Henrik Normann töötab Hollywoodi stsenaristiga ühise filmi kallal: on vaja kannatust ja usku ({{commentsTotal}})

Henrik Normann
Henrik Normann Autor/allikas: Ülo Josing/ERR

Henrik Normann asus koostööle Hollywoodi stsenaristi Mick Rossiga, kellega koostöös valmib film "Tõde peitub vales".

Koostöö Rossiga sai alguse tänu Kati Jägelile, kes oli stsenaristiga varasemalt välismaal kokku puutunud. "Tänapäeval on lihtne, kirjutad kirja ja põmpsti. Teine võtab vastu ja loeb läbi," kirjeldas Normann ETV saates "Hommik Anuga", kuidas koostöö alguse sai.

Paar päeva pärast kirjasaatmist helistas Rossi eestlastele ning oli Normanni filmiideest vaimustunud. "Möödunud aasta lõpupoole leppisime kokku, et ta leiab märtsis viis nädalat aega, ta tuleb Eestisse ja me kirjutame selle idee lahti," rääkis Normann.

Filmitegemiseks on Normanni sõnul vaja aga aega ja raha ning kõige olulisemat - filmistsenaariumit, mis vajab veel kõvasti tööd. Normann ise on uue filmi lavastaja.

"Ma ei teeks, kui ma ei usuks. Ma tõepoolest usun ja kuna mul ei ole mingit ajakriteeriumit, sellega tuleb tegeleda kogu aeg ja ma tean seda, et unistused täituvad, on vaja kannatust, usku, on vaja seda tutvustada ja toetust," ütles Normann.

Filmi kõrval pole Normann unustanud ka parodeerimist ja nalja. Peagi asub mees üle-eestilisele tuurile tükiga "Uskumatud seiklused New Yorgis", mis on inspiratsiooni saanud tema hiljutistest seiklustest Suures Õunas. "Ma hakkasin neid juhtumeid seal üles täheldama ja ta voolas ise," kirjeldas Normann, milles tema uus tükk seisneb.

Lisaks sellele ei välistanud Normann ka seda, et superstaarid Maie ja Valdur kunagi lavalaudadel või kaamerate ees kohtuvad. "Maie on elus. Ta on sinna Kanadasse ennast Valduriga nii hästi sisse sättinud, neil on seal hea elu," naeris Normann.

Kuigi praegu pole Normann Madis Millinguga värvikaid karaktereid taaselustanud, pole ta ka kunagi öelnud, et nüüd on kõik läbi.

Normann ütles, et jutud tema ja Millingu tülist on kirjanduslikult ülespuhutud. "Tüliõuna keegi viskas meie vahele. Tegi põnevaks, vaatas, et nii hästi läheb neil, viskame ühe õuna. Ei ole mingit tüliõuna tegelikult, lõpp oli väsitav, seda oli palju ja küllastust, enam ainest ei tulnud. Kui me ütlesime, et me nüüd teeme pausi, ei tahetud sellega leppida," selgitas ta ja lisas: "See on väga hea, mõtle kui võimas on tülist välja tulla."

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Keskaja päevad Tallinna vanalinnasKeskaja päevad Tallinna vanalinnas
Tallinna vanalinn muutub neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks

6.- 9.juulini AD 2017 toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad õitsvaks hansalinnaks.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".