Springfieldi kunstimuuseumist pandi pihta Andy Warholi kuulsad teosed ({{commentsTotal}})

Möödunud nädalal rööviti Springfieldi kunstimuuseumist kümnest Andy Warholi tööst seitse. Röövitud teosed on sarjast "Campbell´s Soup I".

"See on tohutu kahju ja rikub kunstiturgu metsikult, kui asjad lähevad vasakule, kaovad ära ja neid müüakse kuskil althõlma," tõdes Marko Mäetamm ETV saates "Ringvaade".

Mäetamm lisas, et ka tema enda näituselt on varastatud kunstitöö. "Mina pidasin seda tunnustuseks, ma ei ole nii kõva, kuulus kunstnik Ameerikas, et mind nime pärast varastatakse, aga ju siis töö oli niivõrd lahe. Mina võtsin seda kui positiivset asja," ütles Mäetamm, kelle näituselt pandi pihta plaat videoga.

Mäetamme sõnul näitab vargus kunstniku väärtust. "Tõenäoliselt on temaga võimalik mingit kasu teenida, aga muuseumile on seda väga raske selgeks teha, et see on väga tore, et teilt varastati ära terve hunnik kalleid töid," naeris Mäetamm.

Mäetamm lisas, et Warholi tööde võlu on see, et kunstnik oskas maksimaalselt ära kasutada ajastut, milles ta elas. "Ta hakkas tootma maist, triviaalset, ühiskonna kõige madalamat kihti," rääkis Mäetamm. Kunstnik lisas, et Warholi kuulus supipurk polegi tema enda mõte, vaid ta ostis idee 50 dollariga galeristilt.

Warholi varastatud teoste leidmiseni viiva vihje eest on välja pandud 25 000 dollari suurune rahaline preemia.

Toimetaja: Rutt ErnitsInimesed
Londonis elav Peeter Rebane: kui oma käitumist muuta, muutub ka terrorism

Kontserdikorraldaja ja filmitegija Peeter Rebane on juba aastaid elanud Londonis ning tõdes, et viimase aja terrorilaine on suures osas meedia manipulatsioon inimeste hirmudega.

elu
Maret Tamjärv: jaanitule kuma kaitses põlde, pererahvast, loomi

Maret Tamjärv vabaõhumuuseumist tutvustas Vikerraadios jaanitavasid.

Tele/raadio
TV3 uudistesaate logo.TV3 uudistesaate logo.
Vabalevist lahkumisel säilivad Kanal 2 ja TV3 piirangud ja kohustused

Vabalevist lahkumisest teatanud Kanal 2-l ja TV3-l säilib kohustus näidata vähemalt kuuel päeval nädalas uudiseid ning nad ei pääse ka reklaamimahtu ja -sisu puudutavaist piiranguist, kinnitas Tehnilise Järelevalve Ameti (TJA) side- ja meediateenuste osakonna juhataja Oliver Gailan.