Viljandis kutsuti mehed sportlikku päeva veetma ({{commentsTotal}})

Viljandi maavalitsuse tervisetoa eestvedamisel veetis sportliku päeva 80 meest, kellest paljud pole spordiga kaugeltki sina peal.

Et jooksmine ja jõusaalis rassimine võib tüütuks muutuda või ka liigset pingutust nõuda, kutsuti mehed harrastama alasid, mis on pisut lõbusamad ja erilisemad. Kõige enam nõudis julgust ja jõudu rippsillalt laskumine, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Natuke kõhe oli. Ma olen siin silla peal palju lapsepõlves mänginud, aga alla pole kunagi laskunud," rääkis Taavo Kuhi.

Iga mees sai ülevaate ka oma tervislikust seisundist ja võimalikest terviseriskidest. Martin Randoja lubas teha tänasest spordipäevast järeldusi.

"Tuleb hakata spordiga rohkem tegelema ja igapäevane menüü natuke üle vaadata, et natuke tervislikumalt toituda," tõdes ta.

"Mõningane ülekaal ja peaks ennast rohkem siiski liigutama. Üritan rattasõitu rohkem teha, näiteks tööl rattaga käima hakata," lubas Rein Pius.

Tervisekontroll näitas, et sportimas käinud meeste tervis oli valdavalt siiski hea, küll aga tuleks jälgida, et vöökoht liiga kohevaks ei paisuks.

"Naistel hakkab kriitiline vööümbermõõt 82 sentimeetrist peale, meestel üle 102 sentimeetri. Võib-olla oli paar üksikut, kes on ülekaalus olnud. Need mehed, kes meile täna siia kohale ei jõudnud, võiksid oma möödud ise kodus üle vaadata ja tervisele rohkem tähelepanu pöörata," ütles abiõde Urve Loit.

Toimetaja: Merili NaelInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Keskaja päevad Tallinna vanalinnasKeskaja päevad Tallinna vanalinnas
Tallinna vanalinn muutub neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks

6.- 9.juulini AD 2017 toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad õitsvaks hansalinnaks.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".