Vabatahtlik madrus Kerstin Karu sõidab viikingilaevaga Norrast Ameerikasse ({{commentsTotal}})

"Terevisioonil" oli täna külas Kerstin Karu, kes teeb vabatahtliku madrusena kaasa merereisi viikingilaeval Norrast Ameerikasse.

"Seda reisi on üsna mitu aastat valmistatud ette selle laeva valmimisest 2012. aastast alates. Kõigepealt tehti kaks hooaega testsõite ja nüüd peaaegu kaks aastat on seda laeva ümber ehitatud ja kohendatud, et ta oelks merekõlbulik ja kõikidele nõuetele ja turvariskidele vastav. Sel aastal kandideeris 16 kohale 4000 inimest, aga mina mitu aastat tagasi ühe sõbra Facebooki lehelt nägin sellist üleskutset, et selline projekt on käima minemas ja nad otsivad vabatahtlikke. Kuidagi nii läks, et nad minu sinna välja valisid," rääkis Kerstin Karu.

Tegemist on lahtise tekiga laevaga ja kogu tegevus toimub lahtise taeva all kahes vahetuses. Magamiseks on pisikene puitraamiga telk, kuhu mahub pool meeskonda puhkama.

"Hästi palju tuleb teistega arvestada ja iseennast ja oma keha usaldada. Kuulata oma keha, et mitte endale liiga teha. Ega väga palju valmistuda ei ole olnud aega," lisas ta.

Katrinit ajendas madruseks kandideerima seiklushimu ja soov midagi uut õppida ja kogeda.

Merereis kestab kaks kuud ja vahepeal tehakse ka paar peatust. Viikingilaeva Dragon Harald Fairhair ehitasid Haugesundi inimesed.

Toimetaja: Madis Laur"Kirsti elab Reykjavikis" peategelane rääkis elust Islandil: see on haldjamaa

Jarek Kasari laulu "Kirsti elab Reykjavikis" peategelane Kirsti Villard rääkis oma elust Islandil ja kirjeldas, kuidas sündis temast rääkiv lugu.

Aivar Mäe: ma olin halb laps

Rahvusooper Estonia juht Aivar Mäe avaldas, et oli nooruses halb laps, kelle pärast ema tihti koolis pidi käima.

Inimesed
Mart Helme mälu pandi otse-eetris proovile

"Vikerhommiku" saatejuht Taavi Libe valis eelmise nädala riigikogu istungitest kolme riigikogulase tsitaadid, et testida, kas EKRE esimees Mart Helme tunneb oma kolleegid kõigest hääle põhjal ära.

elu
Raua tänava saun tähistas 80. sünnipäeva

Tallinna üks vanemaid järjepidevalt tegutsenud avalikke saunu tähistas laupäeval 80. sünnipäeva ja sel puhul oli saunapäev veidi pidulikum.

Tele/raadio
"Meediatund" arutleb parem- ja vasakpoolsuse üle meedias

"Meediatund" toob täna raadioeetrisse parem- ja vasakpoolsuse meedias.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.