Hans Markus Antson jõudis polaarretkelt tagasi: kui oled metsikus looduses, siis on mõtteviis oluline ({{commentsTotal}})

20-aastane loodusfotograaf Hans Markus Antson võttis pärast tihedat konkurssi osa selleaastasest Fjällräven Polar ekspeditsioonist. Antsoni hääletas retkele 57 000 inimest.

"Ma olen vapustatud juba sellest, kui suureks kogu hääletus läks. Ma eales ei arvanud, et see on midagi sellist. Mudugi veel rohkem vapustatud olen ma ekspeditsioonist endast," tõdes Antson ETV saates "Ringvaade".

Fjällräven Polar on viiepäevane koerarakendi sõit Norra, Rootsi ja Soome piirialadel, mille jooksul sõidetakse läbi 300 kilomeetrit.

Kuigi polaarretke üheks hirmuäratavamaks asjaks võivad tunduda miinuskraadid, siis Antson sattus matkale ajal, mil õues oli umbes 0 kraadi. Noormees lisas, et ka ööd olid pigem mahedad. "Ma jõudsin laagripaika, tegin kohustused ära ja kell oli nii palju, et kohe kui ma magamiskoti sisse jõudsin, siis ma jäin magama," tõdes ta.

Antson lisas, et ühel päeval jõudis tema tiim isegi ära eksida. "Kogu ekspeditsioon oli päris turvatud, ei saanud midagi karta. Aga kuna meie juht, kes oli väga kogenud, talle meeldis rajalt kõrvale minna," selgitas Antson, kuidas ülejäänud meeskonnast maha jäädi. Kokkuvõttes oli ekslemine nii põnev, et teel kohtuti lausa saamiga.

Kogu reis oli Antsoni jaoks aga kogemus, mis aitas kujundada mõtteviisi. Antson mõistis retkel, et miski pole raske või võimatu, kui on head tiimikaaslased. "Kui sa oled metsikus looduses, kus ümber pole midagi, kui sa oled külmas, siis mõtteviis on oluline. Sa hakkad mõtlema ette ja nägema asju, kuidas käituda," tõdes ta.

Fjällräven Polar ekspeditsiooni eesmärk on tõestada, et selle ekstreemse alaga võib hakkama saada igaüks.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Londonis elav Peeter Rebane: kui oma käitumist muuta, muutub ka terrorism

Kontserdikorraldaja ja filmitegija Peeter Rebane on juba aastaid elanud Londonis ning tõdes, et viimase aja terrorilaine on suures osas meedia manipulatsioon inimeste hirmudega.

elu
Maret Tamjärv: jaanitule kuma kaitses põlde, pererahvast, loomi

Maret Tamjärv vabaõhumuuseumist tutvustas Vikerraadios jaanitavasid.

Tele/raadio
TV3 uudistesaate logo.TV3 uudistesaate logo.
Vabalevist lahkumisel säilivad Kanal 2 ja TV3 piirangud ja kohustused

Vabalevist lahkumisest teatanud Kanal 2-l ja TV3-l säilib kohustus näidata vähemalt kuuel päeval nädalas uudiseid ning nad ei pääse ka reklaamimahtu ja -sisu puudutavaist piiranguist, kinnitas Tehnilise Järelevalve Ameti (TJA) side- ja meediateenuste osakonna juhataja Oliver Gailan.