Märt ja Priit Pius rääkisid elust diabeetikuna ({{commentsTotal}})

Vennad Märt ja Priit Pius on tänavuse heategevusjooksu Rat Race patroonideks. Sel aastal läheb toetus Eesti laste ja noorte diabeedi ühingule kümnele I tüüpi diabeeti põdevale lapsele insuliinipumba ostmiseks.

Priit Pius kinnitas "Ringvaates", et tegelikult on tõesti olemas elu enne ja pärast diagnoosi, mis erinevad teineteisest suures osas. "Kuigi see haigus on mul juba kümme aastat olnud, siis mul on ikkagi tunne, et see oleks justkui värske asi - ma mäletan siiani, kuidas oli olla ilma diabeedita." Märt Piusi sõnul on vanuse kasvades palju lihtsam selle haigusega olla.

Rat Race kogub raha insuliinipumpade jaoks, mida Priit ja Märt Pius ei kasuta just enda töö tõttu. "Insuliinipump on sul koguaeg küljes ning seetõttu oleks vahel keeruline ära selgitada, miks sul mingi vanema ajastu riideeseme küljes on laval selline moodne asi." Märt Pius kinnitas, et insuliinipump annab hea võimaluse olla laps. "Kui ma olin noorem, siis mul oli küll tihti küsimus, miks ma ei tohi süüa nii palju šokolaadi, kui ma tahaks."

"Ma olen juba umbes viimased 10 aastat käinud iga päev seljakotiga, sest kaasas peavad olema süstlad ja glükomeeter - mina kannan lisaks kaasas ka mingit vedelikku ja küpsisepakki, kuna vastasel juhul võib ära minestada, kui veresuhkur liialt langeb," ütles Priit Pius, et asju on liiga palju, mis lihtsalt ei mahu muul moel ära. Märt Pius tõdes kõrvalt, et tema sooviks saada ilusat meestele kujundatud käekotti, kuhu mahuksid diabeetiku jaoks vajalikud asjad täpselt ära.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: RingvaadeInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Keskaja päevad Tallinna vanalinnasKeskaja päevad Tallinna vanalinnas
Tallinna vanalinn muutub neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks

6.- 9.juulini AD 2017 toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad õitsvaks hansalinnaks.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".