Lagle Parek rajab Eestisse kultuuriloolisi paiku tutvustava palverännutee ({{commentsTotal}})

Lagle Parek on Pirita kloostris nagu oma inimene. Hea meelega näitab ta külalistele selle hoone kaunemaid paiku, täna on ka tema kodu selles samas kloostris. Hetkel tegeleb ta kultuuriloolisi paiku tutvustava palverännutee rajamisega.

Eesti taasiseseisvumise järel oli ta siseminister, tee kloostrisse kulges üsna loomulikku rada pidi. "Elu vahel mängib erilised võimalused ja juhused kätte. Kui olin siseminister, siis minu ajale sattus Johannes Paulus II visiit Eestisse, enne seda käis siin Brignitiinide ordu ülem Tekla abtiss. Usuasjad on siseministri asjad, pidin teda vastu võtma." Pärast Eestis käiku oli abtiss vaimustuses. "Ta teatas kohe, et nad tulevad tagasi. Mina varsti astusin tagasi, siis oli mul aega aidata ajada kõiki neid asju, mida on ühel Eestisse tuleval organisatsioonil vaja," selgitas Parek saates "Prillitoos".

Nii sai Parek ema Teklaga suurteks sõpradeks. Kui klooster valmis sai, tehti talle ettepanek minna sinna elama.

Parek on enda sõnul ääretult usukaugest perekonnast. Tema ülesanne on kloostrit hallata. "Praegu on vähem vaja, aga kui tulevad täiesti uued inimesed, ega see pole kerge, Eestis asju ajada ja sisse elada."

Kogu elu on Lagle jaoks olnud kui üks palverännak. Oma unistuste sihtpunkti on ta jõudnud nüüd, mil on aega tegeleda südamelähedase teemaga. Nimelt rajab Lagle Parek Eestisse kultuuriloolisi paiku tutvustavat palverännuteed.

"Lapsena unistasin, et minust saab maadeuurija, elu läks teistmoodi, aga palverännakut ajades on kõige tähtsam see, et kultuuriloolised paigad on ära märgitud. Seal on tegelikult Eesti rahva areng peal. Selleks, et meie rahvas säiliks, on kõige tähtsam, et säilib tema kultuur. "

Idee tekkis sellest, et Eestis on kaks kohta, kus paavst on andnud õiguse müüa indulgentsi. Üks neist on Pirita klooster ja teine Vastseliina piiskopilinnus. Nii tekkiski idee need punktid omavahel ühendada.

Toimetaja: Jaanika Valk

Allikas: "Prillitoos"Inimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Keskaja päevad Tallinna vanalinnasKeskaja päevad Tallinna vanalinnas
Tallinna vanalinn muutub neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks

6.- 9.juulini AD 2017 toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad õitsvaks hansalinnaks.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".