Hiinas avati maailma suurim akvaarium ({{commentsTotal}})

Hiinas avati mullu aprillis Macau lähistel lõbustuskompleksis maailma suurim akvaarium Ocean Kingdom, mis maksis ligi viis miljardit eurot.

Kümnetes soolavee basseinides on 55 000 kala ja muud mereelukat, kokku tuhatkond liiki, vahendas "Pealtnägija". Kogu hiigelkombinaat ilmestab Hiina keskklassi majanduslikku jõukust. Megaakvaariumi käivitamiseks palgati appi kogenud välismaalased. 38-aastane Julien, kes tegeleb delfiinidega, on prantslane. Tema hollandlannast tüdruksõber on sukelduja ja dresseerija. Kui nad kaks aastat tagasi siia jõudsid, oli siin vaikne kaluriküla, kus ei teatud akvaariumidest midagi.

"Näiteks tulin enda arvates keskmise suurusega basseini ja nägin vees 12 delfiini, kes kõik ujuvad üksteise otsas. Ütlesime neile siis, et teate, kui te neid nii hoiate, ei lõpe see hästi. Poiss vaatas mind tõsise näoga ja ütles, et magab koos kümne teise poisiga ühes toas, tema jaoks pole see mingi probleem," tõdesid nad. Kumbki ei tahtnud avaldada oma palganumbrit, aga nad teenivad oluliselt paremini kui Tenerife akvaariumis, kus varem töötasid – tööandja antud korter pealekauba. Ka pargi asukate pealt ei koonerdata – kõik peab olema kõige parem ja vägevam.

Pargis töötab viis tuhat inimest, kelle hulgas on ka allveekoristajad. Suurte tolmuimejate, švammide ja harjadega küürivad ja löövad nad läikima korallidelt, teokarpidelt ja flooralt, mis on kunstlik, kipsist ning vaigust. Köök väljastab iga päev 50 000 roog. Jääkarudele pakutakse näiteks ökoliha, mis imporditakse Jaapanist, sest Hiina toiduaineid peetakse liiga saastunuks. "Juurviljadele lisatakse B ja E vitamiini, et anda juurde aineid, mida toidust kätte ei saa."

Akvaariumi omanik on endine lihunik, kes sai mõned aastad tagasi miljardäriks tänu liha hulgimüügile. Ta ostis ära peaaegu kogu saare ja tahab sellest teha moodsa Hiina turismimeka. Juba on siin maailma suurim akvaarium, kuid see on alles algus. Plaanide kohaselt avatakse siin kõrval veel kaheksa teemaparki, mille kõrval tunduvad Disneyland'id kääbused. Kompleksi kuulub näiteks 8000 toaga hotell, mis on jällegi maailma suurim. Kõige värskemad akvaariumi asukad on haruldased beluugad, kes püüti kinni Venemaa vetest. Hinnaliste loomade tervist jälgitakse terasemalt kui inimestel - igal beluugal on oma isiklik talitaja.

Ühelt poolt saavad maailma mõned kõige rariteetsemad isendid parimat võimalikku hoolitsust, kuid on justkui kuldpuuris, mille ümber huugab tohutu rahamasin. Iga õhtu kulmineerub näiteks pompöösse helide ja valguse show'ga. Kui suits ja müra hajub, jääb vaid öövalvur, kes teeb oma ringe..

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: PealtnägijaTerasmikrofoni pälvis Juss Haasma

Juba neljandat aastat jagab "Ringvaate" toimetus rahvusvahelise teatripäeva eel välja Terasmikrofoni preemia, mille pälvib nende saates põnevamaid intervjuusid andnud näitleja või lavastaja. Sel korral sai auhinna endale Juss Haasma.

Eesti passi saanud Ruslan Trochynskyi: ootasin sinist, aga on punane

Värskelt Eesti kodakondsuse saanud Ruslan Trochynskyi rääkis, kuidas on möödunud kaks kuud Eesti passiga.

Inimesed
Kohus saatis räppar Beebilõusta pooleks aastaks vangi

Harju maakohus mõistis Beebilõustana tuntud räppari Andrus Elbingu neljapäeval süüdi röövis ning karistas teda osaliselt reaalse vangistusega.

elu
Jõgeva padjalahingul loodetakse taas Guinnessi rekordit püstitada

Homme peetakse Jõgeval teist korda maha maailma suurim padjalahing.

Tele/raadio
"Plekktrumm" juhatab sisse Tartu ülikooli rektori valimise

27. märtsil on "Plekktrummis" külas Tartu ülikooli üliõpilaskonna esimees Reelika Alunurm, kellega räägitakse õppimise rollist tänapäeva üliõpilastele.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.