Hannes Hermaküla liitus ajutiselt Arsise kellade ansambliga ({{commentsTotal}})

Kuulus Arsise kellade ansambel annab lähipäevil mõned plaadiesituskontserdid. Reporter Hannes Hermaküla käis katsetamas, kas üks lihtsurelik pealtnäha lihtsa kellalöömisega hakkama saab.

"Ma tahaks sind täna mängima õpetada, aga pole kindel, et sa meiega kontserttuurile kaasa saad," kommenteeris dirigent Aivar Mäe ETV saates "Ringvaade".

Mäe soovitas, et kuna Hermaküla nooti ei tunne, tasub jälgida teda ehk dirigenti. "Kuigi dirigent on tavaliselt segav faktor, siis antud kontekstis jälgid mind ja kohe lööd kellaga," juhendas Mäe.

Mäe kiitis Hermaküla esimest katsetust, kuid lisas, et ansambliga liitumiseks peab siiski mitu aastat harjutama.

Kellaansambli liige Andrus Ansip on kellasid mänginud 15 aastat, Carmen Karnö aga juba 13 aastat. 20. mail võetakse esimesse klassi aga juba uued õpilased, kes tulevikus ansambliga liituda võiksid.

Kes soovib veel kontserdile minna, siis Arsistt saab kuulata 16. aprillil Tartu Salemi kirikus, 17. aprillil Paide kultuurikeskus ja Tallinna Mustpeade majas.

Toimetaja: Rutt ErnitsTerasmikrofoni pälvis Juss Haasma

Juba neljandat aastat jagab "Ringvaate" toimetus rahvusvahelise teatripäeva eel välja Terasmikrofoni preemia, mille pälvib nende saates põnevamaid intervjuusid andnud näitleja või lavastaja. Sel korral sai auhinna endale Juss Haasma.

Eesti passi saanud Ruslan Trochynskyi: ootasin sinist, aga on punane

Värskelt Eesti kodakondsuse saanud Ruslan Trochynskyi rääkis, kuidas on möödunud kaks kuud Eesti passiga.

Inimesed
Kohus saatis räppar Beebilõusta pooleks aastaks vangi

Harju maakohus mõistis Beebilõustana tuntud räppari Andrus Elbingu neljapäeval süüdi röövis ning karistas teda osaliselt reaalse vangistusega.

elu
Jõgeva padjalahingul loodetakse taas Guinnessi rekordit püstitada

Homme peetakse Jõgeval teist korda maha maailma suurim padjalahing.

Tele/raadio
"Plekktrumm" juhatab sisse Tartu ülikooli rektori valimise

27. märtsil on "Plekktrummis" külas Tartu ülikooli üliõpilaskonna esimees Reelika Alunurm, kellega räägitakse õppimise rollist tänapäeva üliõpilastele.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.