Sinised kartulid jõuavad tarmukate õpilaste abiga maalt linna ({{commentsTotal}})

Möödunud detsembris avati veebileht Sibis, millele panid aluse tarmukad gümnasistid.

"Ideede genereerimine võttiski aega paar kuud. Meil oli umbes 30 ideed, tahtsime näiteks teha motivatsioonimärkmikku ja kõike pudi-padi, aga ma loodan tõesti, et Sibis muudab Eestis olukorda, kus talumeestel on rohkem võiamlusi enda kaupa müüa ja see tundus kõige mõistlikum," rääkis finants- ja meediajuht Sibis Elo-Johanna Kuklane ETV saates "Maahommik", kuidas õpilasfirma alguse sai.

Sibis on uudne platvorm, mille kaudu tuuakse Eesti talutoit soovijatele koju kätte. Arendusjuht Karl Angelo Maiuri tõdes, et sarnaseid lahendusi on Eestis veel, kuid need pole tihti mugavad talumehele või lõpptarbijale. "Me otsustasime võtta sama süsteemi ja panna ta internetti, et igaüks saaks kodust kahe klõpsuga kaalikaid või porgandeid otse koduuksele tellida," selgitas ta.

Müügijuhi Kristiina Toomiku sõnul on tänased põhitellijad küll suurematest linnadest nagu Tallinn ja Tartu, kuid muret pole ka sellega, kui keegi tahab teenust kasutada väikelinnas. "Süsteem on iseenesest väga lihtne, kui klient läheb veebilehele ja teeb oma tellimuse, valib tooted ära, siis need talud, kelle tooteid on tellitud, saavad selle kohta teavituse e-mailile. Nad näevad, mida on vaja komplekteerida, panevad paki kokku ja järgmisel või samal päeval tuleb kuller ja viib kliendile kõik kauba kohale," selgitas turundusjuht Rudolf-Gustav Hanni.

Seni on firma kõige populaarsemateks toodeteks on osutunud üllatava värviga juurikad nagu näiteks kollased ja lillad porgandid või sinine kartul.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Londonis elav Peeter Rebane: kui oma käitumist muuta, muutub ka terrorism

Kontserdikorraldaja ja filmitegija Peeter Rebane on juba aastaid elanud Londonis ning tõdes, et viimase aja terrorilaine on suures osas meedia manipulatsioon inimeste hirmudega.

elu
Maret Tamjärv: jaanitule kuma kaitses põlde, pererahvast, loomi

Maret Tamjärv vabaõhumuuseumist tutvustas Vikerraadios jaanitavasid.

Tele/raadio
TV3 uudistesaate logo.TV3 uudistesaate logo.
Vabalevist lahkumisel säilivad Kanal 2 ja TV3 piirangud ja kohustused

Vabalevist lahkumisest teatanud Kanal 2-l ja TV3-l säilib kohustus näidata vähemalt kuuel päeval nädalas uudiseid ning nad ei pääse ka reklaamimahtu ja -sisu puudutavaist piiranguist, kinnitas Tehnilise Järelevalve Ameti (TJA) side- ja meediateenuste osakonna juhataja Oliver Gailan.