Märt ja Priit Pius rääkisid elust diabeetikuna ({{commentsTotal}})

Vennad Märt ja Priit Pius on tänavuse heategevusjooksu Rat Race patroonideks. Sel aastal läheb toetus Eesti laste ja noorte diabeedi ühingule kümnele I tüüpi diabeeti põdevale lapsele insuliinipumba ostmiseks.

Priit Pius kinnitas "Ringvaates", et tegelikult on tõesti olemas elu enne ja pärast diagnoosi, mis erinevad teineteisest suures osas. "Kuigi see haigus on mul juba kümme aastat olnud, siis mul on ikkagi tunne, et see oleks justkui värske asi - ma mäletan siiani, kuidas oli olla ilma diabeedita." Märt Piusi sõnul on vanuse kasvades palju lihtsam selle haigusega olla.

Rat Race kogub raha insuliinipumpade jaoks, mida Priit ja Märt Pius ei kasuta just enda töö tõttu. "Insuliinipump on sul koguaeg küljes ning seetõttu oleks vahel keeruline ära selgitada, miks sul mingi vanema ajastu riideeseme küljes on laval selline moodne asi." Märt Pius kinnitas, et insuliinipump annab hea võimaluse olla laps. "Kui ma olin noorem, siis mul oli küll tihti küsimus, miks ma ei tohi süüa nii palju šokolaadi, kui ma tahaks."

"Ma olen juba umbes viimased 10 aastat käinud iga päev seljakotiga, sest kaasas peavad olema süstlad ja glükomeeter - mina kannan lisaks kaasas ka mingit vedelikku ja küpsisepakki, kuna vastasel juhul võib ära minestada, kui veresuhkur liialt langeb," ütles Priit Pius, et asju on liiga palju, mis lihtsalt ei mahu muul moel ära. Märt Pius tõdes kõrvalt, et tema sooviks saada ilusat meestele kujundatud käekotti, kuhu mahuksid diabeetiku jaoks vajalikud asjad täpselt ära.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: Ringvaade"Kirsti elab Reykjavikis" peategelane rääkis elust Islandil: see on haldjamaa

Jarek Kasari laulu "Kirsti elab Reykjavikis" peategelane Kirsti Villard rääkis oma elust Islandil ja kirjeldas, kuidas sündis temast rääkiv lugu.

Aivar Mäe: ma olin halb laps

Rahvusooper Estonia juht Aivar Mäe avaldas, et oli nooruses halb laps, kelle pärast ema tihti koolis pidi käima.

Inimesed
Mart Helme mälu pandi otse-eetris proovile

"Vikerhommiku" saatejuht Taavi Libe valis eelmise nädala riigikogu istungitest kolme riigikogulase tsitaadid, et testida, kas EKRE esimees Mart Helme tunneb oma kolleegid kõigest hääle põhjal ära.

elu
Raua tänava saun tähistas 80. sünnipäeva

Tallinna üks vanemaid järjepidevalt tegutsenud avalikke saunu tähistas laupäeval 80. sünnipäeva ja sel puhul oli saunapäev veidi pidulikum.

Tele/raadio
"Meediatund" arutleb parem- ja vasakpoolsuse üle meedias

"Meediatund" toob täna raadioeetrisse parem- ja vasakpoolsuse meedias.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.