Sinised kartulid jõuavad tarmukate õpilaste abiga maalt linna ({{commentsTotal}})

Möödunud detsembris avati veebileht Sibis, millele panid aluse tarmukad gümnasistid.

"Ideede genereerimine võttiski aega paar kuud. Meil oli umbes 30 ideed, tahtsime näiteks teha motivatsioonimärkmikku ja kõike pudi-padi, aga ma loodan tõesti, et Sibis muudab Eestis olukorda, kus talumeestel on rohkem võiamlusi enda kaupa müüa ja see tundus kõige mõistlikum," rääkis finants- ja meediajuht Sibis Elo-Johanna Kuklane ETV saates "Maahommik", kuidas õpilasfirma alguse sai.

Sibis on uudne platvorm, mille kaudu tuuakse Eesti talutoit soovijatele koju kätte. Arendusjuht Karl Angelo Maiuri tõdes, et sarnaseid lahendusi on Eestis veel, kuid need pole tihti mugavad talumehele või lõpptarbijale. "Me otsustasime võtta sama süsteemi ja panna ta internetti, et igaüks saaks kodust kahe klõpsuga kaalikaid või porgandeid otse koduuksele tellida," selgitas ta.

Müügijuhi Kristiina Toomiku sõnul on tänased põhitellijad küll suurematest linnadest nagu Tallinn ja Tartu, kuid muret pole ka sellega, kui keegi tahab teenust kasutada väikelinnas. "Süsteem on iseenesest väga lihtne, kui klient läheb veebilehele ja teeb oma tellimuse, valib tooted ära, siis need talud, kelle tooteid on tellitud, saavad selle kohta teavituse e-mailile. Nad näevad, mida on vaja komplekteerida, panevad paki kokku ja järgmisel või samal päeval tuleb kuller ja viib kliendile kõik kauba kohale," selgitas turundusjuht Rudolf-Gustav Hanni.

Seni on firma kõige populaarsemateks toodeteks on osutunud üllatava värviga juurikad nagu näiteks kollased ja lillad porgandid või sinine kartul.

Toimetaja: Rutt Ernits"Kirsti elab Reykjavikis" peategelane rääkis elust Islandil: see on haldjamaa

Jarek Kasari laulu "Kirsti elab Reykjavikis" peategelane Kirsti Villard rääkis oma elust Islandil ja kirjeldas, kuidas sündis temast rääkiv lugu.

Aivar Mäe: ma olin halb laps

Rahvusooper Estonia juht Aivar Mäe avaldas, et oli nooruses halb laps, kelle pärast ema tihti koolis pidi käima.

Inimesed
Mart Helme mälu pandi otse-eetris proovile

"Vikerhommiku" saatejuht Taavi Libe valis eelmise nädala riigikogu istungitest kolme riigikogulase tsitaadid, et testida, kas EKRE esimees Mart Helme tunneb oma kolleegid kõigest hääle põhjal ära.

elu
Raua tänava saun tähistas 80. sünnipäeva

Tallinna üks vanemaid järjepidevalt tegutsenud avalikke saunu tähistas laupäeval 80. sünnipäeva ja sel puhul oli saunapäev veidi pidulikum.

Tele/raadio
"Meediatund" arutleb parem- ja vasakpoolsuse üle meedias

"Meediatund" toob täna raadioeetrisse parem- ja vasakpoolsuse meedias.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.