Jaak Prints selgitas, miks ta teatrist loobus: ära väsisin ({{commentsTotal}})

Teatripäeval anti parima meesnäitleja tiitel NO99 ridadest kasvanud Jaak Printsile rolli eest monotükis "Kodumaa karjed". Auhind on seda tähelepanuväärsem, et juba paar aastat tagasi tõmbas Prints otsa teatrist lahti ning on põhitööna hoopis Eesti edukama jalgpalliklubi Flora tegevjuht.

"Praegu jah, ma rohkem olen hõivatud jalgpalliga. Mul on kaks lavastust repertuaaris, üks Eestis ja üks Saksamaal, aga need on juba aasta tagasi tehtud ja neid ma praegu mängin, need on valmis asjad. Uut proovitsüklit mul käsil ei ole ja sestap minu igapäevane töö on jalgpalliklubis," tõdes Prints ETV saates "Pealtnägija".

Näitlejate Anu Lambi ja Sulev Tepparti poeg lõpetas Lavakunstikateedri 2004. aastal teiste seas koos Märt Avandi ja Ott Sepaga, aga ka Rasmus Kaljujärve ja Mirtel Pohlaga, kellega koos moodustati teatri NO99 legendaarseks kujunenud trupp, mis toonud lavadele mitmed Eesti moodsaks teatriklassikaks kujunenud lavastused. 2011. aastal hakkas aga meediasse jõudma üha uusi sõnumeid selle sama trupi lagunemisest, kuni 2013. aastal sai teatavaks ka Jaagu lahkumine, kellest paljude jaoks üllatuslikult sai hoopis jalgpalliklubi juht.

Endine kolleeg Rasmus Kaljujärv lisas, et ei üllatunud, kui kuulis, et Jaagust saab hoopis jalgpalliklubi tegevjuht. "Jalgpall ja Jaak on kokku käinud nii kaua, kui mina teda tunnen. Ei see ei olnud kindlasti üllatus," tõdes ta.

"Kui nüüd Jaagu loost rääkida, siis lapsena, kuigi ta on näitlejate perest pärit, oli ta ju täpselt samamoodi FC Flora noorjalgpallur. FC Flora praegune peatreener Norbert Hurt tuli minu juurde selle jutuga ja reaktsioon sellele ideele oli selline, et see on geniaalne idee. Sellepärast, et minu jaoks mistahes protsessi juhtimine tähendab ikkagi sellist loomingulist lähenemist, loomingulist põlemist ja mingil moel just sellisest inimesest, kes suudaks tasakaalustatult tegutseda nii emotsionaalses ruumis kui ka ratsionaalses ruumis, ma olingi ju endale tegelikult ka klubi juhina ette kujutanud," selgitas FC Flora president Aivar Pohlak.

Prints lisas, et Florasse minnes hakkas ta praeguse peatreeneri Norbert Hurdaga sõnastama Flora väärtusi. "Milliseid väärtusi üks Florakas olgu ta siis laps, noortetreener, klubi töötaja, esindusmeeskonna mängija endas kandma. Ja ennekõike me tegeleme klubis hea inimese kasvatamisega. Ja läbi selle ka hea jalgpalluri kasvatamisega, et võib olla see inimlik pool tuleb kõigepealt," tõdes Prints.

Kuid hoolimata tööst jalgpallimaailmas pole Prints unustanud ka näitlejaametit. Ehkki Prints pole teatris NO99 enam koosseisuline, peab ta teatrit ikka koduseks kohaks. "Hea tundega tulen. Kodune, tean, kes mind siin vastu võtavad, tean, kus mind asjad ootavad, mis ma ise tegema tulen siia," ütles Prints, kes astus oma endise koduteatri lavale ühemehe-tükiga "Kodumaa Karjed".

