Koit Toome: laval puhata ei saa ({{commentsTotal}})

"Ringvaade" käis uurimas, kuidas Koit Toome end vahetult enne "Ooperifantoomi" lavale minekut tunneb.

Koit Toome sõnul on enne lavale minekut eriline tunne, sest roll on üks legendaarsemaid ja kandvamaid osi meeste jaoks. "Esiteks on see tükk ise populaarsemaid ja maailmas enim mängitud muusikale. Minul on see isiklikult üks lemmikuid alati olnud, see tundub mulle üks lahedamaid rolle, mida ühel meesterahval teha, nii emotsionaalses kui vokaalses mõttes, tohutult intensiivne, kurnav ja pingeline. Laval ühtegi hetke puhata ei saa. See on natuke sünge ja tume."

Suure tänu võlgneb ta Maria Listrale. "Tegime Tallinnas proovides igasuguseid vokaalseadeid ja tehnikaid. Kui mõelda, millal see etendus välja tuli, siis selle aasta või paariga on hoopis teine tunne."

Hanna-Liina Võsa sõnul oli ta üllatunud kui võimekas Toome on. "Mul on usku, aga ei näinud seda seal väikeses proovisaalis. Mask ja kogu see lava paneb Koidu elama, see on ju teada juba varem."

"Ma kahjuks ei saanud nii palju proove kui oleksin soovinud. Kolmapäeval oli Tartus esietendus, siis sain ühe läbimängu orkestriga ja esimest korda kõikide nüansidega läbi proovida," ütles ta. Enne Tallinna esietendust on aga tunne juba tugev.

Toimetaja: Jaanika ValkInimesed
Londonis elav Peeter Rebane: kui oma käitumist muuta, muutub ka terrorism

Kontserdikorraldaja ja filmitegija Peeter Rebane on juba aastaid elanud Londonis ning tõdes, et viimase aja terrorilaine on suures osas meedia manipulatsioon inimeste hirmudega.

elu
Maret Tamjärv: jaanitule kuma kaitses põlde, pererahvast, loomi

Maret Tamjärv vabaõhumuuseumist tutvustas Vikerraadios jaanitavasid.

Tele/raadio
TV3 uudistesaate logo.TV3 uudistesaate logo.
Vabalevist lahkumisel säilivad Kanal 2 ja TV3 piirangud ja kohustused

Vabalevist lahkumisest teatanud Kanal 2-l ja TV3-l säilib kohustus näidata vähemalt kuuel päeval nädalas uudiseid ning nad ei pääse ka reklaamimahtu ja -sisu puudutavaist piiranguist, kinnitas Tehnilise Järelevalve Ameti (TJA) side- ja meediateenuste osakonna juhataja Oliver Gailan.