Mariita Mattiisen kirjutas esimese loo 5-aastaselt ({{commentsTotal}})

Järgmisel reedel oleks Alo Mattiisen tähistanud oma 55. sünnipäeva. Saates "Hommik Anuga" oli külas tema tütar Mariita Mattiisen.

Helilooja Alo Mattiiseni lahkumisest on möödunud 20 aastat.

Mariita Mattiiseni sõnul eraldab ta isa muusika ja tuntud isamaalised laulud, mida ta kodus niisama ei kuula.

Instrumentaalmuusikat peab aga tütar hoopis teistsuguseks kui isa kuulsaid laule. "Sealt tuleb välja tema iseloom ja segadus. Ma ise väiksena võib-olla ei tundnud teda nii palju, aga kui olen lugenud või kuulnud pereliikmetelt, siis ta oli õrna hingega loomeinimene."

"Tal on selle aja kohta julgeid asju, näiteks "Kirjutusmasinate kontsert", mis ei ole väga tuntud asi," lisas ta.

Mariita Mattiisen on isa loomingu haldaja. "Tujurikkuja" skandaalsele kaverile Alo Mattiiseni loost "Ei ole üksi ükski maa", andis ta aga loa pärast järelemõtlemist kergelt. "See oleneb kontekstist ja sõnadest, aga ma ikka luban lugusid kasutada. Lähtusin sellest, et isale oleks see meeldinud. Isa sõbrad ja ema ütlesid, et see on väga Alolikult tehtud, et ta oleks seda ise teinud. Mõtlesin selle peale tükk aega. Teiseks oli diskussioon, mille jaoks ühiskonnale seda sõnumit vaja on. Paljud võõrad inimesed kirjutasid mulle pärast seda."

Mariita peab end muusikainimeseks. "See on minu jaoks suur osa elust, aga tööaalselt ei ole ma muusikaga üldse seotud." Enda sõnul on ta suur Eesti patrioot, mis on tulnud isalt. "Tajun kui palju ta nägi vaeva ja riskis oma eluga, selle nimel, et eesti saaks vabaks riigiks. Tunnen kohustust riigi ees, pean tegema kõik, mis ma suudan, et säilitaksime oma iseseisvuse."

Mattiisenile meeldib muusikat teha, kuid samas ei ole ta kunagi muusikuks olemisele mõelnud. "Esimese loo kirjutasin 5-aastaselt. See oli ühele arvutimängutegelasele kirjutatud lugu." Tööna ta aga muusika tegemist ei näe. "Meil on Eestis nii palju häid ja andekaid muusikuid, mulle meeldib rohkem see töö, mida ma teen, tõsisemad asjad."

Alo Mattiisen on tütrele kirjutanud loo "Unelaul", mille sõnad on graveeritud ka tema hauakivile.

Toimetaja: Jaanika ValkTerasmikrofoni pälvis Juss Haasma

Juba neljandat aastat jagab "Ringvaate" toimetus rahvusvahelise teatripäeva eel välja Terasmikrofoni preemia, mille pälvib nende saates põnevamaid intervjuusid andnud näitleja või lavastaja. Sel korral sai auhinna endale Juss Haasma.

Eesti passi saanud Ruslan Trochynskyi: ootasin sinist, aga on punane

Värskelt Eesti kodakondsuse saanud Ruslan Trochynskyi rääkis, kuidas on möödunud kaks kuud Eesti passiga.

Inimesed
Kohus saatis räppar Beebilõusta pooleks aastaks vangi

Harju maakohus mõistis Beebilõustana tuntud räppari Andrus Elbingu neljapäeval süüdi röövis ning karistas teda osaliselt reaalse vangistusega.

elu
Jõgeva padjalahingul loodetakse taas Guinnessi rekordit püstitada

Homme peetakse Jõgeval teist korda maha maailma suurim padjalahing.

Tele/raadio
"Plekktrumm" juhatab sisse Tartu ülikooli rektori valimise

27. märtsil on "Plekktrummis" külas Tartu ülikooli üliõpilaskonna esimees Reelika Alunurm, kellega räägitakse õppimise rollist tänapäeva üliõpilastele.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.