Mart Kase maaelust: siin on kogu aeg mingi ambitsioon ({{commentsTotal}})

Lavastaja ning loovjuhina tuntud Mart Kase ning tema abikaasa Teele tundsid, et linnas on neil kadunud ambitsioon, tänu millele on nad juba mõnda aega seadnud enda elu sisse Valgamaal Kalde talus, kus nad tegelevad lisaks igapäevatöödele ka loomakasvatusega.

Teele Kase tõi välja, et tal on romantiline maakoha unistus alati olnud. "Mu vanavanematel polnud maakodu - mul küll vend pidas maakohta, aga unistus enda maakohast on kogu aeg olnud." Mart Kase lisas, et ta ei ole kunagi unistust olnud. "Mul on olnud reaalsus." Nad tõid välja, et linnas kadus neil ära ambitsioon, mistõttu läks seal elamine väga raskeks. "Siin maal on see, et kogu aeg on mingi ambitsioon, vähemalt veel," ütles Mart Kase ja lisas, et maaelu boonuseks on ka see, et kui kell viiest ärgata ning loomad ära talitada, siis saab paar tundi ka rahulikult kirjatööd teha.

Maale kolisid nad 11. mai 2015. aastal, mil nad võtsid endale 12 kana ja 5 kitse. Loomapidamisse suhtusid nad sama tõsiselt kui lapse saamisesse. "Me ostsime raamatuid ja tutvusime väga tugevalt - minu jaoks oli oluline teada, kuidas neid kasvatada ja mida neile tohib süüa anda," ütles Teele Kase. Hetkel talupidamine neile veel sisse ei too, aga nad on juba teinud esimesed testid enda talutoodetega.

Toimetaja: Kaspar ViilupInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Keskaja päevad Tallinna vanalinnasKeskaja päevad Tallinna vanalinnas
Tallinna vanalinn muutub neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks

6.- 9.juulini AD 2017 toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad õitsvaks hansalinnaks.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".