 inimest.

Melzig avaldas veel, et tänavune lava on 40 meetrit sügav, 50 meetrit lai ja 60 meetrit kõrge: "See on tõesti suur."

Toimetaja: Kerttu KaldojaTanel Padari uue loo autoriõigusi saab osta igaüks

Tanel Padar andis välja uue singli peakirjaga "Parem veelgi", mis ilmus koostöös värske Eesti start-upiga Fanvestory, kelle abiga saab igaüks Tanel Padari tegevust toetades loo erinevatest õigustest osa saada ja nii omakorda raha teenida.

Andra Teede: mina "Õnne 13" viimast osa kirjutama ei hakka

"Õnne 13" stsenarist Andra Teede tunnistas, et tema ülimenukal seriaalil "Õnne 13" lõppu ei näe.

Eurovisioon
EBU: Ukrainat ohustab Eurovisioonilt kõrvalejäämine

Euroopa Ringhäälingute Liidu (EBU) direktor kinnitas, et kui Ukrainaga ei jõuta kokkuleppele seoses Venemaa eurolauliku Julia Samoilova esinemisega, siis võivad Ukrainale kaasneda saktsioonid.

Inimesed
Stilist Gerly Tinn kaalukaotusest: ma kavatsen oma sünnikaalu saavutada

"Ringvaates" oli külas stilist Gerly Tinn, kes rääkis sellest, kuidas ta on tänaseks kaotanud kakskümmend kilo.

elu
"Ringvaade" maitses militaarmatkatoitu

Saates sai aimu, millised on moodsad Eestis toodetud, pakendatud ja disainitud toidukaubad, mis on mõeldud sõjaväelastele metsas tarbimiseks. Näiteks peedisupp fetajuustuga.

Tele/raadio
ETV ekraanile jõuab suurejooneline MustonenFest Tel Aviv 2017

ETV toob täna ekraanile rikkaliku saate muusikafestivalist MustonenFest Tel Aviv 2017.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.