Mart Kase maaelust: siin on kogu aeg mingi ambitsioon ({{commentsTotal}})

Lavastaja ning loovjuhina tuntud Mart Kase ning tema abikaasa Teele tundsid, et linnas on neil kadunud ambitsioon, tänu millele on nad juba mõnda aega seadnud enda elu sisse Valgamaal Kalde talus, kus nad tegelevad lisaks igapäevatöödele ka loomakasvatusega.

Teele Kase tõi välja, et tal on romantiline maakoha unistus alati olnud. "Mu vanavanematel polnud maakodu - mul küll vend pidas maakohta, aga unistus enda maakohast on kogu aeg olnud." Mart Kase lisas, et ta ei ole kunagi unistust olnud. "Mul on olnud reaalsus." Nad tõid välja, et linnas kadus neil ära ambitsioon, mistõttu läks seal elamine väga raskeks. "Siin maal on see, et kogu aeg on mingi ambitsioon, vähemalt veel," ütles Mart Kase ja lisas, et maaelu boonuseks on ka see, et kui kell viiest ärgata ning loomad ära talitada, siis saab paar tundi ka rahulikult kirjatööd teha.

Maale kolisid nad 11. mai 2015. aastal, mil nad võtsid endale 12 kana ja 5 kitse. Loomapidamisse suhtusid nad sama tõsiselt kui lapse saamisesse. "Me ostsime raamatuid ja tutvusime väga tugevalt - minu jaoks oli oluline teada, kuidas neid kasvatada ja mida neile tohib süüa anda," ütles Teele Kase. Hetkel talupidamine neile veel sisse ei too, aga nad on juba teinud esimesed testid enda talutoodetega.

Toimetaja: Kaspar Viilup"Kirsti elab Reykjavikis" peategelane rääkis elust Islandil: see on haldjamaa

Jarek Kasari laulu "Kirsti elab Reykjavikis" peategelane Kirsti Villard rääkis oma elust Islandil ja kirjeldas, kuidas sündis temast rääkiv lugu.

Aivar Mäe: ma olin halb laps

Rahvusooper Estonia juht Aivar Mäe avaldas, et oli nooruses halb laps, kelle pärast ema tihti koolis pidi käima.

Inimesed
Mart Helme mälu pandi otse-eetris proovile

"Vikerhommiku" saatejuht Taavi Libe valis eelmise nädala riigikogu istungitest kolme riigikogulase tsitaadid, et testida, kas EKRE esimees Mart Helme tunneb oma kolleegid kõigest hääle põhjal ära.

elu
Raua tänava saun tähistas 80. sünnipäeva

Tallinna üks vanemaid järjepidevalt tegutsenud avalikke saunu tähistas laupäeval 80. sünnipäeva ja sel puhul oli saunapäev veidi pidulikum.

Tele/raadio
"Meediatund" arutleb parem- ja vasakpoolsuse üle meedias

"Meediatund" toob täna raadioeetrisse parem- ja vasakpoolsuse meedias.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.