Samas tunnistas mees, et teatrile otsustas ta selja pöörata väga lihtsal põhjusel. "Ära väsisin, ei jaksanud enam. Kui me räägime nüüd sellest tükist "Kodumaa karjed", siis, nagu ma ütlesin ka, et see valmis tegelikult juba aasta ja natuke aega veel peale tagasi. Pärast seda ma ju teinud midagi Eesti teatris ei ole. Kui ma töötaksin trupis, siis pärast seda ma läheksin uude prooviprotsessi ja nüüdseks ma arvan, et mul oleks juba selja taga ka järgmine ja ilmselgelt võib-olla ülejärgmine lavastus," arvas Prints.

Jaak Printsi monotükk "Kodumaa karjed" on mehe enda, Eero Epneri, Hendrik Kaljujärve ja Kaarel Oja koostöös valminud lavastus, milles Jaak kannab pooleteise tunni jooksul ette viimase 25 aasta jooksul Eesti meedias ilmunud erinevaid katkeid spordikommentaaridest, poliitikute kõnedest, reportaažidest, isegi ajalehtede kuulutustest ja muudest märgilistest tsitaatidest, et kuvada koondpilt häältest ja sõnumitest, millest moodustub nüüdisaegne Eesti inimene.

"Nojah, eks sellega on ka selline huvitav lugu, et algselt see oli mõeldud Paide arvamusfestivalile üheks korraks, siis tegime seda nii-öelda lavastuseks ja ma õppisin teksti pähe ja et teeme kümme korda siin saalis, siis sai see osa täis, mõtlesime, et paneme mõned juurde ja siis teeme natuke veel ja siis lähme Eesti tuurile ja siis... Mul on tunne, et see on võib-olla minu enda suutmatus sellest lahti lasta. Ta on nii kalliks saanud ja nii tähtsaks ja lähedaseks. Ja teisipidi jälle mind natuke kohutab, aga natuke ka võlub see hetk, et mis saab siis, sest siis mul tõesti ei olegi enam midagi," tõdes Prints.

Kaljujärv loodab, et Prints ei jäta teatrit. "Ma küll ei taha, et Jaak teatriga üks null teeks. Ma tahan, et ta ikkagi võimaluste piires või kui antakse võimalusi, ma tahan, et ta jätkaks. Ma loodan, et Jaagu parimad rollid on alles mängimata," avaldas ta lootust.

Seda, millistel tingimustel Prints tagasi teatrisse läheks, mees ise sõnastada ei oska. "Siis pigem see on jälle selline äratundmise hetk, kui sa tajud ära, et midagi võib hakata nende inimeste vahel siin juhtuma. Et siis ma tahaksin olla osa sellest," lausus ta.

Toimetaja: Rutt Ernits"Kirsti elab Reykjavikis" peategelane rääkis elust Islandil: see on haldjamaa

Jarek Kasari laulu "Kirsti elab Reykjavikis" peategelane Kirsti Villard rääkis oma elust Islandil ja kirjeldas, kuidas sündis temast rääkiv lugu.

Aivar Mäe: ma olin halb laps

Rahvusooper Estonia juht Aivar Mäe avaldas, et oli nooruses halb laps, kelle pärast ema tihti koolis pidi käima.

Inimesed
Mart Helme mälu pandi otse-eetris proovile

"Vikerhommiku" saatejuht Taavi Libe valis eelmise nädala riigikogu istungitest kolme riigikogulase tsitaadid, et testida, kas EKRE esimees Mart Helme tunneb oma kolleegid kõigest hääle põhjal ära.

elu
Raua tänava saun tähistas 80. sünnipäeva

Tallinna üks vanemaid järjepidevalt tegutsenud avalikke saunu tähistas laupäeval 80. sünnipäeva ja sel puhul oli saunapäev veidi pidulikum.

Tele/raadio
"Meediatund" arutleb parem- ja vasakpoolsuse üle meedias

"Meediatund" toob täna raadioeetrisse parem- ja vasakpoolsuse meedias.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.