Eurovisiooni lava on võistluseks valmis, varsti alustatakse proovidega ({{commentsTotal}})

Eurovisioon toimub tänavu Stockholmis
Eurovisioon toimub tänavu Stockholmis Autor/allikas: AFP/Scanpix

Stockholmis on Ericsson Globe kontserdihalli üles seatud Eurovisiooni võistluse lava valmis saanud ja varsti hakatakse kohatäitjatega, kes on ära õppinud kõik lood ja nende koreograafiad, tegema esimesi lavaproove.

"Kohatäitjad on ära õppinud kõik laulud ja nende koreograafiad, teeme proovi täpselt nii, nagu võistlusel lavašõud mõeldud on, salvestame need ja saadame delegatsioonidele vaatamiseks," selgitas ­Eurovisiooni tehniline direktor Ola Melzig Õhtulehele. "Nad saavad veel enne siiatulekut kommentaare ja täiendusi saata, seega me võidame endale terve lisanädala, et asju parandada."

Tänavune lava on hiigelsuur – kokku on lavaseintel ja -põrandal ligi 900 ruutmeetrit LED-ekraane, 1800 liikuvat valgustit, šõu võtab üles 28 kaamerat, kogu maja peale lookleb 145 kilomeetrit kaableid ja produktsiooni juures töötab 250 inimest.

Melzig avaldas veel, et tänavune lava on 40 meetrit sügav, 50 meetrit lai ja 60 meetrit kõrge: "See on tõesti suur."

Toimetaja: Kerttu KaldojaInimesed
Heli LäätsHeli Lääts
Heli Lääts: kui hinges on kitsas, siis meri lohutab

Jaanipäeval 85aastaseks saav Heli Lääts ütles intervjuus Õhtulehele, et pole üle saanud abikaasa Peeter Sauli kaotusest kolm aastat tagasi ning et teda aitab meri.

elu
RobootikavõistlusRobootikavõistlus
Robotex jõuab esmakordselt Küprosele

Eeloleval esmaspäeval toimub tehnoloogiaalane kogupereüritus Robotex esmakordselt Küprose pealinnas Nicosias. Tegemist on esimese Robotexi üritusega väljapool Eestit.

Tele/raadio
Noorte laulu- ja tantsupidu 2011. aastal.Noorte laulu- ja tantsupidu 2011. aastal.
Noorte laulu- ja tantsupidu kajastatakse kõigis ERRi kanalites

Juuli algus toob ETV ekraanile XII noorte laulu- ja tantsupeo "Mina jään" ülekanded. 26. kuni 30. juunil on eetris traditsioonilised peo ettevalmistust näitavad 10-minutilised eelsaated "PEOLE!", mida juhivad Margus Saar, Anna Gavronski, Piret Järvis, Taavi Eilat ja väike Kase Kai Kihnust.