Mariita Mattiisen kirjutas esimese loo 5-aastaselt ({{commentsTotal}})

Järgmisel reedel oleks Alo Mattiisen tähistanud oma 55. sünnipäeva. Saates "Hommik Anuga" oli külas tema tütar Mariita Mattiisen.

Helilooja Alo Mattiiseni lahkumisest on möödunud 20 aastat.

Mariita Mattiiseni sõnul eraldab ta isa muusika ja tuntud isamaalised laulud, mida ta kodus niisama ei kuula.

Instrumentaalmuusikat peab aga tütar hoopis teistsuguseks kui isa kuulsaid laule. "Sealt tuleb välja tema iseloom ja segadus. Ma ise väiksena võib-olla ei tundnud teda nii palju, aga kui olen lugenud või kuulnud pereliikmetelt, siis ta oli õrna hingega loomeinimene."

"Tal on selle aja kohta julgeid asju, näiteks "Kirjutusmasinate kontsert", mis ei ole väga tuntud asi," lisas ta.

Mariita Mattiisen on isa loomingu haldaja. "Tujurikkuja" skandaalsele kaverile Alo Mattiiseni loost "Ei ole üksi ükski maa", andis ta aga loa pärast järelemõtlemist kergelt. "See oleneb kontekstist ja sõnadest, aga ma ikka luban lugusid kasutada. Lähtusin sellest, et isale oleks see meeldinud. Isa sõbrad ja ema ütlesid, et see on väga Alolikult tehtud, et ta oleks seda ise teinud. Mõtlesin selle peale tükk aega. Teiseks oli diskussioon, mille jaoks ühiskonnale seda sõnumit vaja on. Paljud võõrad inimesed kirjutasid mulle pärast seda."

Mariita peab end muusikainimeseks. "See on minu jaoks suur osa elust, aga tööaalselt ei ole ma muusikaga üldse seotud." Enda sõnul on ta suur Eesti patrioot, mis on tulnud isalt. "Tajun kui palju ta nägi vaeva ja riskis oma eluga, selle nimel, et eesti saaks vabaks riigiks. Tunnen kohustust riigi ees, pean tegema kõik, mis ma suudan, et säilitaksime oma iseseisvuse."

Mattiisenile meeldib muusikat teha, kuid samas ei ole ta kunagi muusikuks olemisele mõelnud. "Esimese loo kirjutasin 5-aastaselt. See oli ühele arvutimängutegelasele kirjutatud lugu." Tööna ta aga muusika tegemist ei näe. "Meil on Eestis nii palju häid ja andekaid muusikuid, mulle meeldib rohkem see töö, mida ma teen, tõsisemad asjad."

Alo Mattiisen on tütrele kirjutanud loo "Unelaul", mille sõnad on graveeritud ka tema hauakivile.

Toimetaja: Jaanika ValkInimesed
Londonis elav Peeter Rebane: kui oma käitumist muuta, muutub ka terrorism

Kontserdikorraldaja ja filmitegija Peeter Rebane on juba aastaid elanud Londonis ning tõdes, et viimase aja terrorilaine on suures osas meedia manipulatsioon inimeste hirmudega.

elu
Maret Tamjärv: jaanitule kuma kaitses põlde, pererahvast, loomi

Maret Tamjärv vabaõhumuuseumist tutvustas Vikerraadios jaanitavasid.

Tele/raadio
TV3 uudistesaate logo.TV3 uudistesaate logo.
Vabalevist lahkumisel säilivad Kanal 2 ja TV3 piirangud ja kohustused

Vabalevist lahkumisest teatanud Kanal 2-l ja TV3-l säilib kohustus näidata vähemalt kuuel päeval nädalas uudiseid ning nad ei pääse ka reklaamimahtu ja -sisu puudutavaist piiranguist, kinnitas Tehnilise Järelevalve Ameti (TJA) side- ja meediateenuste osakonna juhataja Oliver Gailan.