Koit Toome: laval puhata ei saa ({{commentsTotal}})

"Ringvaade" käis uurimas, kuidas Koit Toome end vahetult enne "Ooperifantoomi" lavale minekut tunneb.

Koit Toome sõnul on enne lavale minekut eriline tunne, sest roll on üks legendaarsemaid ja kandvamaid osi meeste jaoks. "Esiteks on see tükk ise populaarsemaid ja maailmas enim mängitud muusikale. Minul on see isiklikult üks lemmikuid alati olnud, see tundub mulle üks lahedamaid rolle, mida ühel meesterahval teha, nii emotsionaalses kui vokaalses mõttes, tohutult intensiivne, kurnav ja pingeline. Laval ühtegi hetke puhata ei saa. See on natuke sünge ja tume."

Suure tänu võlgneb ta Maria Listrale. "Tegime Tallinnas proovides igasuguseid vokaalseadeid ja tehnikaid. Kui mõelda, millal see etendus välja tuli, siis selle aasta või paariga on hoopis teine tunne."

Hanna-Liina Võsa sõnul oli ta üllatunud kui võimekas Toome on. "Mul on usku, aga ei näinud seda seal väikeses proovisaalis. Mask ja kogu see lava paneb Koidu elama, see on ju teada juba varem."

"Ma kahjuks ei saanud nii palju proove kui oleksin soovinud. Kolmapäeval oli Tartus esietendus, siis sain ühe läbimängu orkestriga ja esimest korda kõikide nüansidega läbi proovida," ütles ta. Enne Tallinna esietendust on aga tunne juba tugev.

Toimetaja: Jaanika ValkTerasmikrofoni pälvis Juss Haasma

Juba neljandat aastat jagab "Ringvaate" toimetus rahvusvahelise teatripäeva eel välja Terasmikrofoni preemia, mille pälvib nende saates põnevamaid intervjuusid andnud näitleja või lavastaja. Sel korral sai auhinna endale Juss Haasma.

Eesti passi saanud Ruslan Trochynskyi: ootasin sinist, aga on punane

Värskelt Eesti kodakondsuse saanud Ruslan Trochynskyi rääkis, kuidas on möödunud kaks kuud Eesti passiga.

Inimesed
Kohus saatis räppar Beebilõusta pooleks aastaks vangi

Harju maakohus mõistis Beebilõustana tuntud räppari Andrus Elbingu neljapäeval süüdi röövis ning karistas teda osaliselt reaalse vangistusega.

elu
Jõgeva padjalahingul loodetakse taas Guinnessi rekordit püstitada

Homme peetakse Jõgeval teist korda maha maailma suurim padjalahing.

Tele/raadio
"Plekktrumm" juhatab sisse Tartu ülikooli rektori valimise

27. märtsil on "Plekktrummis" külas Tartu ülikooli üliõpilaskonna esimees Reelika Alunurm, kellega räägitakse õppimise rollist tänapäeva üliõpilastele.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.