Raadio Laste laulustuudio tähistab täna 60. sünnipäeva kontserdiga ({{commentsTotal}})

Täna tähistab Raadio Laste laulustuudio oma 60. tegevushooaega kontserdiga "Head lapsed, need kasvavad lauluga".

Kell 17.00 algav kontsert toimub Vene kultuurikeskuses, esinevad stuudio koorid ja solistid ning lapsi saadab Siima Aimla bänd. Kunstiline juht on Kadri Hunt.

Kavas on Tauno Aintsi, René Eespere, Olav Ehala, Kadri Hundi, Märt Hundi, Tõnis Kaumanni, Tiit Kikase, Cyrillus Kreegi, Margo Kõlari, Boris Kõrveri, Tõnis Kõrvitsa, Riho Esko Maimetsa, Arne Oidi, Priit Pajusaare, Arvo Pärdi, Rein Rannapi, Piret Rips-Laulu, Mart Siimeri ja Veljo Tormise laulud.

Raadio laululaste tegevus algas 1955. aastal, mil ETV ja Eesti Raadio segakoori asutaja Jüri Variste kutsus raadiomajja tööle Eda Neideri, kes lõi mudilasansambli. Laste kasvades tulid juurde lasteansambel ja noorteansambel. Praegu on stuudios ettevalmistuskoor, mudilaskoor ja tütarlastekoor ning kunstilise juhina suunab nende tööd alates 1998. aastast Kadri Hunt.

Eda Neideri ajal esinesid raadio lasteansambli lapsed lauluõpetamise saadetes, praeguse laulustuudio põhiülesanne on Eesti heliloojate lastemuusika plaadistamine. Välja on antud juba 15 plaati, neist viimane, Arvo Pärdi "Lapsepõlve lood", sai tänavu Kuldse Plaadi aasta albumi tiitli ning Laseringi eriauhinna “Südamest südamesse”. Viimase nelja plaadiga on kaasas käinud ka noodid - Eda Neideri algatatud muusikahariduse joon jätkub tänapäevaste vahenditega.

Raadio laulustuudio koorid annavad muusika salvestamise kõrval ka kontserte, koostööd on tehtud Eesti Kontserdi, Jazzkaare ja Viru folgiga. Käiakse konkurssidel ja festivalidel raja taga, tehakse kaasa laulupidudel.

Lisaks plaadiauhindadele on hiljutiste suuremate saavutuste hulgas neli kontserti sarjas "Muusika Eestimaale" koostöös Eesti Kontserdiga möödunud aasta lõpus; "Lapsepõlve lugude" esitluskontsert oktoobris koostöös Jazzkaarega; tütarlastekoori esikoht rahvusvahelisel koorifestivalil Sitsiilias ja mudilaskoori II/III koht Tampere rahvusvahelisel koorifestivalil (mõlemad auhinnad suvel 2015).

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Heli LäätsHeli Lääts
Heli Lääts: kui hinges on kitsas, siis meri lohutab

Jaanipäeval 85aastaseks saav Heli Lääts ütles intervjuus Õhtulehele, et pole üle saanud abikaasa Peeter Sauli kaotusest kolm aastat tagasi ning et teda aitab meri.

elu
RobootikavõistlusRobootikavõistlus
Robotex jõuab esmakordselt Küprosele

Eeloleval esmaspäeval toimub tehnoloogiaalane kogupereüritus Robotex esmakordselt Küprose pealinnas Nicosias. Tegemist on esimese Robotexi üritusega väljapool Eestit.

Tele/raadio
Noorte laulu- ja tantsupidu 2011. aastal.Noorte laulu- ja tantsupidu 2011. aastal.
Noorte laulu- ja tantsupidu kajastatakse kõigis ERRi kanalites

Juuli algus toob ETV ekraanile XII noorte laulu- ja tantsupeo "Mina jään" ülekanded. 26. kuni 30. juunil on eetris traditsioonilised peo ettevalmistust näitavad 10-minutilised eelsaated "PEOLE!", mida juhivad Margus Saar, Anna Gavronski, Piret Järvis, Taavi Eilat ja väike Kase Kai Kihnust.