Andres Sõber: uus põlvkond on targem ({{commentsTotal}})

Eesti värvikas korvpallitreener ja varsti 60. juubelit tähistav Andres Sõber oli koos abikaasa Hellega saates "Hommik Anuga", kus ta meenutas aega, kui oli ise korvpalluri rollis.

Küsimusele, mis Sõbra enda jaoks tehtust kõige eredamalt meelde tuleb, ütles ta, et kui korvpallist rääkida, siis ei saa ta üle ega ümber Martin Müürsepast. "Ta on kogu aeg olnud südames, kui nüüd talvel käisin Ameerikas ja vaatasin NBAd, siis mõtlesin, et püha jumal, mida see vanajumal ülevalt on mulle õnnistuseks kaasa andnud, et ma olen saanud olla sellise mängijaga koos ja teda treenida."

Ta mäletab hetke kui Müürisepaga kohtus. "Mäletan seda niimoodi, et kui kunagi alustasin, siis võtsin mitmest Mustamäe koolist poisse. Nad pandi seina äärde seisma ja küsisin, kas nad teavad kes ma olen. Ütlesin, et olen teie treener ja õhtul on trenn. Seal oli siis Martin ja teised, kes olid ka kõvad vennad, aga sealt sain esimesed sidemed Martiniga. Kui ta oli 13 või 14, siis ütlesin töökaaslastele, et siit tuleb olümpiavõitja, sest siis ei saanud ju NBAsse minna."

Andres Sõber meenutas ka enda korvpalluriaja pidusemaid hetki. "Olime linna peal nii tehtud poisid, kui läksime Viru baari, siis imestasime, kuidas veel abielus oleme, sest seal oli neid, kes autogrammi võtsid ja neid, kes midagi muud ka tahtsid." Ta tõdes, et uus põlvkond on targem. "Ma ei ole selline treener, kes käib luuramas, aga ma vahel ikka õpetan, et ärge jamage, sest te olete kohe järgmine päev pildil. Selge on see, et kes nende asjadega tegelevad, ega need mängumehed ka pole."

Toimetaja: Jaanika ValkInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Keskaja päevad Tallinna vanalinnasKeskaja päevad Tallinna vanalinnas
Tallinna vanalinn muutub neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks

6.- 9.juulini AD 2017 toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad õitsvaks hansalinnaks.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".