Springfieldi kunstimuuseumist pandi pihta Andy Warholi kuulsad teosed ({{commentsTotal}})

Möödunud nädalal rööviti Springfieldi kunstimuuseumist kümnest Andy Warholi tööst seitse. Röövitud teosed on sarjast "Campbell´s Soup I".

"See on tohutu kahju ja rikub kunstiturgu metsikult, kui asjad lähevad vasakule, kaovad ära ja neid müüakse kuskil althõlma," tõdes Marko Mäetamm ETV saates "Ringvaade".

Mäetamm lisas, et ka tema enda näituselt on varastatud kunstitöö. "Mina pidasin seda tunnustuseks, ma ei ole nii kõva, kuulus kunstnik Ameerikas, et mind nime pärast varastatakse, aga ju siis töö oli niivõrd lahe. Mina võtsin seda kui positiivset asja," ütles Mäetamm, kelle näituselt pandi pihta plaat videoga.

Mäetamme sõnul näitab vargus kunstniku väärtust. "Tõenäoliselt on temaga võimalik mingit kasu teenida, aga muuseumile on seda väga raske selgeks teha, et see on väga tore, et teilt varastati ära terve hunnik kalleid töid," naeris Mäetamm.

Mäetamm lisas, et Warholi tööde võlu on see, et kunstnik oskas maksimaalselt ära kasutada ajastut, milles ta elas. "Ta hakkas tootma maist, triviaalset, ühiskonna kõige madalamat kihti," rääkis Mäetamm. Kunstnik lisas, et Warholi kuulus supipurk polegi tema enda mõte, vaid ta ostis idee 50 dollariga galeristilt.

Warholi varastatud teoste leidmiseni viiva vihje eest on välja pandud 25 000 dollari suurune rahaline preemia.

Toimetaja: Rutt Ernits"Kirsti elab Reykjavikis" peategelane rääkis elust Islandil: see on haldjamaa

Jarek Kasari laulu "Kirsti elab Reykjavikis" peategelane Kirsti Villard rääkis oma elust Islandil ja kirjeldas, kuidas sündis temast rääkiv lugu.

Aivar Mäe: ma olin halb laps

Rahvusooper Estonia juht Aivar Mäe avaldas, et oli nooruses halb laps, kelle pärast ema tihti koolis pidi käima.

Inimesed
Mart Helme mälu pandi otse-eetris proovile

"Vikerhommiku" saatejuht Taavi Libe valis eelmise nädala riigikogu istungitest kolme riigikogulase tsitaadid, et testida, kas EKRE esimees Mart Helme tunneb oma kolleegid kõigest hääle põhjal ära.

elu
Raua tänava saun tähistas 80. sünnipäeva

Tallinna üks vanemaid järjepidevalt tegutsenud avalikke saunu tähistas laupäeval 80. sünnipäeva ja sel puhul oli saunapäev veidi pidulikum.

Tele/raadio
"Meediatund" arutleb parem- ja vasakpoolsuse üle meedias

"Meediatund" toob täna raadioeetrisse parem- ja vasakpoolsuse meedias.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.