Koolitüdruk tegi vägivallavastase lühifilmi ({{commentsTotal}})

Koolitüdruk Kirke Selirand sai valmis lühifilmi "Hooli teistest", mis räägib sallivusest.

"Kui ma kirjutasin ja tegin selle valmis, oli alguses närviline tunne sees, sest see oli midagi täiesti uut. Kui ma jagasin seda teiste inimestega, tuli sealt nii palju positiivset tagasi," rääkis kaheksanda klassi õpilane Kirke, kes sai filmiks inspiratsiooni elust enesest.

Kirke teab, millest jutustab, sest on ise koolikiusamise käes kannatanud. "Ma sattusin valesse keskkonda, ma ei sobinud nende inimestega. Kui mina tahtsin teha filme ja saada näitlejaks, tahtsid nemad saada advokaatideks ja arstideks," selgitas Kirke, kelle sõnul kiusati teda erinevuse pärast.

Kirke lisas, et kõige hullem oli kiusamise juures see, et hakkas ennast ise süüdi tundma. Sisemist võitlust peab Kirke iseendaga siiani. "Mõtteliselt on vahetevahel siiamaani sellega probleeme, see tunne, et sind ei hinnata, ükskõik, kuidas sa vaeva näed, on päris hull," lausus Kirke.

Filmi pahapoissi mängib koolipoiss Franz Malmsten, kes pole ise koolikiusamise ohver olnud, kuid teab kõrvaltvaatajana, et see on suur probleem. "Väga ei julgeta otse näkku öelda, otseseks langejaks ongi keegi, kelles nähakse, et tal ei teki julgust enda eest seista," selgitas Franz, miks kiusatakse.

Kirke otsustas alustada uuelt lehelt ning vahetas kooli. Kiusuohvritele on tal aga oma soovitus. "Ära vihasta ja ära mine kurvaks. Mõtle, kas sa oled tõesti midagi valesti teinud, aruta seda lähedase inimesega, ja kui sa pole midagi valesti teinud, siis ära võta seda südamesse," ütles Kirke.

Homme toimub Tallinnas lastekaitse liidu korraldatud rahvusvaheline konverents "Kiusamisvaba elutee algab meist!". Vastuse saavad küsimused, kas kiusamine on meie koolides vähenenud ja mil moel see ajas muutunud on.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Keskaja päevad Tallinna vanalinnasKeskaja päevad Tallinna vanalinnas
Tallinna vanalinn muutub neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks

6.- 9.juulini AD 2017 toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad õitsvaks hansalinnaks.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".