Red Bulli võistluse võitnud tiim: kerge see polnud, aga mälestus jääb eluks ajaks ({{commentsTotal}})

Seiklusmängu "Red Bull Can You Make It?" 165 meeskonna seast võitnud Eesti noored peavad kogemust hindamatuks, kerge see aga polnud.

"Läbisime 3800 kilomeetrit, viis erinevat riiki ja 12 vahetuspunkti. Kerge see polnud, aga mälestus jääb eluks ajaks," ütlesid tiimi moodustanud Eesti tudengid "Ringvaatele".

Üle Euroopa oli 45 kontrollpunkti. Koha määras kolm kategooriat: kontrollpunktid, seiklemispunktid, kus tuli lahendada erinevaid ülesandeid ning sotsiaalmeedia toetus. Ühes kategoorias juhtimine andis üldarvestusse lisaks 200 punkti. "Võitsime sotsiaalmeedia kategoorias päris suurelt, saime 390 000 häält, mis kõik olid Eestist," ütlesid osalejad.

Ühtegi senti ega internetti võistlejad teel kasutada ei tohtinud.

Esimene võistluse päev, Barcelonast väljumine, läks Eesti tiimil vaevaliselt. "Meeskond, kes jäi ülemaailmselt teiseks juhtisid meid terve päevaga ja suutsid esimese päevaga kaks punkti läbida," lisasid nad.

Esimesel päeval magasid Eesti noored kiirtee ääres asuvas vetsus. Teine päev aga suudeti ära rääkida 4-tärni hotelli mänedžer. Öö hotellis vahetati kuue energiajoogi vastu.

Noorte enda sõnul õppisid nad seikluselt kõige enam müügitööd, kuidas just iseennast müüa.

Kõige raskemaks ülesandeks oli aga lõkke tegemiseks vastava koha leidmine Pariisis. "Läksime Eiffeli torni kõrvale asuvasse parki ja tegime McDonaldsi salvrättidest lõkke," lisasid nad.

Toimetaja: Jaanika ValkInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Keskaja päevad Tallinna vanalinnasKeskaja päevad Tallinna vanalinnas
Tallinna vanalinn muutub neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks

6.- 9.juulini AD 2017 toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad õitsvaks hansalinnaks.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".