Tuuli Roosma on Eestis tagasi ja võitleb ilusa linnaruumi eest ({{commentsTotal}})

Tuuli Roosma Autor: ERR/Ülo Josing

Saatejuht Tuuli Roosma on perega tagasi Eestis ning protesteerib tänasel meeleavaldusel Reidi tee vastu.

Pärast pikki rännakuid välismaal seisab Roosma ilusa linnaruumi eest Tallinnas. "Mis meeleavalduse esile kutsus on see, kuidas meil käsitletakse tervet Tallinna linna," selgitas ta ETV saates "Hommik Anuga".

Roosma sõnul suletakse linna vaatevälja merele iga hetkega. "Minule meeldib lihtsalt see, kui on näha, et linna planeerimise kohal hõljub ka intelligentne ja korrastav vaim. Kui seda ei ole, siis ma urisen ja mulle ei meeldi see," rõhutas Roosma, kes loodab, et tema mõtteid võetakse kuulda.

"Praegu on hästi palju projekte käimas, aga minule on jäänud mulje, et linnal puudub suur idee ja visioon ning plaan, kuidas seda kõike ellu viia. Ma tahan, et see tekiks," ütles ta.

Tagasi Eestis

Roosma, kes rändas mitu aastat perega mööda maailma ringi, tõdes, et on nüüd mõneks ajaks Eestis tagasi. "Ütleme nii, et igaveseks," rääkis Roosma.

Üheks põhjuseks, miks pere on kodumaal tagasi, on see, et lapsed lähevad sügisel kooli. "Kooli ma valin lihtsalt, meie mingitel katsetel ei käinud ja meil on antud taotlus sisse, et palun määrata kool," selgitas Roosma.

Eliitkooli välistas Roosma suuresti seetõttu, et oli perega Eestist ära. Viimasena käis Roosma oma perega Austraalias, millest valmib järjekordne telesaade. "Ega me ju muudmoodi ei oska, kui me filmime oma elu üles. Ma arvan, et valmib küll, oli piisavalt tore ja huvitav. On, mida näidata," rääkis naine.

Esimese reisisaate filmis Roosma mõne aasta eest Siberis. Seda, et perega tagasi Siberisse minnakse, Roosma välistada ei julge, sest nägi seal, et mingil moel ideaalne elamise viis on olemas. "Olen käinud seal tagasi ja arvan, et lähme veel tagasi külla. Ei ole võõras ka mõte, et sinna mingiks ajaks ka pikemaks elama minna. Kui Eesti kõrvale jätta, siis see on üks parimaid paiku maailmas, kus elada," arvas ta.

Roosma sõnul on Siberis kihvt loodus ja head inimsuhted. Traditsioonid Siberis elatud aja jooksul on säilinud peres tänaseni. "Meie pere hindab traditsioone, me mõtleme ka ise välja mingeid pühasid peale jaanipäeva ja jõulude. Igas päevas on mingi püha hetk, kus sa pistad nina supipotist kõrgemale," rääkis Roosma.

Toimetaja: Rutt ErnitsTanel Padari uue loo autoriõigusi saab osta igaüks

Tanel Padar andis välja uue singli peakirjaga "Parem veelgi", mis ilmus koostöös värske Eesti start-upiga Fanvestory, kelle abiga saab igaüks Tanel Padari tegevust toetades loo erinevatest õigustest osa saada ja nii omakorda raha teenida.

Andra Teede: mina "Õnne 13" viimast osa kirjutama ei hakka

"Õnne 13" stsenarist Andra Teede tunnistas, et tema ülimenukal seriaalil "Õnne 13" lõppu ei näe.

Eurovisioon
EBU: Ukrainat ohustab Eurovisioonilt kõrvalejäämine

Euroopa Ringhäälingute Liidu (EBU) direktor kinnitas, et kui Ukrainaga ei jõuta kokkuleppele seoses Venemaa eurolauliku Julia Samoilova esinemisega, siis võivad Ukrainale kaasneda saktsioonid.

Inimesed
Stilist Gerly Tinn kaalukaotusest: ma kavatsen oma sünnikaalu saavutada

"Ringvaates" oli külas stilist Gerly Tinn, kes rääkis sellest, kuidas ta on tänaseks kaotanud kakskümmend kilo.

elu
"Ringvaade" maitses militaarmatkatoitu

Saates sai aimu, millised on moodsad Eestis toodetud, pakendatud ja disainitud toidukaubad, mis on mõeldud sõjaväelastele metsas tarbimiseks. Näiteks peedisupp fetajuustuga.

Tele/raadio
ETV ekraanile jõuab suurejooneline MustonenFest Tel Aviv 2017

ETV toob täna ekraanile rikkaliku saate muusikafestivalist MustonenFest Tel Aviv 2017.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.