Tallinna botaanikaaia katust ohustav kanaari datlipalm lõigatakse paari aasta pärast maha ({{commentsTotal}})

Tallinna botaanikaaias on näitusel 60 liiki palme. Botaanikaaia vanim ja kõrgeim kanaari datlipalm hakkab aga mõne aasta pärast hoone katust ohustama ning tuleb seetõttu lühemaks lõigata.

Botaanikaaia kanaari datlipalm on 15 meetri kõrgune, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kanaari datlipalmi tõi botaanikaaeda kunagine direktor Arnold Pokk. See oli külvatud tema sündimise päeval ega mahtunud enam koju ära.

86-aastaseks saav palm elas üle ka direktori. Nüüd läheneb lagi talle uuesti.

"Ega midagi muud üle ei jää, kui ta tuleb maha võtta. Palmid on väga tugevad ja ta kasvab lihtsalt laest läbi, lükkab seina katki ja kui külm pääseb ligi, siis ka kõik teised taimed hukkuvad," selgitas botaanik Urmas Laansoo, kelle sõnul lõigatakse puu maha ilmselt paari aasta pärast.

"Ega see mahalõikamine väga kauges, hoomamatus tulevikus ei ole," tõdes ta.

Toimetaja: Merili NaelInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Keskaja päevad Tallinna vanalinnasKeskaja päevad Tallinna vanalinnas
Tallinna vanalinn muutub neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks

6.- 9.juulini AD 2017 toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad õitsvaks hansalinnaks.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".