Sten Heinoja: pean pea selgeks mõtlema ({{commentsTotal}})

Eile õhtul selgus saatesarja "Klassikatähed" järjekordne võitja. Klassikatäht 2016 Sten Heinoja oli "Ringvaates" külas.

Sten Heinoja sõnul on ta päev pärast võitu vastanud juba seitsmele intervjuule ning saanud kolm kontserdipakkumist. "Ilmselt kõiki pakkumisi vastu ei võta, pean hakkama selekteerima," ütles ta "Ringvaatele".

Heinoja enda sõnul on tal veel palju õppida. Žüriid oskustega petta on aga väga raske. " Sõltub, kes kuulab, kui kuulab publik, kes ei saa sellest aru, siis võib alati naeratada. Treenitud kõrv saab aru. See kõik sõltub sinu enda emotsioonist ka, mida sa annad edasi kui mängid."

Sten Heinoja käib Royal Colleges, kus õpib klaverimängimist. Sinna kandideerimise mõtet tal endal ei olnudki. 2014. aasta pianistikonkursi žüriis istus aga kooli klaveriosakonna juhataja, kes ta kooli kutsus.

Kolmapäeval toimub Estonia kontserdisaalis finalistide galakontsert koos Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga. Klassikatähe sõnul on vastutus suur. "Peab ikkagi keskenduma ja kuidagi valmistuma selleks. Praegusel hetkel tunnen küll, et olen tohutult väsinud. Ilmselt pean natuke puhkama ja pea selgeks mõtlema."

Toimetaja: Jaanika Valk"Kirsti elab Reykjavikis" peategelane rääkis elust Islandil: see on haldjamaa

Jarek Kasari laulu "Kirsti elab Reykjavikis" peategelane Kirsti Villard rääkis oma elust Islandil ja kirjeldas, kuidas sündis temast rääkiv lugu.

Aivar Mäe: ma olin halb laps

Rahvusooper Estonia juht Aivar Mäe avaldas, et oli nooruses halb laps, kelle pärast ema tihti koolis pidi käima.

Inimesed
Mart Helme mälu pandi otse-eetris proovile

"Vikerhommiku" saatejuht Taavi Libe valis eelmise nädala riigikogu istungitest kolme riigikogulase tsitaadid, et testida, kas EKRE esimees Mart Helme tunneb oma kolleegid kõigest hääle põhjal ära.

elu
Raua tänava saun tähistas 80. sünnipäeva

Tallinna üks vanemaid järjepidevalt tegutsenud avalikke saunu tähistas laupäeval 80. sünnipäeva ja sel puhul oli saunapäev veidi pidulikum.

Tele/raadio
"Meediatund" arutleb parem- ja vasakpoolsuse üle meedias

"Meediatund" toob täna raadioeetrisse parem- ja vasakpoolsuse meedias.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.