Valgas ja Valkas peeti noorte lauljate ja tantsijate festivali ({{commentsTotal}})

Kahel pool Eesti ja Läti piiri - Valgas ja Valkas - kestis terve nädalavahetuse 5. rahvusvaheline noorte lauljate ja tantsijate festival Bordertown Beat ehk Piirilinna rütmid, mis viis kokku erinevate rahvaste muusikaeelistused ja tantsustiilid. Esindusliku žürii liikmed andsid noortele talentidele oma soovitusi.

Piirilinna rütmid juhatas sisse liivakunst, ka festival ise sai omapärane. Ühele lavale mahtusid Eesti ja Läti noorte poplauljate ning tantsijate kõrval ka külalised Venemaalt, Valgevenest ja Gruusias, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"See tundus väga huvitav - üks võistlus kahes linnas, kahes riigis. See on tavatu," ütlesid Valgevene muusikud Pavel Kopilov ja Kristina Soijko.

Tavatu on seegi, et nii erinevaid soliste ja tantsijaid õnnestub üles leida ja kokku kutsuda.

"Leiame neid oma partnerite kaudu, keda oleme kohanud teistel festivalidel ja võistlustel. Meeldiv on see, et Valgevene kollektiivi aitas leida Valgevene saatkond," selgitas Piirilinna rütmide peakorraldaja Marina Jerjomina.

"Vahel on nii, et kuigi keelt ei oska, suudab noormees või neiu laulu esitada nii, et saad selle mõttest aru. Nad on selle tunnetanud läbi enda," kirjeldas žüriss olnud Peterburi kultuuriinstituudi õppejõud Olga Dudina.

"Moes on ju ikka see, mis on moes. Olin seetõttu väga üllatunud, kui erinev võib olla eri riikide muusikaline vaade. Kui žürii oleks ühepalgeline, lööks võib-olla läbi slaavi maitse või laul, aga meie siin, Eestis ja Lätis mõtleme teistmoodi. Nii et siin on nii palju erinevat," rääkis žürii liige, Läti laulja ja näitleja Ginta Krievkalna.

Erinevus aga muutiski Piirilinna rütmid osalejate jaoks põnevaks.

Piirilinna rütmide peakorraldaja on Valgas ja Tallinnas tegutsev tantsustuudio Joy.

Toimetaja: Merili NaelInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Laulu- ja tantsupeolisi majutatakse 44 koolimajas

Laulu- ja tantsupeole saabunud lapsed ja noored ööbivad traditsiooniliselt Tallinna koolimajades. Enam kui 19 tuhat noort mahutatakse ära 44 Tallinna ja Harjumaa kooli.

Tele/raadio
KaameradKaamerad
ERR kuulutab välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks

Eesti Rahvusringhääling koostöös Eesti Filmi Instituudi ja Eesti Kultuurkapitaliga kuulutab taas välja konkursi uute portreefilmide tootmiseks.