Raadio Laste laulustuudio tähistab täna 60. sünnipäeva kontserdiga ({{commentsTotal}})

Täna tähistab Raadio Laste laulustuudio oma 60. tegevushooaega kontserdiga "Head lapsed, need kasvavad lauluga".

Kell 17.00 algav kontsert toimub Vene kultuurikeskuses, esinevad stuudio koorid ja solistid ning lapsi saadab Siima Aimla bänd. Kunstiline juht on Kadri Hunt.

Kavas on Tauno Aintsi, René Eespere, Olav Ehala, Kadri Hundi, Märt Hundi, Tõnis Kaumanni, Tiit Kikase, Cyrillus Kreegi, Margo Kõlari, Boris Kõrveri, Tõnis Kõrvitsa, Riho Esko Maimetsa, Arne Oidi, Priit Pajusaare, Arvo Pärdi, Rein Rannapi, Piret Rips-Laulu, Mart Siimeri ja Veljo Tormise laulud.

Raadio laululaste tegevus algas 1955. aastal, mil ETV ja Eesti Raadio segakoori asutaja Jüri Variste kutsus raadiomajja tööle Eda Neideri, kes lõi mudilasansambli. Laste kasvades tulid juurde lasteansambel ja noorteansambel. Praegu on stuudios ettevalmistuskoor, mudilaskoor ja tütarlastekoor ning kunstilise juhina suunab nende tööd alates 1998. aastast Kadri Hunt.

Eda Neideri ajal esinesid raadio lasteansambli lapsed lauluõpetamise saadetes, praeguse laulustuudio põhiülesanne on Eesti heliloojate lastemuusika plaadistamine. Välja on antud juba 15 plaati, neist viimane, Arvo Pärdi "Lapsepõlve lood", sai tänavu Kuldse Plaadi aasta albumi tiitli ning Laseringi eriauhinna “Südamest südamesse”. Viimase nelja plaadiga on kaasas käinud ka noodid - Eda Neideri algatatud muusikahariduse joon jätkub tänapäevaste vahenditega.

Raadio laulustuudio koorid annavad muusika salvestamise kõrval ka kontserte, koostööd on tehtud Eesti Kontserdi, Jazzkaare ja Viru folgiga. Käiakse konkurssidel ja festivalidel raja taga, tehakse kaasa laulupidudel.

Lisaks plaadiauhindadele on hiljutiste suuremate saavutuste hulgas neli kontserti sarjas "Muusika Eestimaale" koostöös Eesti Kontserdiga möödunud aasta lõpus; "Lapsepõlve lugude" esitluskontsert oktoobris koostöös Jazzkaarega; tütarlastekoori esikoht rahvusvahelisel koorifestivalil Sitsiilias ja mudilaskoori II/III koht Tampere rahvusvahelisel koorifestivalil (mõlemad auhinnad suvel 2015).

Toimetaja: Rutt ErnitsTanel Padari uue loo autoriõigusi saab osta igaüks

Tanel Padar andis välja uue singli peakirjaga "Parem veelgi", mis ilmus koostöös värske Eesti start-upiga Fanvestory, kelle abiga saab igaüks Tanel Padari tegevust toetades loo erinevatest õigustest osa saada ja nii omakorda raha teenida.

Andra Teede: mina "Õnne 13" viimast osa kirjutama ei hakka

"Õnne 13" stsenarist Andra Teede tunnistas, et tema ülimenukal seriaalil "Õnne 13" lõppu ei näe.

Eurovisioon
EBU: Ukrainat ohustab Eurovisioonilt kõrvalejäämine

Euroopa Ringhäälingute Liidu (EBU) direktor kinnitas, et kui Ukrainaga ei jõuta kokkuleppele seoses Venemaa eurolauliku Julia Samoilova esinemisega, siis võivad Ukrainale kaasneda saktsioonid.

Inimesed
Stilist Gerly Tinn kaalukaotusest: ma kavatsen oma sünnikaalu saavutada

"Ringvaates" oli külas stilist Gerly Tinn, kes rääkis sellest, kuidas ta on tänaseks kaotanud kakskümmend kilo.

elu
"Ringvaade" maitses militaarmatkatoitu

Saates sai aimu, millised on moodsad Eestis toodetud, pakendatud ja disainitud toidukaubad, mis on mõeldud sõjaväelastele metsas tarbimiseks. Näiteks peedisupp fetajuustuga.

Tele/raadio
ETV ekraanile jõuab suurejooneline MustonenFest Tel Aviv 2017

ETV toob täna ekraanile rikkaliku saate muusikafestivalist MustonenFest Tel Aviv 2017.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.