Hannes Hermaküla liitus ajutiselt Arsise kellade ansambliga ({{commentsTotal}})

Kuulus Arsise kellade ansambel annab lähipäevil mõned plaadiesituskontserdid. Reporter Hannes Hermaküla käis katsetamas, kas üks lihtsurelik pealtnäha lihtsa kellalöömisega hakkama saab.

"Ma tahaks sind täna mängima õpetada, aga pole kindel, et sa meiega kontserttuurile kaasa saad," kommenteeris dirigent Aivar Mäe ETV saates "Ringvaade".

Mäe soovitas, et kuna Hermaküla nooti ei tunne, tasub jälgida teda ehk dirigenti. "Kuigi dirigent on tavaliselt segav faktor, siis antud kontekstis jälgid mind ja kohe lööd kellaga," juhendas Mäe.

Mäe kiitis Hermaküla esimest katsetust, kuid lisas, et ansambliga liitumiseks peab siiski mitu aastat harjutama.

Kellaansambli liige Andrus Ansip on kellasid mänginud 15 aastat, Carmen Karnö aga juba 13 aastat. 20. mail võetakse esimesse klassi aga juba uued õpilased, kes tulevikus ansambliga liituda võiksid.

Kes soovib veel kontserdile minna, siis Arsistt saab kuulata 16. aprillil Tartu Salemi kirikus, 17. aprillil Paide kultuurikeskus ja Tallinna Mustpeade majas.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Keskaja päevad Tallinna vanalinnasKeskaja päevad Tallinna vanalinnas
Tallinna vanalinn muutub neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks

6.- 9.juulini AD 2017 toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad õitsvaks hansalinnaks.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".