Ivo Linna Ameerika reisist: vankritega liikuvaid vanainimesi seal ei näe ({{commentsTotal}})

Muusik ja mälumängur Ivo Linna sattus koos sõbra Juku-Kalle Raidiga uue telesaate võtete tõttu 24 päevaks Ameerikasse, et avastada sealset eluolu. "Ringvaate" stuudios rääkis ta veidi reisielamustest.

"Algus oli kummaline, sest ühel päeva, kui ma sõitsin autoga, helistas mulle Juku-Kalle Raid ning läbi raginate ja moonutuste sain ma aru, et ta kutsub mind Tallinna lokaali Texas esinema," kinnitas Ivo Linna "Ringvaates" ja tõdes, et väga ta sellele mõtlema ei hakanud, kuna Raid ütles, et selleni on aga kõvasti aega. "Kui ma talle aga tagasi helistasin, siis selgus, et tuli hoopiski päriselt Texasesse minna - selle reisi jooksul läbisime me suisa 6 osariiki." Ta rääkis näiteks majast, millest on ööbinud enamik kuulsad bluusistaarid. "Seal majas on öö veetnud nii BB King kui ka Muddy Waters."

Linna tõdes, et tänu reisi 24 päevasele kestusele nägid nad väga erinevat Ameerikat. "Vaesust, tohutuid haagisteparke, samuti seda, et kõik inimesed liiguvad autodega - vankritega liikuvaid vanainimesi seal kindlasti ei näe." Ta ütles ka, et igasugu bluusilokaalides käisid nad väga palju. "Need on täiesti erinevad sellest, mida me ette kujutame - seinad on täis igasugu pilte ja ajalehtede väljalõikeid ning lagedest ripub alla kõike alates ahvimänguasjadest kuni naiste rinnahoidjateni."

Ühe huvitavama kohana tõi ta välja Luckenbachi linna, kus elab vaid kolm inimest - linnapea, politseiülem ja tuletõrjeülem. "Turistid käivad seda linna aga väga palju vaatamas, kuigi see linn on väiksem kui paljud Eesti talud." Ta ei jätnud kasutamata ka võimalust, et seal kohalike muusikutega koos mõni lugu mängida.

Toimetaja: Kaspar Viilup"Kirsti elab Reykjavikis" peategelane rääkis elust Islandil: see on haldjamaa

Jarek Kasari laulu "Kirsti elab Reykjavikis" peategelane Kirsti Villard rääkis oma elust Islandil ja kirjeldas, kuidas sündis temast rääkiv lugu.

Aivar Mäe: ma olin halb laps

Rahvusooper Estonia juht Aivar Mäe avaldas, et oli nooruses halb laps, kelle pärast ema tihti koolis pidi käima.

Inimesed
Mart Helme mälu pandi otse-eetris proovile

"Vikerhommiku" saatejuht Taavi Libe valis eelmise nädala riigikogu istungitest kolme riigikogulase tsitaadid, et testida, kas EKRE esimees Mart Helme tunneb oma kolleegid kõigest hääle põhjal ära.

elu
Raua tänava saun tähistas 80. sünnipäeva

Tallinna üks vanemaid järjepidevalt tegutsenud avalikke saunu tähistas laupäeval 80. sünnipäeva ja sel puhul oli saunapäev veidi pidulikum.

Tele/raadio
"Meediatund" arutleb parem- ja vasakpoolsuse üle meedias

"Meediatund" toob täna raadioeetrisse parem- ja vasakpoolsuse meedias.

Eesti Laul
Ove Musting Zelmerlöwi numbrist: nii närvesöövat ülekannet ma ei mäletagi

Selle nädala lõpus jagatakse esmakordselt Eesti tele- ja filmiauhindu lisaks saatejuhtidele ja näitlejatele ka kaadri taha jäävatele inimestele, näiteks operaatoritele ja režissööridele. Parima režissööri auhinna nominent Ove Musting rääkis "Ringvaates" Måns Zelmerlöwi esinemise näitel Eesti Laulu režiitöö keerukustest.