Hans Markus Antson jõudis polaarretkelt tagasi: kui oled metsikus looduses, siis on mõtteviis oluline ({{commentsTotal}})

20-aastane loodusfotograaf Hans Markus Antson võttis pärast tihedat konkurssi osa selleaastasest Fjällräven Polar ekspeditsioonist. Antsoni hääletas retkele 57 000 inimest.

"Ma olen vapustatud juba sellest, kui suureks kogu hääletus läks. Ma eales ei arvanud, et see on midagi sellist. Mudugi veel rohkem vapustatud olen ma ekspeditsioonist endast," tõdes Antson ETV saates "Ringvaade".

Fjällräven Polar on viiepäevane koerarakendi sõit Norra, Rootsi ja Soome piirialadel, mille jooksul sõidetakse läbi 300 kilomeetrit.

Kuigi polaarretke üheks hirmuäratavamaks asjaks võivad tunduda miinuskraadid, siis Antson sattus matkale ajal, mil õues oli umbes 0 kraadi. Noormees lisas, et ka ööd olid pigem mahedad. "Ma jõudsin laagripaika, tegin kohustused ära ja kell oli nii palju, et kohe kui ma magamiskoti sisse jõudsin, siis ma jäin magama," tõdes ta.

Antson lisas, et ühel päeval jõudis tema tiim isegi ära eksida. "Kogu ekspeditsioon oli päris turvatud, ei saanud midagi karta. Aga kuna meie juht, kes oli väga kogenud, talle meeldis rajalt kõrvale minna," selgitas Antson, kuidas ülejäänud meeskonnast maha jäädi. Kokkuvõttes oli ekslemine nii põnev, et teel kohtuti lausa saamiga.

Kogu reis oli Antsoni jaoks aga kogemus, mis aitas kujundada mõtteviisi. Antson mõistis retkel, et miski pole raske või võimatu, kui on head tiimikaaslased. "Kui sa oled metsikus looduses, kus ümber pole midagi, kui sa oled külmas, siis mõtteviis on oluline. Sa hakkad mõtlema ette ja nägema asju, kuidas käituda," tõdes ta.

Fjällräven Polar ekspeditsiooni eesmärk on tõestada, et selle ekstreemse alaga võib hakkama saada igaüks.

Toimetaja: Rutt Ernits"Kirsti elab Reykjavikis" peategelane rääkis elust Islandil: see on haldjamaa

Jarek Kasari laulu "Kirsti elab Reykjavikis" peategelane Kirsti Villard rääkis oma elust Islandil ja kirjeldas, kuidas sündis temast rääkiv lugu.

Aivar Mäe: ma olin halb laps

Rahvusooper Estonia juht Aivar Mäe avaldas, et oli nooruses halb laps, kelle pärast ema tihti koolis pidi käima.

Inimesed
Mart Helme mälu pandi otse-eetris proovile

"Vikerhommiku" saatejuht Taavi Libe valis eelmise nädala riigikogu istungitest kolme riigikogulase tsitaadid, et testida, kas EKRE esimees Mart Helme tunneb oma kolleegid kõigest hääle põhjal ära.

elu
Raua tänava saun tähistas 80. sünnipäeva

Tallinna üks vanemaid järjepidevalt tegutsenud avalikke saunu tähistas laupäeval 80. sünnipäeva ja sel puhul oli saunapäev veidi pidulikum.

Tele/raadio
"Meediatund" arutleb parem- ja vasakpoolsuse üle meedias

"Meediatund" toob täna raadioeetrisse parem- ja vasakpoolsuse meedias.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.