Vabatahtlik madrus Kerstin Karu sõidab viikingilaevaga Norrast Ameerikasse ({{commentsTotal}})

"Terevisioonil" oli täna külas Kerstin Karu, kes teeb vabatahtliku madrusena kaasa merereisi viikingilaeval Norrast Ameerikasse.

"Seda reisi on üsna mitu aastat valmistatud ette selle laeva valmimisest 2012. aastast alates. Kõigepealt tehti kaks hooaega testsõite ja nüüd peaaegu kaks aastat on seda laeva ümber ehitatud ja kohendatud, et ta oelks merekõlbulik ja kõikidele nõuetele ja turvariskidele vastav. Sel aastal kandideeris 16 kohale 4000 inimest, aga mina mitu aastat tagasi ühe sõbra Facebooki lehelt nägin sellist üleskutset, et selline projekt on käima minemas ja nad otsivad vabatahtlikke. Kuidagi nii läks, et nad minu sinna välja valisid," rääkis Kerstin Karu.

Tegemist on lahtise tekiga laevaga ja kogu tegevus toimub lahtise taeva all kahes vahetuses. Magamiseks on pisikene puitraamiga telk, kuhu mahub pool meeskonda puhkama.

"Hästi palju tuleb teistega arvestada ja iseennast ja oma keha usaldada. Kuulata oma keha, et mitte endale liiga teha. Ega väga palju valmistuda ei ole olnud aega," lisas ta.

Katrinit ajendas madruseks kandideerima seiklushimu ja soov midagi uut õppida ja kogeda.

Merereis kestab kaks kuud ja vahepeal tehakse ka paar peatust. Viikingilaeva Dragon Harald Fairhair ehitasid Haugesundi inimesed.

Toimetaja: Madis LaurInimesed
Salvador Dali 1958. aastal.Salvador Dali 1958. aastal.
Hispaania kohus otsustas Salvador Dali surnukeha üles kaevata

Hispaania kohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt kaevatakse üles 1989. aastal surnud kunstniku Salvador Dali maised jäänused.

elu
Keskaja päevad Tallinna vanalinnasKeskaja päevad Tallinna vanalinnas
Tallinna vanalinn muutub neljaks päevaks õitsvaks hansalinnaks

6.- 9.juulini AD 2017 toimuvad Tallinna vanalinnas XVIII keskaja päevad, mil Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus muutuvad õitsvaks hansalinnaks.

Tele/raadio
Viljandi KultuuriakadeemiaViljandi Kultuuriakadeemia
Uus lennusaade jõuab telerisse!

Sel kevadel lendab laia maailma õnne otsima Viljandi Kultuuriakadeemia 11. lend näitlejaid ja lavastajaid. See on erakordne kursus, sest esimest korda eesti teatriõppe ajaloos on üks kursus, kus pooled särasilmsed noored on eesti ja pooled vene emakeelega. ETV tegi saate sarjast "Lennud".