Sten Heinoja: pean pea selgeks mõtlema ({{commentsTotal}})

Eile õhtul selgus saatesarja "Klassikatähed" järjekordne võitja. Klassikatäht 2016 Sten Heinoja oli "Ringvaates" külas.

Sten Heinoja sõnul on ta päev pärast võitu vastanud juba seitsmele intervjuule ning saanud kolm kontserdipakkumist. "Ilmselt kõiki pakkumisi vastu ei võta, pean hakkama selekteerima," ütles ta "Ringvaatele".

Heinoja enda sõnul on tal veel palju õppida. Žüriid oskustega petta on aga väga raske. " Sõltub, kes kuulab, kui kuulab publik, kes ei saa sellest aru, siis võib alati naeratada. Treenitud kõrv saab aru. See kõik sõltub sinu enda emotsioonist ka, mida sa annad edasi kui mängid."

Sten Heinoja käib Royal Colleges, kus õpib klaverimängimist. Sinna kandideerimise mõtet tal endal ei olnudki. 2014. aasta pianistikonkursi žüriis istus aga kooli klaveriosakonna juhataja, kes ta kooli kutsus.

Kolmapäeval toimub Estonia kontserdisaalis finalistide galakontsert koos Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga. Klassikatähe sõnul on vastutus suur. "Peab ikkagi keskenduma ja kuidagi valmistuma selleks. Praegusel hetkel tunnen küll, et olen tohutult väsinud. Ilmselt pean natuke puhkama ja pea selgeks mõtlema."

Toimetaja: Jaanika ValkInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Keskaja päevad Tallinna vanalinnasKeskaja päevad Tallinna vanalinnas
Tallinna vanalinn muutub neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks

6.- 9.juulini AD 2017 toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad õitsvaks hansalinnaks.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".