Ivo Linna Ameerika reisist: vankritega liikuvaid vanainimesi seal ei näe ({{commentsTotal}})

Muusik ja mälumängur Ivo Linna sattus koos sõbra Juku-Kalle Raidiga uue telesaate võtete tõttu 24 päevaks Ameerikasse, et avastada sealset eluolu. "Ringvaate" stuudios rääkis ta veidi reisielamustest.

"Algus oli kummaline, sest ühel päeva, kui ma sõitsin autoga, helistas mulle Juku-Kalle Raid ning läbi raginate ja moonutuste sain ma aru, et ta kutsub mind Tallinna lokaali Texas esinema," kinnitas Ivo Linna "Ringvaates" ja tõdes, et väga ta sellele mõtlema ei hakanud, kuna Raid ütles, et selleni on aga kõvasti aega. "Kui ma talle aga tagasi helistasin, siis selgus, et tuli hoopiski päriselt Texasesse minna - selle reisi jooksul läbisime me suisa 6 osariiki." Ta rääkis näiteks majast, millest on ööbinud enamik kuulsad bluusistaarid. "Seal majas on öö veetnud nii BB King kui ka Muddy Waters."

Linna tõdes, et tänu reisi 24 päevasele kestusele nägid nad väga erinevat Ameerikat. "Vaesust, tohutuid haagisteparke, samuti seda, et kõik inimesed liiguvad autodega - vankritega liikuvaid vanainimesi seal kindlasti ei näe." Ta ütles ka, et igasugu bluusilokaalides käisid nad väga palju. "Need on täiesti erinevad sellest, mida me ette kujutame - seinad on täis igasugu pilte ja ajalehtede väljalõikeid ning lagedest ripub alla kõike alates ahvimänguasjadest kuni naiste rinnahoidjateni."

Ühe huvitavama kohana tõi ta välja Luckenbachi linna, kus elab vaid kolm inimest - linnapea, politseiülem ja tuletõrjeülem. "Turistid käivad seda linna aga väga palju vaatamas, kuigi see linn on väiksem kui paljud Eesti talud." Ta ei jätnud kasutamata ka võimalust, et seal kohalike muusikutega koos mõni lugu mängida.

Toimetaja: Kaspar ViilupInimesed
Londonis elav Peeter Rebane: kui oma käitumist muuta, muutub ka terrorism

Kontserdikorraldaja ja filmitegija Peeter Rebane on juba aastaid elanud Londonis ning tõdes, et viimase aja terrorilaine on suures osas meedia manipulatsioon inimeste hirmudega.

elu
Maret Tamjärv: jaanitule kuma kaitses põlde, pererahvast, loomi

Maret Tamjärv vabaõhumuuseumist tutvustas Vikerraadios jaanitavasid.

Tele/raadio
TV3 uudistesaate logo.TV3 uudistesaate logo.
Vabalevist lahkumisel säilivad Kanal 2 ja TV3 piirangud ja kohustused

Vabalevist lahkumisest teatanud Kanal 2-l ja TV3-l säilib kohustus näidata vähemalt kuuel päeval nädalas uudiseid ning nad ei pääse ka reklaamimahtu ja -sisu puudutavaist piiranguist, kinnitas Tehnilise Järelevalve Ameti (TJA) side- ja meediateenuste osakonna juhataja Oliver Gailan.